Válka zítřka (2021)

za mňa celkom milé prekvapenie, Chrisa Prata alias Starlorda veľmi nemusím za to, že zbabral zabitie Thanosa, ale týmto snímkom si u mňa napravil reputáciu :D Ale teraz vážne, veľmi mi to pripomína Battle Los Angeles krížené s Na hrane Zajtrajška v kombinácii s Hviezdnou Pechotou, Battleship, Pathfinder a ďalšími podobnými snímkami a ja tieto filmy proste žeriem :)

Uncharted (2022)

Zhodujem sa tu s drvivou väčšinou dvojhviezdičkových hodnotení, bolo to veľmi slabé, veľa nelogických scén, hru som nehral, chvalabohu, zrejme by som bol sklamaný ešte viac a to je Marky Mark môj obľúbený herec...

Eternals (2021)

Až na pár narážok na slávnych Avengerov a Thanosa mi to vôbec neprišlo ako Marvelovka, ale asi to tak malo byť. Angelinu po tom, čo urobila Bradovi, veľmi nemusím, no musím priznať, že príjemne prekvapila a spolu s Dongom vytvorila veľmi prekvapivo príjemné eternalové "duo". Zamrzelo málo výrazného priestoru pre Salmu Hayek, tešíl som sa na zvýraznenie jej milf-sexepílu v nejakom upnutom oblečku.

Black Widow (2021)

Čakal som oveľa horšie, na nakoniec som bol milo prekvapený. Palec hore za sexi Florence Pugh, ktorá svojím vyžarovaním predčila skúsenejšiu hereckú kolegyňu Johansson :)

Kin: Smrtící zbraň (2018)

Celkom príjemná jednohubka, niektoré scény ma vyslovene bavili, ten Sci-Fi záver si mohli odpustiť, resp. tak trochu inak zakončiť film ako nechať otvorený záver, pričom je jasné, že žiadne ďalšie pokračovanie filmu nebude.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Celkom slušný snímok, dosť to pripomínalo 2012 v kombinácii s Drvivým dopadom, no sympatické herecké obsadenie plus niektoré dejové zvraty tomu dávali celkom silný náboj a z kina som odchádzal z pozitívnym dojmom.

Rock ze střední (2009)

Takto si predstavujem normálny tínedžerský film, žiadne infantilné a fekálne píčoviny. Opäť to zaradujem medzi klenoty, na ktoré narazíte úplne náhodou, no po ich pozretí máte ten pozitívny feeling pri srdiečku. A ako bonus záverečné SKA potešilo.

Robin Hood (2018)

Ďalší zbytočný film podobne ako nový Artuš, Hollywood zabudol točiť historické filmy, dávam jednu hviezdičku iba za herecké obsadenie, inak to bolo dosť na piču a v kine som sa vyslovene nudil... stotožňujem sa s komentárom od: breckakamil

Kongo (1995)

Toto bol taký menší klenot môjho detstva, než prišli na scénu Jurské parky. Film som si opäť pozrel s odstupom minimálne viac ako 15 rokov a musím povedať, že na tú dobu mal viac než priemerné efekty, ktoré sa nestratia ani v dnešnej dobe CGI. Taktiež sa mi páčila celková atmosféra nepokojnej strednej Afriky a vôbec námet vraždiacich goríl, za mňa klasika, ktorá neomrzí a ideálny film na nedeľné poobedie :)

Venom (2018)

Tak ako som sa veľmi bránil tomuto filmu, keďže vďaka traileru sa mi zdal veľmi temný a hororový, a v piatok večer som si fakt chcel trochu oddýchnuť od všetkého a nie sa ešte stresovať v kine z hororových a depresívnych scén, tak som bol celkom milo prekvapený, že sa z tejto snímky vykľula celkom sympatická oddychovka, čo zrejme súdiac podľa slabších hodnotení mnohým nebolo práve po chutí, ale ja musím povedať, že som bol nakoniec veľmi spokojný. Tom Hardy je pánko, doteraz som ho vnímal skôr iba ako lákadlo pre ženské publikum, ale v tejto role sa celkom aj našiel a herecky to potiahol. Nevadil mi ani predvídateľný dej a vývoj jednotlivých scén a nakoniec som si zvykol aj na dosť nesympatickú ženskú predstaviteľku jeho filmovej priateľky, za mňa ok.