Temné stíny (2012)

Zatímco Eva Green je sexy ozdobou Temných Stínů, tak Johhny Depp je tu skutečná démonická kreatůra. Krásné kostými, masky a kulisy! Mě se filmy Tima Burtona které většina lidí kritizuje líbí, mnohem víc než jeho slavné kousky jako jsou např. Batman, Batman se vrací, Velká Ryba a nebo Karlík. Skvělá práce s muzikou od Dannyho Elfmana, však to také není žádný začátečník, a pár velmi vydařených soundtracků má už za sebou. Z vlastní zkušenosti mohu jmenovat třeba Wanted, Střihoruký Edward, Spider-Man nebo Dobrý Will Hunting. Příběh je vložen do 70 let, což filmu jen prospělo, určitě lepší než kdyby se odehrával v dnešní době. Pro mě každopádně jeden z nejlepších filmů Tima Burtona. Kombinace temnoty a stínů okořeněná špetkou vtipu.

Jump street 21 (2012)

Trochu jsem se obával jak dopadne nostalgická seriálová legenda na filmovém plátně. Vzpomeňme kupř.na Simpsonovi ve filmu (i když mě se hodně líbily, ale většinový názor je takový že o proti seriálu je to jen průměr). Tvůrci nového Jump Street film pojali v komediálním stylu. Pro mě obrovské překvapení, očekával jsem akčňák, a místo toho se mi dostalo parádní comedy-buddy-movie. Jonah Hill mě ve svých filmech opravdu hodně baví. No a Johnny Depp to uplně zabil, a mě skoro taky :D

Vendeta (2011)

Nápad a zápletka není vůbec špatná, bohužel jako celek je film úplně marný, a to včetně Nicolase. Ten stojí až po hlavu v pohyblivém písku, a pokud mu někdo nehodí záchrané lano, utopí se uplně.

Pot a krev (2013)

Co je to kurva za film? :-) Kdybych měl vypisovat všechny absurdní situace nevim na kolik by to bylo řádků. Stejně tak je to s počtem hlášek, ty tu lítaj, že je nestíháte ani chytat. Něco podobnýho jsem snad ještě neviděl. Michael Bayovi z těch Transformerů asi uplně hráblo, ale moc pěkne. Už jsem se bál že se nevrátí k točení těch Megafilmů na který jsem byl od něj zvyklej. Supééér film, supééér zážitek. Supééér Majkle....Thanks! My Name Is Martin And I Do Not Believe In Fitness!

Superbad (2007)

Zábavná puberťácká komedie ze sympatickou hlavní trojicí, která má trable s alkoholem a holkama. Taky nesmím opomenout dvojici naprosto dementních amerických policajtů. Noc s takovou policejní hlídkou bych si radši nechal ujít. Vtípky byly místy trapné, ale celkově to zabavné bylo dost.

Sousedská hlídka (2012)

Aliens v supermarketu! Kdyby odhalení celého případu nedopadlo tak idiotsky, celkem by se mi film i líbil. Opět jsem si ověřil že kombinace žánru Komedie - Sci-fi na mě neůčinkuje vůbec dobře.

Prometheus (2012)

Velmi atmosferická podívaná. Ridley Scott není žádný Stiffmajstr, ale opravdový Scifi-majstr. Mám z filmu podobné pocity jako zdejší většina, první 2/3 super, poté zklamání. Stejně jsem na tom i co do názoru na určité části filmu, které jsem tak úplně nepochopil, a pokládal si otázku ''proč?'' Problém je i v tom, že před Prometheusem byli už vetřelci, a tak se srovnání prostě nevyhneme. Srovnával jsem i Naoomi Rapace se Sigurney Weaver, nebyla vůbec špatná, i když Ripleyová je jen jedna. Naopak Charlize Theron tu byla pouze do počtu, škoda.

Hunger Games (2012)

S přihlédnutím ke světovým tržbám a především, k těm americkým jsem nemohl očekávat nic jiného než jen filmovou bombu. Teď po zhlédnutí filmu se jim spíše divím. Vypadá to že Twilight teď nahradí nový "teen" fenomén HG. Nevim jak bych to popsal, ale vlastně jsem toto přesně očekával, i přesto se mi to nelíbilo, zvláštní. Pocity k filmu, před - naděje, během - rozčarování, po - velké zklamaní. A ke všemu to celé dodělal happyend. Což je další věc, už od začátku je totiž jasné jak to celé dopadne. Určitě bych chtěl vidět nápaditější souboje a lepší hry v lese, prostě něco originálního na co budete zírat s otevřenou pusou. Taky se mi nelíbila první hodina filmu, a pořád jsem si říkal "Tak už je šoupněte do toho lesa". Abych pouze nekritizoval tak pochvalim Jennifer Lawrence, ta holka má něco do sebe.

Probudím se včera (2012)

Je jasně vidět že film nebyl natočen s nějakým extra rozpočtem, ale co do kvality je na české poměry velmi slušný. Měl jsem zrovna náladu na nějakou novější českou komedii a svůj ''pobavovací'' účel splnila nadmíru. Bavilo mě dívat se na dva odlišné světy, tedy dva odlišne režimy. Miroslav Táborský jako ''rudý'' učitel nemá chybu. Konec konců ani ruský Facebook - Licokniga. Líbil se mi i ten konec, vážně moc pěkný a milý film. Až teď jsem si uvědomil jak jsou si Eva Josefíková a Martina Preisová podobné.

Diktátor (2012)

Z mého pohledu nejlepší Sacha! Takto povedenou satiru si nechám líbit. A zároveň je to jedna z nejlepších komedií co jsem za poslední roky viděl. Co je na tom že příběh je až příliš triviální. O nějakou extra zápletku tu v první řadě vůbec nejde. Tato humorná bomba má jiné jaderné zbraně. Navíc mám rád když jsou ve filmu narážky na Hollywood, slavné filmy, a veškeré celebrity. A tady je jich opravdu spousta. Kontroverzní Sacha Baron Cohen prostě umí zaujmout, a to je jen a jen dobře, těšíme se na další crazy záležitost v jeho podání.