• Krátkometrážní

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Expresivní, koncentrované, hutné, ponuré... Bohužel také značně schematické, z hlediska postav černobílé (přesněji řečeno v černobílé škále - komunisté rafinovaně zlí / zfanatizovaní aktivní / zfanatizovaní pasivní / dobří naivní). No a samozřejmě vzhledem k době vzniku (revize a účtování s minulostí) trochu morbidně didaktické. Přesto jeden z nejlepších počinů oněch přelomových let.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Výborná televizní jednohubka na nedělní odpoledne. Na omezené ploše oba herecké tandemy excelují (Prachař-Drahokoupilová, Menšík-Janžurová), humorné zápletce o jednom neplodném manželství a neobvyklém plánu cesty z této prekérní situace dodává svěží rytmus (opět) skvělý Zdeněk Liška (hudební motiv k pelášející tatrovce) a netřeba snad dodávat, že se původní záměr pana hoteliéra z provinčního lázeňského městečka poněkud zvrtne, což ovšem víme jen my diváci, elegantní paní hoteliérová (bystře se chopící iniciativy a nenápadné režie celé "akce"), místní pan doktor, jehož interest v celé věci není jen čistě profesní, a v neposlední řadě dočasný návštěvník městečka, šarmantní restaurátor a parťák ke stolu v podání Waldemara Matušky.