Saturnin (1994)

Samozřejmě, že je kniha lepší. Ale film se taky hodně povedl a tak nějak si myslím, že na poměry českého filmu je tohle opravdový klenot. Mnoho psů, zajícova smrt.

Skafandr a motýl (2007)

Nestává se často, že bych u filmu brečel. Tady jsem si prostě nemohl pomoci. Silný příběh, skvěle zahraný a zrežírovaný, ale především neskutečná kamera, která člověka vysloveně vtáhne do děje.

Spaceballs (1987)

Neskutečná nálož hlášek v asi nejlepší sci-fi parodii vůbec, s nejhustším padouchem Dark Helmet, spavým princem Valiem, mistrem Yoghurtem a Melem Brooksem. May the Schwartz be with you! (Podotýkám, že netuším, jaký je český dabing, ale originál je fantastickej.)

Poslední pokušení Krista (1988)

Dokonalost sama. Je dost škoda, že tohle zásadní dílo (ať už jde o myšlenku samotnou, herce, režii, hudbu...) zná relativně málo lidí.

District 9 (2009)

Poslední dobou se objevuje spousta "nových" filmů. Nových ve smyslu rychlého stylu vyprávění, neotřelé kamery, atd. Většina se navzájem podobá jako vejce vejci a je nehorázná nuda. Ne tak District 9. Tahle pseudodokumentární sci-fi věcička je nadmíru svižným, zábavným, čerstvým a diváka neurážejícím zážitkem nejen pro milovníky tohoto žánru.

Smrt čeká všude (2008)

aneb Cesta do hlubin pyrotechnikovy duše. Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších válečných filmů posledních let (moc mě to svádí zmínit se o Apocalypse Now, ale... ) a určitě nejlepší scéna v supermarketu.

Kapitán Phillips (2013)

Trošičku moc dlouhý a určitě se z toho dalo vyždímat trochu víc, co se týče kritiky společnosti... ale ve finále dobrej film s po dlouhý době nepřehrávajícím Hanksem. Potěšilo.

A dost! (2013)

Hodně příjemné, osvěžující, ze života... Ale něco málo tomu chybí.

Dexter (2006) (seriál)

Největší průšvih Dextra je v tom, že jeho postava je chytřejší než scénáristi. Ke konci každý série mě více či méně začínalo štvát, jak moc se děj (většími či menšími WTF? momenty) láme přes koleno, aby to dopadlo tak, jak bylo dopředu více či méně jasný, že to dopadne. Čtyři hvězdičky jen proto, že mě prostě bavily ty postavy. Viděno 8 sérií, nejvíc se mi líbila 1., 4. a 5. série.

Sherlock (2010) (seriál)

Tak dobře, no.... za pět, ale jen proto, že pět hvězd ode mě dostaly i trochu slabší seriály. Hlavní postavy super, jen mi to občas přišlo trochu moc roztahaný, rozkouskovaný... nedotažený? Přiznám se, že nevim co, ale něco mi na tom k totálnímu nadšení prostě chybělo. Mimochodem - hodně lidí to tu srovnává s filmovým Holmesem od Guye Ritchieho - tak abych si taky trochu přihřál polívčičku: Přijde mi to stejný. Stejně skvělý obsazení, fórky a tak... ale u obou mi chybí ta poslední kapka, která by to odpálila někam úplně jinam (Stejně jako to chybělo Ritchieho Rock'n'rollovi a McGuiganovu Slevinovi). Že by Ritchieho Syndrom? :)