Janega

Janega

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 28.4.2019  00:07

Filmový svet Marvelu dosiahol svoj vrchol. Film, ktorého potenciál je maximálne využitý do poslednej sekundy. Komiksová udalosť desaťročia. Na toto sa čakalo od prvého Iron Mana. Fanúšikovia budú v extáze ešte niekoľko mesiacov a ostatní diváci si užijú blockbuster, ktorý sa len tak nevidí. Tento film je vo svojom MCU neprekonateľný.

• 31.3.2019  22:12

Typická marvelovka nič viac, nič menej. Plusom je chýbajúca love story a ďalším plusom je, že hrdinka nepotrebuje záporákovi nič dokazovať. Pre mňa táto šablonovitá komiksovska neponúka nič, čo by stálo za druhé pozretie. Ani neviem, či by sa z toho dalo vyťažiť viac.

• 13.7.2019  17:53
    Podfukářky (2019)

Keď človek ide z nudy do kina s pocitom, že dostane ďalší otrepaný babský film a nakoniec zistí, že ide o jednu z najlepších komédií roka, pri ktorej vám tečú slzy od smiechu (a tie slzy mi naozaj tiekli). Anne Hathaway a Rebel Wilson sú brilantné, jedna lepšia než druhá. Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu.

• 8.5.2019  19:56

Dejovo mi to pripomína tie animované Pokémon filmy, skrátka také strelené. Zápletka mi príde dosť zapletená, ale dej ponúka pár prekvapení a nájde sa aj zopár dobrých vtipov. Deti si užijú oživených pokémonov a tridsiatnici (ja) si zas nostalgicky zaspomínajú na detstvo, kedy mali pokémoni veľký bum.

• 2.6.2019  21:20
    Rocketman (2019)

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu.

• 6.4.2019  21:26
    Shazam! (2019)

Zatiaľ čo vo filme sa dieťa mení v dospeláka, ja som sa v kine zmenil na dieťa, ktoré si plnými dúškami užívalo a bavilo sa na tejto komiksovke. Humor je najsilnejšou stránkou filmu, budete sa baviť aj pri záverečných titulkoch. V tomto smere je dobré, že DC filmy upustili od jednotvárnej temnoty, lebo Shazamovi by tento smer vôbec nepristal. Akcia je fajn, no záverečný súboj mi prišiel zbytočne predlžovaný, keďže sa išlo dookola to isté. Zachary Levi je super a je vidieť ako si rolu užíva, a to je potom radosť pozerať zas naňho. Rovnako aj detskí herci boli sympoši a v rámci svojich možností to zvládli. Záporák však toho veľa nepobral a je slabým elementom filmu, no ako zloduch pre detského superhrdinu postačuje (ale len na prvý film).

• 6.7.2019  01:56

Keď vás potitulkové scény strhnú viac než celý film.

• 6.1.2019  21:32

Také mínus pre tvorcov je to, že nám hneď na začiatku ukázali kúsok finále, a tým pádom sa u mňa nedostavilo to potrebné napätie, kto bude ten posledný. Takže prvých 5 minút si radšej zavrite oči, lebo ako to na konci povedal tvorca hry ani ja by som nečakal, že to dokonca dotiahne ten dotyčný. Takže žiaden moment prekvapenia. Inak sa jedná o fajn oddychovú thrillerovú blbinku, čo za jedno pozretie stojí. P. S. Až ma zamrazilo, keď som sa dozvedel, že v deň premiéri tohto filmu, v Poľsku v tejto hre uhorelo 5 dievčat, pričom vo filme je hneď prvá miestnosť o ohni.

• 20.4.2019  21:31

S kingovkami sa roztrhlo vrece a s najnovším počinom môžu byť jeho fanúšikovia viac-menej spokojní. Dej je oproti knihe poupravený, najmä záver mi pripomínal Prekliatie Salemu. No tak ako v predchádzajúcom filmovom spracovaní (1989) aj tu chýbala tá psychologická stránka knihy, čo je na škodu. No a potom sú tu tie lacné a predvídateľné lakačky. Kingovky vždy boli o hororovej atmosfére. Stačí si pozrieť ktorékoľvek staršie filmy podľa kníh od Kinga a v nich žiadne lakačky nenájdete, lebo neboli treba.

