Osudový dotek (2004)

Viděl jsem podobné typy filmů jako je Donnie Darko nebo Svěrací Kazajka a musím říct že Butterfly Effect se mi líbil nejvíc ze všech. Možná i díky tomu že zde např. o proti Donni Darko je daleko víc času urovnat si sled událostí a prolínání časových linií. A vůbec se mi nestávalo že bych se ztrácel v ději. K těmto filmům patří stejné otázky - Co kdybychom v životě změnili třeba jen sebemenší detail? Zachovali bychom se jinak? Jaký sled událostí by následoval a změnilo by to nějakým způsobem osud? Film vás drží po celou dobu v napětí, a nenechá ani malou chviličku vydechnout. Něco jako při Mementu, pokud člověk kousek nevidí, střípky jen stěží složí dohromady. Ashtona Kutchera jsem znal jen z filmu "Hele vole kde mam káru" a že zahraje takto? No kdo by to čekal, k tomu krásná Amy Smart. Závěrečná scéna s písní od Oasis to je prostě nádhera.

Warrior (2011)

Já bych Joelovy Edgertonovi poradil jak zaplatit část hypotéky a nemusí lézt ani do klece, stačí prodat ten stříbrnej Jeep co má zaparkovanej u garáže a bude mít na několik let klid :D Ne teď vážně. Warrior je první bojový film od doby Rockyho kterému musím napálit plné hodnocení, zároveň má i něco navíc a to jsou silné emoce. Zápasy jsou dokonale vykreslené a doplněné nádhernou hudbou. Klišé-neklišé to je fuk, já si užil parádní podívanou se vším všudy. Jediná věc mě trochu mrzí, a to že film jede podle koleje a nenarazíte na žádnou odbočku v podobě nějakého překvapení. Jinak samozřejmě nemám co vytknout.

Hezké vstávání (2010)

Název se mi líbil, a tak jsem se rozhodl že se na to mrknu. Ukecaná workoholička Rachel McAdams na mě působila nesympaticky a otravně už od začátku. Romantický? Komedie? Ani jsem si nevšiml! Nebyla tu jediná příležitost se aspoň trochu zasmát, strašně jsem se nudil. Znovu to fakt vidět nemusím. Nezachránil to ani Harrison Ford.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Myslel jsem si že mě to bude bavit stejně jako dřívější seriál, ale vůbec mě to neoslovilo. I když Davida Hasselhoffa nepovažuju ani tak za herce, spíše jako takovou figurku Showbyznysu, tak Justin Bruening mu nesahá ani po kotníky. Proboha to nemohli vybrat jiný auto. Mustang neni špatný, ale sem se jednoduše nehodí, na Pontiaca z původního seriálu prostě nemá. Ne že by původní seriál byl nějaký majstrštyk, ale své kouzlo to určitě mělo a na svojí dobu to docela šlo. Teď původní seriál vypadá úsměvně, ale vždy mě to bavilo. Není divu že tento remake museli v Americe radši stáhnout z vysílání.

Bratři (2009)

Válečný / Drama? Tak to je moje! Velmi emocionálně silný film, který na mě dost zapůsobil. Co jsme schopni udělat pro to abychom mohli být zase se svojí láskou? Děj se dá prakticky odhadnout už od začátku. To ale vůbec nevadí, protože třeba herecké obsazení vám to vynahradí , včetně božské Natálky. Stále jsem čekal kdy to Sam ze sebe dostane. Moc hezký film.

Titanic (1997)

Hned po Gladiatorovi můj druhý nejoblíbenější film. Viděl jsem Titanic tak 50x, a pokaždé mě dokáže maximálně dojmout, vtáhnout na palubu, a prožít si cestu se všemi pasažéry až do konce. Jak film začne, tak se do něj pokaždé naplno ponořím a běda tomu kdo mě bude rušit :) Cameron je bůh! Vytvořit něco tak fantastického se podaří málokomu, právě sem patří 6*. V Titanicu jsem porpvé objevil DiCapria a Kate Winslet a hned se zařadili mezi moje oblíbence. Nad tak nízkím hodnocením mi zůstává rozum stát, nechápu jak může někdo udělit méňe než 3*. Ústřední píseň k filmu od Celine Dion je prostě boží, stejně tak jako celý soundtrack. Vidět film v kině musí být neuvěřitelný zážitek, já ho bohužel nezažil. Nedávno jsem si pokládal otázku, na jaký film se nejvíce těšit v roce 2012? Někde jsem si přečetl že se ke stoletému výročí chystá návrat Titanicu do kin, a ještě k tomu ve 3D. Měl jsem obrovskou radost. Už vím na který film se těšit v příštím roce nejvíce, a žádný jiný moje natěšení nemůže překonat. Titanic je jeden z mála filmů který mě emotivně uplně uzemnil. Zkrátka totální Masterpiece! 13.4 2012 viděl poprvé v kině a ve 3D, zážitek je ještě hlubší než samotný Titanic na dně oceánu. Jak řekl Caledon Hockley "Vítky mužete mít k čemu koliv ale né k Titanicu". Cameron je král světáá ooúúúú...

