Něžný barbar (1989)

Já si prostě Egona a Boudníka představuju jinak... a Menzel jako Hrabal? 3 hvězdy za super záběry z továrny...

Velký flám (1966)

První film, který si dělal legraci z 2. světové války... pro mě nepřekovatelná záležitost..

Půlnoc v Paříži (2011)

Název mě nejdřív trochu odrazoval, ale nakonec jsem se na ten film kouknul. Jedna báseň... A nejvíc mě pobavil konec filmu a scéna se soukromým detektivem.

Tobruk (2008)

Myslím si, že jako velkofilm se to pojmout dá, ale i tak mi přijde toto zpracování jako celekm adekvátní a důstojná zpověď o Češích v Tobruku..

Gympl (2007)

Nemám rád tento film, protože kvůli němu začalo spousta malejch kluků sprejovat. To neříkám z pozice konzervativního člověka, ale sprejera. Ještě, že už odezněla ta mánie po filmu, kdy bylo najednou na každý zdi napsáno cool..

Ecce homo Homolka (1969)

Komentáře typu: "Buranská komedie o buranech" a "průměrná studie českého maloměstského buranství" mi přijdou jako nepochopení toho, co film říká a jako neznalost životního stylu lidí okolo nás. Pro mě má film hrabalovský nádech a fakt, že herec Josef Šebánek polovinu textu improvizoval, mě neustále utvrzuje v tom, jak důležitý film to pro kinematografii je a jak bychom si měli filmů od režisérů jako Papoušek, Forman a Menzel vážit. Filmy, ve kterých je v popředí člověk u mě vedou. Jako film o buranech Ecce homo Homolka neberu. Beru ho jako film o pravdivém životě a o Češích, což se nám v mnoha směrech líbit nemůže, ale filmy by se o tom točit určitě měly.

Marketa Lazarová (1967)

Dlouho jsem tento film neviděl, až konečně jsem se na něj kouknul. Bohužel na youtube. Tento film je svou výbornou kamerou určen na velká plátna a vypnutá topení v sále. Nyní, když už ho mám za sebou, asi bych na něj do kina už nešel, ale radši bych si přečetl samotnou knihu. Středověk je ve filmu vykreslen bravurně. Příběh už moc ne a divák se tak v ději víceméně ztrácí. Ani skvělá hudba a Josef Kemr tomu nepomáhá.