• 9.2.2019  18:14
    Amatéři (2018)

Keďže som mal celú kinosálu len sám pre seba, myslel som si, že môj filmový zážitok neskazia žiadni otravní spoludiváci. No nakoniec ho skazil samotný film. Ak sa nejaký jazyk nikdy nebudem učiť, tak je to švédština, ktorú je ťažko už len počúvať. Je to ako lámanie jazyka o drevo. Hlavnými hrdinkami sú dve lesbické tínedžerky- tlstá nesympatická cigánka a ešte nesympatickejšia švédska Indka, u ktorej som mal do polovice filmu problém odhadnúť pohlavie, až pokým ju vo filme nenazvali dievčaťom (ale aj tak si myslím, že je to hermafrodit). Pokiaľ sa vám americké decká vo filmoch zdajú otravné, tak tieto dve nány ich vo všetkom predčia. Pokiaľ by sa tento film nakrútil ako ľahká úsmevná komédia s propagáciou švédskeho vidieka, kde by šlo len o to kto z koho natočí lepší film, bolo by to ešte fajn. Lenže potom prichádza druhá polovica filmu, kedy sa začína film hrať na filozoficko-sociologickú sondu spoločnosti. Táto stránka filmu je však ťažko uveriteľná a nejde ju brať príliš vážne. Ďalšiu severskú filmovú projekciu odkladám na neurčito.

• 17.12.2018  00:34
    Aquaman (2018)

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers.

• 2.5.2018  19:05

Keby to bol konečný koniec (zloduch vyhrá a polovica hrdinov zomrie) jednoznačne by som tomu dal 5 hviezdičiek. Lenže vieme, že to koniec nie je a všetci nejak ožijú a bla, bla, bla. Postavy konajú totálne idiotsky. Má to ale skvelú akciu, humor a Marvel záporák číslo jeden.

• 3.11.2018  21:28

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia.

• 20.5.2018  09:13

Niektorí budú po pozretí tohto filmu dosť urazení. Lacná romanca.

• 25.6.2018  00:03

Najmä prvá polovica pripomína dosť Stratený svet a ostatné je už také vyzobávanie predošlých filmov. Na originálnejší príbeh má našlapnutý až ďalší film. Najhoršou stránkou filmu sú bohužiaľ postavy. Chémia a vzťahy, ktoré fungovali v minulom dieli, tak tu naprosto zlyhávajú. Postavy sa poväčšine chovajú tak, aby vznikli akčné scény, čiže nelogicky a blbo. Samostatnou kapitolou je to dievčatko. Detské postavy vždy boli dôležitou súčasťou jurských filmov. Zatiaľ čo v starej trilógi sú deti tiež tak detský naivné, ale zato sú aj uvažujúce a aj trochu odvážne, takže im človek fandí, tak tá dievčina svojou stupiditou predčí aj tých dvoch harantov z predošlého filmu. Nechápem ako autori filmu mohli tú postavu, tak zle napísať. Na jednej strane učiní ťažké filozofické rozhodnutie, na strane druhej sa pred dinosaurom skryje vo svojej posteli! A ešte jej vytŕča spod paplóna celá hlava, keby si ju náhodou ten Dino nevšimol. Toto neobstojí ani ako paródia. Autori vedia, že nový genetický Indoraptor už neuchváti tak ako Indominus Rex, takže nejaký veľký priestor mu ani nedávajú. Koniec až tak neuchváti, keďže ušlo len zopár dinosaurov a nevyzerá to na nejakú globálnu katastrofu. Väčšina sú bylinožravci a predátori sa zase nemajú s kým páriť. Každopádne nový Jurský svet je výborný letný blockbuster, ktorý vo svojom žánry obstojí. Takže ak to nebudete brať vážne, tak tie 4 hviezdy si pokojne zaslúži.

