Vesmír mezi námi (2017)

mladá romantika a potěšující role pro stále výbornou a dobře vypadající Carlu Gugino. Logiku to nemá, ale to romantické filmy nepotřebují.

Bohemian Rhapsody (2018)

Je to tak reálné, jak vzpomínky bývají - časem se to hnusné a zlé ohladí a to dobré zůstane a zkrásní. V tomhle filmu nejlíp pořád funguje muzika, tak jak zní a jak vznikala, zbytek je jen do počtu.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (1981) (seriál)

S děsem jsem zjistil, že ač znám dialogy seriálu skrz nakskrz (několilk zasvěcenců ví proč), nehodnotil jsem! Nyní po letech můžu a už také můžu zase číst i knižní sérii, aniž bych dělal přestávky kvůli nadávkám ;-) Ano, 5 hvězd je hlavně kvůli knihám, ale jinak nelze. Jen snad ta Trillian neměla být blondýna s IQ kolísajícím od 80 do 200, ale tmavovlasá, hnědooká a stabilně prudce inteligentní. Jedna z nejméně zabedněných a neinteligentních forem života, se kterou se ke svému totálnímu nedostatku potěšení Marvin nedokázal nesetkat :-) Tedy filmová Trill dopadla mnohem lépe.

Lovec: Zimní válka (2016)

Jedna hvězda za Emily, druhá hvězda za Charlize a třetí za Jessicu. Jinak si tu blbinu strčte do šuplíku a při příštím stěhování na ni zapomeňte. Ale to nemusíte, to půjde samo.

Ztratili jsme Stalina (2017)

pěkná rolička pro Ruperta Frienda, jemu ti hajzlíci jdou fakt dobře :-) Super Buscemi.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Ne tak dobré jako předchůdce, ale rozhodně lepší pokračování než kdysi dvojka Parku. Hlavní záporáci byli ale tentokrát dost slabí, jak u ještěrů tak i u lidí, ovšem za finálovou pointu hvězdu navíc, všechny klony mají právo na život :-) PS: Přišlo mi, že Blue nějak zhubla nebo se jí protáhl ksicht, už nebyla tak fotogenická jako v jedničce.

Lucifer - Série 3 (2017) (série)

Bohužel poslední tři díly, ač byly super (až na úplný závěr, který nás vrátil na začátek, kdy Chloe už tušila a skoro věděla), nemohly zvednout všeobecnou nudu. Je to škoda, protože postavy stále měly potenciál bavit, ale možná je to dobře, že to nepadlo až na úplné dno. Budu se někdy rád vracet k některým dílům první série, ale prozatím buď s Bohem, Lucifere :-)

Avengers: Infinity War (2018)

Vlastně jsem se docela nudil. A když si uvědomím, že konec vlastně není konec, ale půlka, tak si počkám za rok, abych to zhodnotil. Ale líbil se mi ten výchovný moment filmu - záporák se spokojeným úsměvem není nic lepšího pro formování naší mládeže :-) Dobrá, líbil se mi Spiderman a jak byl trapný Quill, když se snažil měřit s Thorem, ale jinak lepší průměr.

Zavři mi oči (1991)

Pořád si na něj, po 15 letech co jsem ho viděl naposledy, docela pamatuju. A to o každém filmu rozhodně říct nemůžu.