96 hodin (2008)

Liam Neeson mě neskutečně překvapil. Abych řekl pravdu, nikdy jsem ho extra nevyhledával, nikdy mě nezaujal. Ale v 96 hodin si to vše sedlo jak zadek na hrnec. Je tam akce, je to srozumitelné, vše do sebe zapadá, žádná omáčka okolo, má to spád, nuda nehrozí. Takhle si představuji akční thriller.

Světová válka Z (2013)

Toto by se hodilo na seriál. Tolik otázek, na které by se dalo odpovědět, wow. Můj šálek čaje navíc s BP v hlavní roli.

Terminator Genisys (2015)

Dávám maximální hodnocení. Proč? Jednoduše proto, že jde o páté pokračování, což většinu filmů háže do oblasti "odpad", je tam zase Arnie, hlavní nepřítel je povedený, Arnieho sekundantka mi sedí a celkově to má spád. Ani na chvilku jsem se nenudil a to je hlavní. Krásně jsem si také zavzpomínal na úvodní dva díly. Prostě paráda. Já byl spokojen.

Nejvyšší nabídka (2013)

Geniální film, který je ale spíše pro ty přemýšlivé diváky. Když jste milovník konverzačních snímků, o to lépe pro vás. Geoffrey Rush famózní. Nejprve vám leze na nervy, pak mu fandíte a nakonec s ním soucítíte. Jim Sturgess mi připadá jako ten mlaďas z Blejda 3, který vše opraví a po vzoru Mek Gajvra udělá z louskového oříšku paprskomet. Sylvia Hoeks vyloženě na ránu, která ale nepřiletí. Celkově parádní snímek, který stojí za shlédnutí.

Obhájce (2011)

Nemůžu si pomoct, ale díky tomu, že v rodině advokáta mám, trochu se do toho umím vcítit i z trochu jiného úhlu než asi většina lidí. V každém případě Matthew exceluje a právě ten jeho přístup, kdy balancuje na hranici dobra a zla, zákona a mimo zákon, dělá z tohoto snímku zajímavou záležitost. Pro mě velmi milé překvapení z oblasti "filmů o právnících".

Teens in Need (2007)

Samotného mě to mile překvapilo. Je to točeno lehce amatérskou kamerou, která ale snímku dodává tu pravou atmosféru a chemii. Jasně pět hvězdiček.

Barely Legal Summer Camp 2 (2004)

Myslím, že každý muž by chtěl zavítat do poodbného tábora, ale asi nikomu se to nepodaří. :D

To nejlepší z Top Gearu: Top 41 (2013) (pořad)

Top Gear je špička, tedy ten britský. Každý díl něčím vyniká a tak asi vybrat to nejlepší nemůže být vůbec nic jednoduchého. Já si to užil.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Veliké překvapení a hlavně pro mě vlastně po dlouhých letech znovuobjevení skvělého filmu, o kterém jsem ani nevěděl, že jsem jej už videl. Po té co jsem jej tedy znovuobjevil, by byla škoda neumístit ho do své filmotéky. Za znovuobjevení pak vlastně vděčím ČSFD a jejím uživatelům, kteří mě na něj vlastně upozornili. Díky!

Le Parfum de Mathilde (1995) (TV film)

Jestli si to dobře pamatuji, tak je to jeden z mála filmů lechtivého žánru, ve kterém se odhalily pro mne jen samé hezké dívky, přičemž nebyla vyjímečně jediná, která by se mi nezamlouvala.