• 2.1.2019  00:07

Odfláknuté, a tým pre mňa aj zbytočné pokračovanie. Príbeh uvarený z vody nezachránia ani piesne ABBY, pričom niektoré sa opakujú z predošlého filmu. To čo sa budovalo v prvom filme sa tu zahodilo. Z minulého dielu vyplývalo, že matka Donny mala byť riadna puritánka a nie ešte väčšia šoumenka než ona a hlavne mala byť už mŕtva.

• 9.7.2018  19:37

Byť holyvúdskym filmárom v dnešnej dobe je celkom ľahké. Stačí vypnúť svoje kreatívne mozgy a nakrútiť remake alebo sequel nejakého úspešného filmu, potom sa riadne opiť, aby reči "na originál to nemá" a "sprznili klasiku" toľko neboleli. Ešte sa trochu pomodliť, aby to niečo zarobilo a mohli si povedať, že natočili dobrý film a pomasírovať si ego s tým, že ten rýchlokurz filmárčiny sa oplatil. Tentokrát to aspoň nedopadlo tak zle ako som očakával. Predovšetkým sa vyhli sexizmu, vulgarizmom a fekálnostiam, ktorými dnešné americké komédie ovplývajú. Bohužiaľ sa nesnažili ani o kúsok inovácie od predošlého filmu. A nie, výmenu rolí za originálne nepokladám.

• 6.8.2018  21:03

Mission Impossible znovu splnilo svoju misiu: skvelá akčná jazda, so šokujúcimi dejovými závratmi, okorenené príhodnou štipkou trefného humoru. Napriek tomu strhávam hviezdu za jedno z najväčších filmových klišé, a to zneškodnenie bomby na poslednú sekundu. To je tak neskutočne otrepané, že je neodpustiteľné, aby v tak prepracovanej a rozbehnutej filmovej sérii siahali, po všetkých tých rokoch, k takýmto faulom.

• 30.12.2018  02:10

Áno, je to také, ako to všetci recenzujú. Nápadité, vizuálne vypiplané a hravé. Je to komiksová orgia. Lord a Miller už v Lego movie dokázali, že animák nerovná sa automaticky detinská zábava. Jediné, čo mi prišlo cez čiaru bolo Spider-prasa a Japonka s robotom.

• 14.4.2018  23:09

Tri skupiny zloduchov sa snažia získať akúsi priepustku z pekla. Príbehovo je film slabší, úvod má grády, záver je správne pošahaný, no jadro je pomalšie, napriek tomu, že tam máme Zooma, a pomerne suché aj keď nám tam šaškuje Harley Quinn. Animácia je dobrá a film sa nebojí byť drsnejší.

• 22.8.2018  23:16
    Temné síly (2018)

Všetky tie postapokaliptické "young-adult" diela sú možno atraktívne, zaujímavé a inšpirujúce, ale akonáhle sa nad tým všetkým začnete len trochu zamýšľať, zistíte že je to celá jedna kravina. A že to musí byť výtvor nejakého sadistického duševne nevyrovnaného jedinca, ktorý žije vo svojom vlastnom svete. A Tmavá myseľ je toho učebnicovým príkladom. Je urobená podľa už tradičnej šablóny a k tomu všetkému riadne vyzobáva svojich viac či menej úspešných predchodcov. Pozitívum je nanajvýš sympatické mladé obsadenie, ktoré však týmto filmom urobilo krok vzad vo svojej hereckej kariére.

• 13.10.2018  18:03
    Venom (2018)

Dúfam, že sa Venom dočká pokračovania, aby to mohol riadne roztočiť s Carnage. Tentoraz sa jedná o poriadne naťahovaný origin, kde sa to rozbalí, ale aj rýchlo zabalí až v poslednej tretine. Tiahne to najmä aj skvelý Tom Hardy.

• 7.2.2017  09:27
    Divoký Zapadákov (TV seriál) (2017)

Najlepšie na celom seriály je Jožko Vajda ako indián. A ešte Jožko Vajda ako indián. A potom ten indián alá Jožko Vajda. Má to dobrý námet, hercov, charaktery, no celkovo to nejako nefunguje. Teda až na Jožka.

