Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Původní animák jsem neviděl, ale tento mi byl celkem sympatický. Tempo jednotlivých epizod je sice dost nevyvážené, ale celkově to má velice příjemnou atmosféru, pár slušných akčních nápadů a Cho je sympaťák. Jako celovečerák by to mohlo fungovat výrazně lépe.

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Technicky rozhodně nejlepší z nekonečné Paranormal Aktivity série. Odlišná atmosféra filmu prospěla, stejně tak prostředí, bohužel tu ale chybí zásadní hororové prvky jako je napětí a strach. Vizuálně pěkné, režijně slabší.

Ještě máme čas (2020)

Viggo Mortensen si napsal a zrežírovat svůj první film o nepříliš přívětivém vztahu otce a syna. Na podobné téma existuje celá řada zajímavější filmů a velice brzy mě to jejich neustálé řvaní iritovalo a doufal jsem, že Lance Henriksen opustí plátno výrazně dříve.

Ubal a zmiz (2021)

Přiznávám si, že na huličskou českou komedii jsem byl docela zvědavý. Matouš Ruml hodně fajn ale přál bych mu nějaké zajímavější projekty. Celkově dost nevtipné, bez zábavných momentů a s otravným Martinem Hofmannem.

Amonit (2020)

Depresivní lesbická romance, která strhne výkonem Kate Winslett a zaskočí velice odvážnými sexuálními scénami, které od filmu s takovými herečkami nečekáte. Jako celek spíše průměr, který zaujme atmosférou ale unudí neskutečně vlažným tempem.

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Oproti první sérii jsem zde nenašel žádný vyloženě strhující díl. Některé ale byly slušné.

Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Kvalitativně dost nevyvážené. Je zde kombinace akce, hororu, komedie, sci-fi i art. Výrazně se mění i vizuální stránka od perfektní k nerozeznání od hraného filmu k animované i abstraktní. Minimálně dva díly bych si dal i jako celovečeráky nebo jako počítačové hry, zbytek poté skáče mezi průměrem a občasnou podivností. Potěší, že jsou jednotlivé části do 15 minut, takže i ty slabé utečou.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Nakonec ok. Po tom, co Hra o trůny po 8 letech skončila touto sérii, slyšel jsem ze všech stran zhnusení a potápění celého seriálu z důvodu neuspokojivého konce. Já byl relativně spokojen. Obří bitva s nemrtvými měla emocionální náboj a dobře vypadala. Daenerysino řešení bylo trochu kostrbaté ale také mi tam zapadalo a s většinou osudů zásadních postav jsem byl také spokojen. Mohlo to skončit na tisíc způsobů a žádný by se nezavděčil všem. Já jsem byl spokojen a těch cca 80 hodin, které jsem se seriálem strávil nelituji a na konci jsem cítil mírný smutek z loučení s něčím velkým a nenapodobitelným.

Jericho - Série 2 (2008) (série)

Celá druhá série je taková vyhověná a už od začátku jsem cítil vynucenost a natahovanost, která byla někdy od půlky první série. Naštěstí to pochopili i diváci a tak má druhá série pouze pár dílů a po Jerichu se jen zaprášilo. Osekat obě série tak na 12 dílů a mohla to být paráda.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Nejen, že dostanete informace o novinkách i klasikách filmového plátna, navíc se u toho skvěle pobavíte, protože kluci jsou nehorázný hovada. A to je sakra plus.