Strážci - Watchmen (2009)

Zbytečně natahovaný film, který nenabízí nic zajímavého než jen tuctový komiks. Při některých scénách jsem si připadal fakt trapně a musel jsem se smát. Jediný ze Strážců který se mi libíl byl Rorschach, jak vizuálně tak povahově, zbytek Strážců vypadali buďto směšně nebo přinejmenším hodně divně . (Ta ženská patřila spíš do bordelu než k partě hrdinů). Komiksovou předlohu neznám, takže nemůžu hodnotit jak se jí film držel ani srovnání. Za úspěch považuju že jsem to dokoukal do konce a neusnul při tom, ale podruhé bych to asi už nevydržel. Co se týká srovnání s Temným Rytířem tak to je uplně mimo.

127 hodin (2010)

Danny Boyle si může připsat další zářez na pažbě v počtu výborných filmů. Ukázka že i z malého rozpočtu se dá vytěžit maximum. Film o tom, jak zprává kterou o sobě nedáme vědět může mnoho znamenat. Trošku mi vadilo to že jsem od začátku tušil jak to asi celé dopadne. Proto jsem udělil pouze 4*. Nemám jinak nic jiného co bych vytknul. Avšak po druhé projekci musím přitlačit, i přes fakt že vím jak to skončí, mě film dokázal udržet v napětí a vůbec nenudil. Za to může především i James Franco který mi byl od začátku velice sympatický a zahrál tu velmi dobře. Nesmím zapomenout na to, co mě asi nejvíc překvapilo. A to je soundtrack který je hodně vydařený. To jsem opravdu nečekal že k tomuto typu filmu se dá poskládat tak výborná hudba.

Šéfové na zabití (2011)

Co to sakra mělo být? :D Naprosto suprová komedie, sice trochu vulgárnější ale o to lepší. Mě spíše než americké komedie, rozesmějou starší české filmy. Takže když se "amíkům" povede na mé tváři vykouzlit úsměv, musím to ocenit, a nejen úsměv, já se chlámal až mi tekly slzy! 1) Jennifer je "EVIL CRAZY BITCH",navíc čím je starší tím je víc krásnější. Mít jí za šéfku musí být na jednu stranu peklo a pracovat v takovém prostředí se asi nedá, ale na druhou stranu kdo z pánů by to nebral že? :) 2) Kevin Spacey je "TOTAL FUCKING ASSHOLE" , takových mamrdů není asi zrovna málo a pokud někoho takového máte v práci tak bůh s vámi. 3) Colin Farrell "DIPSHIT COKEHEAD SON" byl už trochu moc přehnaný ale asi ze všech nejhorší šéf. 4) K tomu Jamie Foxx jako Mother-Fucker 5) Nepostradatelný navigační kámarád GREGORY 6) Nejlepší ze všech nebyli kupodivu šéfové, ale ústřední trojice. Když si vše spojím, tak mi z toho vychází zatím komedie roku!

Auta 2 (2011)

Slabiny - 1) okopírovaný příběh z běžných bondovek. 2) V některých akčních situacích přeplácanost jako např. létající auta. 3) děti v tom budou mít asi pořádnej guláš. To jsou 3 věci které bych vytknul, se zbytekem jsem naprosto spokojen. Pravdou je, že co se týká příběhu tak je to zklamání protože PIXAR právě na originalitu dbá. Tak doufejme že nás v budoucnu zase nějakým originálním nápadem překvapí. Animaci moje hlava už nepobírá a zajímalo by mě kam to ještě muže dojít. Vtípky a hlášky fungujou suprově! Tak jako přízvuk mluvících aut z různých koutů světa např. Volhy-rusky, Ferrari italsky taky nesmím zapomenout na japončíky. Nebo vtípky typu: agent=aston martin :) ,komentátor=Karol Kolák :D,nebo druhý komentátor, jehož hlas budou hokejový fanoušci určitě dobře znát. Také jsem očekával jakým způsobem tvůrci vyřeší smrt Paula Newmana, který daboval Hudsona Horneta v prvním díle. Zároveň to byl poslední film jehož byl součástí. Jestli sáhnou ke změně dabéra? nebo nechají jeho postavičku umřít?. Myslím že to udělali celkem důstojně rozumně. Hezky a příjemně se na Cars2 dívalo, smál jsem se opravdu hodně takže bych dal 4* ale když vidím to nízké hodnocení, tak dám 5*!