Kick-Ass (2010)

Páni...tak takhle dobrou palbu jsem neviděl ani nepamatuju! Tenhle film je vlastně taková blbost, ale má uplně všechno co má takový správný film mít. Dobrodružství, akce, brutalita, napětí, trocha parodie, dobrý humor a vtípky, chvílemi i emoce, našlapaný soundtrack. Musím souhlasit s tím co napsal Enšpígl v první polovině svého komentáře. Mě se stalo uplně to samé! :P Prostě, jedenáctiletá dívenka (ještě k tomu s naprosto luxusním jménem-Zabíjačka) která si to nakráčí přímo do vosího hnízda gangu, se slovy "tak jo vy kundy, teď ukažte co umíte". To nemůže skončit jinak než láskou na první pohled :D Vzhledem ke konci se už těším na další NÁŘEZ.

Šmoulové (2011)

Podle traileru v kině jsem čekal typický snímek určený převážně pro dětské publikum, a hlavně pořádný propadák. Tušení se z poloviny vyplnilo. Pro děti to samozřejmě je, ale co se týká propadáku, tak o tom nemůže být ani řeč. Teď můžu s velkým potěšením říct že se mi šmoulové hodně líbily. Nevím, já mám prostě asi slabost pro to všechno...šmoulněte sebou, šmoulíme na to, čestný šmoulý, šmoulastické, šmoulovatě, trochu to tu prošmoulneme, do šmouloval si. Roztomilý Šmoulové, roztomilá Jayma Mays, sympatický Neil Patrick Harris, který si tu zahrál svojí oblíbenou hru, kterou známe ze seriálu - Jak jsem poznal vaši matku "TAK CO, UŽ SE ZNÁŠ ZE ŠMOULOU?". A ještě nesmím zapomenout na Gargamela. Který vypadá jako kombinace pražského bezdomovce z Hlavního nádraží a vedoucího Bohnic pana Nešpora.

Letec (2004)

Nic jsem o filmu nevěděl! Celou dobu jsem si myslel podle názvu že film pojednává o nějakém letci z druhé světové války. Že se mýlím, na to sem přišel celkem brzo. A tak nastoupilo zklamání z toho že nepůjde o válečný film. Ale po chvíli už to šlo nahoru a já se pomalu víc a víc dostával do příběhu Howarda Hughese. Který je opravdu hodně zajímavý např. třeba to jak sebevědomě si počínal, nebo jak vždy dokázal přijít s něčím novým co sypalo dolary. Závěrečný soud je hodně pěkný. DiCaprio opět výborný, nemám co vytknout. Né moc vysoké hodnocení je pro mě docela překvapením. I když k délce filmu se nedivím, že to někoho třeba v půlce začne nudit, když si uvědomí že ještě zhruba 80 minut do konce. Já se teda vůbec nenudil!

Touha, opatrnost (2007)

Asijských filmů jsem moc neviděl, takže přehled v této oblasti nemám vůbec žádný, ale tento film se mi líbil. Původně se mi do toho moc nechtělo z důvodu délky filmu, ale přesto jsem zmáčknul Play. A teď můžu s klidem říct že jsem vůbec nelitoval. Zobrazení druhé světové války ve východní Asii poněkud jiným způsobem, zajímavý děj, zobrazení asijské kultůry ale třeba i NeCenzura. Možná jedny z nejlepších sexuálních scén které by mohli klidně konkurovat třeba Základnímu Instinktu. Jsem rád že konec byl takový jaký byl a nekonal se tu žádný Happyend. Fakt pěkný film!