Alles Gute (2009) (seriál)

Naprostá špička v oblasti zábavy a parodie. Dvojice Milan Šteindler a David Vávra zaslouží absolutorium. Schválně bych chtěl vědět, jak na tohle reaguje Němec, když to vidí. A hlavně dneska už by snad ani nic takového na veřejnoprávní stanici nemohlo běžet. Vsadím se, že by nás totiž kvůli tomu vztali eurofanatici z Bruselu na vidle.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velmi rád jsem se vrátil do Středozemě a bude to pekelné čekání ještě na další dva díly, ale musím to vydržet. Každopádně Hobit 1 je velmi milé překvapení. Překvapení v tom, že se opět Jacksonovi podařilo vnést do příběhu tu správnou vůni Tolkiena, ke které se tak rádi všichni vracíme.

Apollo 13 (1995)

Velkofilm se vším všudy, který se paradoxně vešel do dvou místností ve studiu. Ale alespoň je vidět, že to kolikrát jde i bez velikých výprav a všeho dalšího kolem. Apollo 13 si navíc pomáhá výrazným příběhem.

Mrňousci (2006) (seriál)

Vtipné, nevtíravé, zajímavé pro jakoukoli věkovou skupinu a hlavně beruška. Ta je nejvíce cool, na rozdíl od pitomých much.

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Patrně nejlepší díl z cyklu Putování s dinosaury, který jsem měl tu možnost vidět. I ty animace jako by se více vydařily nepůsobily tak uměle.

Vánoční prázdniny (1989)

Asi to nejlepší s Chevy Chase, co je k mání na DVD. Komedie skutečně střeštěná, ale velmi dobrá. Plno šíleností vás skutečně rozesměje.

ABBA Gold: Greatest Hits (2003) (koncert)

Naprosto famózní. Popík, který už nikdo nepřekoná. Po neskutečných desítkách let stále stejně zábavné, povznášející, radostné. ABBA holt byla jen jedna.

ABBA: Live in Japan (1978) (koncert)

Naprosto legendární vystoupení ABBA v Japonsku musí ocenit i po letech každý jejich fanoušek. Když to dodnes vidím, vždy mi jde mráz po zádech.

Mr. Bean - Trable pana Beana (1991) (epizoda)

Kdo by neměl starosti s Mr. Beanem. Hlavně ta scénka u zubaře je neskutečná a řadím ji k vůbec nejlepším.

Reflections of Mr. Bean (1996) (TV film)

Já miluju cokoli, co mi pan Bean nabídne, takže jsem nepohrdnul ani takovou retrspektivou na jeho taškařice, která vlastně vykrádá tak trochu sama sebe.