• Thriller

Na prahu války (2019)

Och môj bože ... a presne pre toto nikto nechce robiť každodennosť. Lebo je to bezbrehá nuda, ktorú keď popredkávate náboženskými drístami a dáte to Malickovi, dostane presne toto. Blábol o zmysle života, s vopred jasným koncom, kravami, výhľadmi na hory a hrabaním sena. A ešte k tomu to má tri hodiny. Pár krát som sa pristihol, prečo si to vlastne robím? Keby že to mám sledovať s plným sústredením, dekaputujem sa ešte skôr. Len za tie uniformy 1 z 5

To nemá chybu (2018) (divadelní záznam)

Život jedného novinára, alkoholika a sukničkára. Dlhé, samoúčelné, zahraté dobre ale nejak ma to neoslovilo. Stanko sa potreboval vyplakať a ľudia mu na to chodili. Nerozumiem. 2 z 5

Pavučina lži (2020)

Ach tie jeho trápne Bčka. Aspoň sa už vykopal z Ázie a začal točiť s Ukrajincami, čo nvm či je výhra. Príbehovo spletité a zbytočné, fighty fajn, prestrelky trápne. 2 z 5

Agentka v utajení (2019)

No čo, nie každá žena agentka je ako Nikita. Niektoré na to idú cez postel a city. TO by ale potom nemali robiť prácu, ktorú robia. Aj keď ich na to naverbuje Hobit bez prstena. Príbehovo to nemá veľmi čo ponúknuť, žiadne špianonáže, dvojití agenti, len tliachanie, ťahanie informácií, občas vzrúšo na iránskych hraniciach. VIac by sa tomu hodilo romantický thriler, ktorý nevie zaujať. 2 z 5

Stín (2018)

Príbehovo vôbec netuším, o čom to bolo alebo chcelo byť. Vážne. Vyzerajú rovnako, volajú sa rovnako, rozprávajú v inotajoch a do toho neustála vybrnkávaná melódie na tej ich kokotine, čo raz budem decku púšťať, aby skôr zaspalo. Jediné fajn boli súbojé, resp technika prevedenia a vychytávky ako ambrela z nožíkov a šmýkanie sa po uliciach. 2 z 5

Soukromá válka (2018)

Ňah, mna tieto novinárske drámy podľa skutočných udalostí, kde sa ešte aj rieši pozadie väčšinou narušenej reportérky, už nebavia. Stále je to o tom isto, stále tie isté kauzy, stále tie isté obete, stále tie isté masové hroby. Nič nové, zase len útok na city a podtext, že amíci sú tí najlepší. Ne. 1 z 5

Honey Boy (2019)

Njn, toto neni pre každého. Výsledok terapie a zistenie, prečo LaBeoulfovi občas kvalitne jebe. Ozaj, koho to zaujíma? 1 z 5

U pokladny stál... (1939)

Boha, ten Vlasta vedel podržať kde jaký slabý film. Klasika so zámenou, klasika so spoločným stretnutím, situačné vtípky. Bez Vlastu priemerná komédia, s ním nadčasový snímok. Nenechať sa odradiť slabším začiatkom, potom sa to rozbehne. 4 z 5

Město bohů (2002) odpad!

Zas som sa nechal našáliť na kvalitku. Perfektný snímok ako podmaz k hocičomu. To netreba pozerať. Furt je to v tme a s brazilskými cigánmi, takže nevidíte nič. A príbeh? Len slniečkári nad mini vyronia slzu. ODPAD!

Čistá duše (2001)

Ale veď všetci, čo majú radi matematiku a rozumejú jej musia byť mierne jebnutí, to nemôže byť inak. Len niektorí viac, niektorí menej. A tento bol že na total. Film je to pekný, Howard rutinér nepriniesol nič, čo by sme u neho nevideli. Ale aby ma to až tak zasiahlo, to asi nie. Objektívne by to boli tri, ale Russel mal vtedy najlepšie herecké obdobie a len jeho výkon si zaslúži jednu navyše. 4 z 5