Bridgertonovi (2020) (seriál)

Sterilní slaďárna pro ženský, která se snaží zaujmout jen tím, že se v ní více souloží. Jinak je to na úrovní telenovel a evropských seriálů ze 70. let.

Bod varu (2021)

Jednozáběrová devadesátiminutovka z jedné anglické, plně obsazené restaurace v období vánočních svátků. Je skoro až neuvěřitelné, jak takové téma může být strhující a napínavé a laikům ukazuje, co předchází tomu, než se jim žvanec dostane od objednávky do trávícího taktu. Herecky bezchybné, režijně pevně sevřené a do detailu promyšlené a kamera neskutečná a nejen proto, že je vše bez střihu. Film ladně přechází mezi postavami a každá zásadní má svých pár minut. Pokud by filmu v poslední třetině nespadl řetěz, byla by to prakticky dokonalá, intenzivní jízda. Takhle se jedná "jen" o výborný, vtahující film z poutavého prostředí.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Změna prostředí pomohla, nové postavy jsou fajn a nová akce nepůsobí, jako předělávka té původní. Napětí je více než dost a závěr extrémně otevřený, navnaďující na další sérii. Bohužel jako vždy se občas postavy chovají jako pitomci ale to už k sérii patří.

Chyby (2021)

Jan Prušinovský je v současné době jediná, česká režijní jistota a přestože nejsou jeho filmy dokonalé, mají alespoň nějakou filmařskou profesionalitu a kvalitu. Stejně tak to je i u Chyb. Režijně profesionální a jistou rukou natočené romantické drama o tom, že minulost Vás chtě nechtě dožene a vždy ovlivní jak přítomnost, tak i budoucnost. Největší problém v tomto filmu jsem ale měl s jeho postavami, ať už s hlavními, tak i vedlejšími. Hlavní mužská postava je nepříjemný, egoistický kokot, který nedokáže přijmou chyby, které udělala jeho nová přítelkyně v minulosti a která se i přes jeho chování snaží vztah udržet a zachránit. V tu chvíli potkává několik dalších mužských postav, které chtějí využít její skvrnu minulosti a očekávají, že ji dostanou do postele. Jedinou "bezchybnou" postavou tak zůstává právě ženská hrdinka jejíž jedinou chybou tak není její minulost, ale to, že se snaží zachránit chátrající vztah s postavou, kterou by většina žen ve skutečnosti nakopala do zadku. A právě karikatura vedlejších postav a nepochopitelné chování hlavních hrdinů mi při sledování filmu vadila, přestože mají větší hloubku, než 90% postav v jiných českých filmech. Prušinovský stále zůstává vynikajícím českým režisérem, kterého budu sledovat, jen mám trochu problém s jeho naturalistickým vyzněním, které je dost nepříjemné na sledování.

Nevinné lži - Pod hladinou (2013) (epizoda)

Se svým manželem nechce dítě, tak to vyřeší tím, že ho začne podvádět se svým psychologem a seriál se po celou dobu snaží diváka přesvědčit, že ona je obětí. Herecky, režijně i scenáristicky fajn ale štvalo mě to.

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021) odpad!

Filmové peklo obrovských rozměrů, u kterého si každou vteřinu divák říká, jak to vůbec mohlo vzniknout a hlavně v této podobě. Pro všechny zúčastněné se jedná o životní omyl na úrovni, natočení fekálního porna.

90 minut do smrti (2021)

Jeden z těch slabších akčňáků se Scottem Adkinsem, který není vyloženě debilní ale spíše nudný s dost staromódní a nevýraznou akcí. Výsledek nezachrání ani přítomnost Dolpha Lundgrena.

Léto 85 (2020)

Pokud máte chuť na homosexuální romanci v pěkném letním prostředí, dejte si radši "Dej mi své jméno", které je ve výsledku možná o něco explicitnější, ale má v sobě více emocí, než Léto 85, které působí jako laciná teen romance o zakázané lásce.

Onoda (2021)

Na pohled pěkné, ale mooooc dlouhé a bez výrazných scén, díky kterým by stálo za to si film pamatovat.