Spartakus (2010) (seriál)

Těžko hodnotit po jednom dílu, ale nic moc efektivní zpomalovačky a dementní scénář mluví za vše..

Defendor (2009)

Za málo peněz hodně muziky, řekl bych. Nejprve bych zmínil, že trailer lže, poněvadž tohle je příběh o velkém srdci a ne vtipná báchorka o začínajících hrdinech jakou (asi) bude kick-ass, přestože se to prakticky drží komixových pravidel. A to se mi k sobě moc nehodí (komix vs. velký příběh o hodném "neškodném" troubovi). Dále jde bohužel hodně vidět, že nebyly peníze, takže jsou exteriéry shrnuty na garáž a temnou uličku, to se ovšem dá skousnout hlavně díky vynikajícímu Woodymu, za kterého dávám 4* a záminku na druhou projekci.

Crazy Heart (2009)

Velmi kvalitní filmový zážitek, hlavně díky hereckému obsazení. Jeff si už konečně zaslouží zlatou sošku.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Naprosto nechápu, proč jsem s tímto filmem tak otálel. Příjemné, vtipné, perfektně herecky zvládnuté. Sam Mendes je prostě frajer.

Lítám v tom (2009)

Moc příjemný film, který staví hlavně na hereckých výkonech a zajímavém námětu. Reitman to má zvládnuté.

Green Lantern: První let (2009)

O něco slabší než Superman: Doomsday, přesto pořád koukatelné nejenom díky humoru hlavního hrdinny.

Sherlock Holmes (2009)

Akční počin ve stylu Pirátů z karibiku? Ale kdeže, milý Watsone. Akce je tu brána s takouvou nadsázkou, že je okamžitě odstavována na druhou kolej a vy si ji můžete náramně užít s připitomělým úsměvem na obličeji. Film totiž staví na neustálém popichování se dvou hlavních postav, což je neskutečně zábavné a parádně se na to dívá. Slabinou je možná sterilní příběh, (a hlavně malý prostor pro záporáka) každopádně za parádní hlášky a pár moc pěkných režijních vychytávek silné čtyři hvězdičky. A taky za soundtrack.