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Podle názvu jsem čekal nějakou bejkárnu. Přiznám se, že to co mě táhlo k tomu abych se na film podíval byli oba hlavní představitelé a hlavně režisér. A nutno říci že Spielberg má pořád co nabídnout. Role oběma hlavním představitelům sedli jako prdel na hrnec. Tom Hanks v roli vyšetřovatele samozřejmě výborný jako vždy. DiCaprio jakožto můj velký oblíbenec svou roli zvládl také skvěle, a je vidět že neustále stoupá nahoru. Film který mě tak trochu připomněl Toma a Jerryho mi nenabídl ani jedinou minutu nudy i přesto že trvá 132 minut! To jak Frankovi všechno procházelo se zdá býti až neuvěřitelné :) V dnešní době plné mobilů a internetu by se mu to asi těžko povedlo i když kdo ví :)

Obchodník se smrtí (2005)

Drsný, nekompromisní a především výborný film s obchodováním se zbraněmi. Nejlepší herecký výkon Nicolase Cage s doprovodnými satiristickými komentáři, které dodali filmu jistý šmrnc. Skvěle mu sekunduje Jared Leto a v některých momentech ho i předčí. Úvodní scéna s kulkou je prostě super. Kalašnikov vykládaný zlatem? Tak to už je moc :) Co by dělali střelci na dálném východě a v Africe bez AK 47??

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Pro fanoušky počítačových her lahůdka. Pro lidi kterým hry nezasáhli do života asi nic neříkající film. Jeden z mnoha filmů který sem měl v mládí na videokazetě, neskutečně ho žral a pouštěl pořád dokola. Škorpion, Sub Zero, Rayden a Reptile, prostě klasika. Byl by to asi průměr, ale z nostalgie musím jednu * přidat. Jedna věc tu ale hodně vybočuje z průměru, a to je soundtrack!

Requiem za sen (2000)

Naprostá extáze! Tento film je droga, jedna velká pořádně hořká pilulka. Nejlepší film o závislosti, ať už na čemkoliv. Někdo píše s jakým osudem ze čtyř hlavních postav se ztotožnil, někdo zase který příběh je nejlepší. Mě se líbily všechny. V pozadí jedna z nejlepších hudebních skladeb všech dob. Ten konec mě úplně zdrogoval a vyvolal velké emoce (to je přesně to co po filmu chci). Kdybych měl jedním slovem popsat tento film "DEPRESE"!

Prokletý ostrov (2010)

Tomuto filmu jsem se vyhýbal, nikoliv však cíleně ale přispěla k tomu spíše náhoda. Když si teď vzpomínám jak sem v komentáři k Přeletu nad kukaččím hnízdem vykresloval psychiatrickou léčebnu. Tak mám pocit že Martin Scorcese můj komentář četl, trefil se mi přesně do vkusu, a připravil mi to co sem chtěl vidět na prokletém ostrově. Už od začátku jsem měl pocit že na ostrově něco zatraceně smrdí, ale pořád sem tomu chtěl přijít na kloub dřív než Leonardo. Tyto filmy přesně miluju, kde jste donuceni pátrat na vlastní pěst, jak to všechno vlastně je, a pak vás konec dodělá. Hudba, kamera, no coment a Flashbacky? Dopilovávali už tak skvělou atmosféru, asi jedny z nejlepších co sem měl možnost vidět. Chvílemi mi z té atmosféry běhal mráz po zádech. Dicaprio skutečně umí, postupem času zraje jak víno. Chyběla mi tu aspoň jedna malá ukázka lobotomie, jinak nemám co vytknout. Kam se hrabe tolik přeceňovaný Přelet na kukaččím hnízdem. Pane Forman takhle má vypadat psychiatrická léčebna!

Zrcadla (2008)

Další z té řady nadprůměrných a povedených hororů. První polovina filmu přesně taková jakou jsem chtěl vidět, odrazy a obličeje v zrcadlech velmi pěkně fungovali. A já se celkem často lekal, dokonce jsem se jednou při leknutí praštil kolenem do stolu :) Druhá půlka kde Kiefer pátrá, sice trochu slabší ale vůbec mě nenudila. Čekal jsem nakonec nějaký velký happyend, ale byl jsem mile překvapen. Opět se mi potvrdilo že když od filmu nic moc nečekám tak se mužu dočkat kvalitního díla.