Frankenstein (1931)

Legendární, hororová klasika, která už v dnešní době působí značně zastarale ale v oblasti atmosféry má stále co nabídnout a profesionalita tvůrců je znát po celý film.

On a jeho sestra (1931)

Hodně slabý a po právu zapomenutý kousek z Burianovi obrovské filmografie.

Světla velkoměsta (1931)

Rozhodně jeden z nejlepších a nejvtipnějších Chaplinů. Příběhově chudší zato plný úžasných scének.

Vrah mezi námi (1931)

Na svou dobu nezvykle působivý a atmosferický thriller zaměřující se převážně na chování lidí v krajních situacích než na úvodního vraha malých dětí.

Modrý anděl (1930)

Velice povedený a silný film o tom co dokáže udělat žena s mužem. Výborný konec.

Na západní frontě klid (1930)

Oskarová klasika a největší válečný film své doby. Na svou dobu skutečně velkolepé ale zub času byl v tomto případě nemilosrdný. V dnešní době stojí za shlédnutí jen kvůli doplnění filmového vzdělání.

Pekelní andělé (1930)

Ve své době průlomový válečný snímek, který zaujal výborně ztvárněnými leteckými souboji. V dnešní době už velice zastaralé a zbytečně dlouhé.

Andaluský pes (1929)

Jakýsi experimentální sled nesouvisejících obrazů, které se snaží šokovat (např. scéna s rořízlým okem, mrtvý osel, mravenci). Do těchto filmů jsem však ještě asi nedorostl a nebudu dávat vyšší hodnocení jen abych vypadal chytřejší.

Erotikon (1929)

Odvážné, nadčasové dílo s výbornou výtvarnou stránkou, které i dnes po takřka sto letech, má co nabídnout. Přestože nedokážu plně docenit, kvality uznat musím.

Muž s kinoaparátem (1929)

Mistrovské a nadčasové dokumentární dílo němé éry s geniálním novodobým hudebním doprovodem.