• 26.7.2017  16:10
    Dunkerk (2017)

Nolan dobyl ďalší žáner. Tri dejstvá (zem, voda, vzduch) sa navzájom krížia, aby sa nakoniec spojili a vytvorili tým dychberúci a emotívny snímok o 2. svetovej vojne. Tlieskam. 300

• 14.8.2017  00:12

Páči sa mi ako spracovali rôznorodosť aplikácií a tiež humor, ktorý je poväčšine detinský, no nájdu sa aj narážky na dospelejšie vtipy. Osobne by som volil kombináciu animovanej a hranej formy, tak ako to bolo pri Lego movie, kedy reálnom svete hrali skutočný herci. Príbehovo to už nie je ničím výnimočné, ale ako oddychová zábavka určite poteší

• 4.1.2018  16:21

Ako väčšina i ja som čakal prúser, no nakoniec som zostal milo prekvapený. Ide síce len o oddychovú jednohubku, ale má to správnu adventure atmosféru, dobrý humor, akciu, kasting. Skrátka všetko, čo od tohto typu filmu očakávate. Je tam aj pomrknutie na predchádzajúci film, no zároveň sa nesnaží viesť na ňom. P.S. 3D som náznakoch zaznamenal len v záverečných titulkoch.

• 23.7.2018  00:42
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Nad animáciou postáv by Carl Barks zaplakal. Ale aspoň sa vyhli tej príšerné 3D animácií (Mickeyho klubík). Úvodná zvučka je dosť zavádzajúca. Z nej to totiž vyzerá, že sa bude jednať o dobrodružné výpravné príbehy, ktorých súčasťou by mal byť aj Káčer Donald, ktorý v staršom seriáli mal len epizódnu rolu. Vyzeralo to na návrat ku komiksovým koreňom káčerov. Toto všetko však spĺňa len pilotný diel. Buď sa totiž jedná len o prostoduché príbehy, kde hlavnými hrdinami sú len tie malé káčerovské trojčatá alebo ak sa už aj ide na nejakú tú dobrodružnú výpravu, tak jej potenciál je značne nevyužitý. A ani Donald sa v tomto seriáli nevyskytuje, tak často ako by sa mohlo zdať, čo je škoda, pretože veľmi dobre plní tú komickú funkciu. Škoda, že autori nemali väčšie ambície, než len nakrútiť ďalší nový Disney seriál, respektíve sa zviesť na úspešnej značke.

• 24.2.2017  16:55

Môj najobľúbenejší hrdina+moja najobľúbenejšia hračka+zhúlení tvorcovia Lego movie= totálna Bathaluz epických rozmerov

• 4.1.2018  16:17

Najväčšie negatíva filmu: odláknuté predstavenie nových hrdinov a hlavný záporák, ktorý je najhorší komiksový záporák . Plusy: dobrá akcia a kasting. Nato, že ide o stámilionový film, ktorý má byť vyvrcholením dosavadných DC filmov, to vyzerá veľmi biedne.

• 10.6.2017  18:12
    Mumie (2017)

4 hviezdičky s odretými ušami a privretými očami. Medzi slabé stránky patrí hororová zložka, ktorú tvorí nanajvýš zopár predvídateľných lakačiek, ktoré dnes už nájdete aj v detských filmoch, lebo to 6 ročné dieťa odchádzalo z kina celkom pokojné. Tiež klišé veci ako vyvolený a fantasy predmety ako čarovná dýka či kameň patrí skôr do sveta Harryho Pottera než do vážneho hororového univerza, ktorý sa snažia vytvoriť, ono potom takéto vecičky spôsobujú, že ten príbeh je taký prekombinovaný. Ale odhliadnuc od týchto blbostí je samotný príbeh celkom zaujímavý a napínavý, taká poctivá americká dobrodružná cesta. Inak postavy majú asi železné kosti, lebo nadprirodzené postavy ich z celou silou hádžu po tvrdých veciach a oni nemajú ani modriny, ale to je nezmyselnosť všetkých amerických filmov. Vydarilo sa herecké obsadenie, ale český dabér zobral Tomovi Cruisovi 50% charizmy. Ten kto ho nadaboval môže dabovať akurát tak Ralpha Wigguma. Taktiež sa im podarilo pootvoriť a nabudiť záujem do nového Dark univerza.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12