• Krátkometrážní

Simpsonovi - Zvláštní čarodějnický díl (1991) (epizoda)

Nočné mory a tri rôzne príbehy z ktorých aj v tomto horrorovom dieli je jeden vyslovene zlý. a to ten Bartov. Lisa´s Nightmare - *****, Bart's Nightmare - odpad, Homer's Nightmare - ***

Simpsonovi - Jaký otec, takový klaun (1991) (epizoda)

Klaun Krusty je v seriáli hlavný zástupca showbiznisu a napriek tomu že všetky šedé zákutia televíznej zábavy sú skrz neho vykresľované dobre, táto postava mi nikdy v seriáli nesadla a Simpsonovcom by vôbec neuškodilo keby bol hlavná celebrita Springfieldu niekto iný. Tento Šášov diel je slabší s extrémne precukrovaným a trápnym happy-endom. Časopis Modern jewish father dáva slabé tri hviezdičky

Simpsonovi - Zkáza domu Flandersů (1991) (epizoda)

Pamätáš ako som ti splatil ten dlh? tak teraz potrebujem aby si ty urobil niečo pre mňa. Zaklínač Homer, ktorý ukazuje naplno závisť aká je v mnohých ľuďoch tajne zarytá len s tým rozdielom, že v ňom sa nakoniec to svedomie pohne. Skvelá epizóda plná vtipov, aj hlbokých myšlienok a nechýbajú ani nunčaky pre ľavákov :)

Simpsonovi - Spasitel trapitel (1991) (epizoda)

jedna hviezdička za cvičiteľku psov s ktorej názormi sa plne stotožňujem a jedna hviezdička za Assasinky :). Inak je toto otravná epizóda s hlúpym koncom kedy je roztomilému psíkovi odpustené úplne všetko zlé len preto že...je pes. a to mňa vytáča extrémne aj v reálnom živote

Simpsonovi - Láska klíčí i v ředitelně (1991) (epizoda)

Patty a Selma patria medzi moje najobľúbenejšie postavy seriálu, čo sa týka vtipných hlášok tak ako jedny z mála dokážu konkurovať aj samotnému Homerovi. Vydarená epizóda. "Mäso zo storočnej kravy, film vykopávka, dostal cez hubu. Dobrú noc"

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda)

Musím sa priznať že Bart patrí k postavám ktoré v Simsponovcoch nemám moc rád a diely venované jemu tak nejak tiež. Napriek tomu je to vtipná epizóda a zaslúži si dobré hodnotenie. Potešila prítomnosť zatrpknutej matky Marge ktorá sa v seriály objavuje iba veľmi sporadicky čo je podľa mňa škoda

Simpsonovi - Homerova dobrá víla (1990) (epizoda)

Simpsonovcom sa behom rokov podarilo úspešne predpovedať veľa vecí ale na ten Dimoxinil stále čakám :). Výborný diel v ktorom opäť raz Simpsonovci nastavujú spoločnosti nepríjemné zrkadlo. Bohužiaľ sa na tom nezmenilo nič ani v dnešnej dobe a ľudia ktorí dobre vyzerajú majú stále väčšie možnosti a ľahšiu cestu pracovného rozvoja ako tí škaredí. Od prvej série je to prvý diel, ktorému dávam 5* a to aj napriek dosť otravnej postave Homerovho posluhovača Carla, ktorý mi tam nesedel. "ako sa volal nemecký štátnik, ktorého meno nesie hlavné mesto Severnej Dakoty? Hitler"

Sexuální výchova - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

toto naozaj sklamalo. Prvé tri série mám veľmi rád a podporu LGBTI komunity schvaľujem, ale čo je moc to je moc a nová škola plná extravagantných kreatúr je naozaj hrozná. Niektoré momenty pobavili ale prevládajú negatívne pocity, uvidíme ako to bude ďalej

Byl jednou jeden král... (1954)

Značne nostalgiou nadhodnotené dielo ktoré je ako klasická česká komédia výborné, avšak rozprávkovú atmosféru tu zachraňuje iba postava babičky. Zároveň je to asi jediná ozaj sympatická postava. Herecké výkony sú ale famózne