De Gaulle (2020)

Všechny známé historické osobnosti už se vyčerpali a tak tvůrci sahají po těch neznámých a o to horší je, že jejich filmy jsou absolutně povrchní a nezajímavé. Film, který nemá absolutně co nabídnout ať už po příběhové nebo filmařské a nenašel jsem opodstatnění jeho vzniku.

Archive 81 (2022) (seriál)

Seriál, který mě po přečtení premisy ihned namlsal ale už na konci první epizody jsem měl pochybnosti, kam se to bude posouvat dál. Řemeslně povedený projekt, který však tratí po příběhové stránce, nebo spíše, kam se tvůrci rozhodli, že se bude příběh ubírat. Z prvotní naděje až nadšení, velké nudné zklamání.

Starosta Kingstownu (2021) (seriál)

Sheridan je v seriálových vodách více doma než v těch filmových. Ukázal to s Yellowstonem a se zásadními výhradami i v Mayor od Kingstown. Opět vytvořil svět ve kterém je drsňák i starý prodavač v tabáku a diváka nijak nevodí za ruku. Naopak nechává své postavy vést cool slangové dialogy, kterým tuzemský divák má problém porozumět a přináší další a další scény, kde si kluci měří pinďoury. A to byl pro mě jeden z hlavních problémů. Každý dialog i jednotlivé scény jsou pouze na efekt a jen málo se děj posouvá někam dopředu a v rámci hlavní dějové linky, toho Sheridan nemá tolik, aby to stačilo na celých deset hodin. Neustále je tak docela banální děj vyplňován drsnými scénami, které jsou dobře natočené ale takové vyhoněné a pouze na oko. Závěr a celé vygradování je už jak z jiného seriálu a nepůsobí tak závažně, jak by asi chtěl. Ze začátku na mě Mayor of Kingstown, působil jako něco, co chci a co mi chybělo. Bohužel jsem s přibývajícími díly začal cítit scenáristickou bezradnost, díky které ty hezky natočené jednotlivé scény, nedají dohromady dobrý projekt. Po poutavém úvodu, mě to dost mrzelo.

Guru (2022) (seriál)

Zbytečně rozkouskované na tři zdlouhavé díly. Jako 90 minutový celovečerák by to nebylo výrazně lepší, ale minimálně svižnější a snesitelnější. Po všech směrech nezajímavý projekt mezi detektivkou a dramatem, který není ani napínavý a diváka nedokáže přesvědčit o tom, že se v něm děje něco zajímavého a závažného.

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Bez nápadu a pouze pro peníze natočený animák, který dětské oči potěší, ale jinak je ostudou nejen celé (neustále dojené) série ale i celkové animované produkce.

Yellowjackets (2021) (seriál)

Seriál, který se tváří tajemněji než ve skutečnosti je a ve své první sérii určitě neuspokojí ty, které dokáže vtáhnout. Řemeslně a herecky (plus výtečný soundtrack) velice povedený seriál, který neustále dává náznaky něčeho velkého, aby však nakonec mnoho nepřinesl. Pokud vznikne druhá sérii, určitě zkusím.

32. srpen na Zemi (1998)

Než se Villeneuve vydal do Hollywoodu, natočil pár menších a osobitějších snímků. Jedním z nich je i 32. srpen na Zemi, který je malinkou ale příjemnou road-movie se špetkou romantiky.

Deadlock (2021)

Zapomenutý Bruce Willis a zapomenutější Patrick Muldoon (chvílemi jsem si si říkal, že Jason Patrick vypadá na svůj věk velice dobře) v dalším mizerném akčňáku Made in Willis. Není to vyloženě trapné, jen nudné a příšerně laciné.

The Tragedy of Macbeth (2021)

Joel Coen nám tentokrát bez bratra, přináší vizuálně opojnou, ale nijak inovativní verzi, jednoho ze nejelpších děl Williama Shakespearea. Další z případů kdy forma, naprosto poráží obsah. A to, že je Macbeth tentokrát černoch, je ten nejmenší problém, který film má.

Pilot: boj o přežití (2021)

Menší válečný film, který má méně leteckých soubojů a okázalých triků, než by se u ruského válečného filmu očekávalo.