Lví srdce (2013) odpad!

Multikulti rozprávka a hovadina, asi takto. V detailoch totiž nedáva zmysel, napr. neonacisti chodia do krčmy k "šikmookému" alebo ze celoživotný nácko sa postaví vlastnému bratovi - zastane sa bývalého svojej terajšej pichandy ktorý je černoch moslim ??? Ten je okrem iného super truper úspešný a hotový obrázok boží, s krásnym autom. Malý mulat-ko je navyše pekný zmetok, napr. za provokáciu s pálením vlajky by teda zaslúžil. Film zdelil posolstvo ktoré mal a kopa slniečkarov má radosť z krásneho príbehu o tolerancii. Na záver už iba dodám, že nie som členom žiadnej skupiny neonacistov, len nemám rád takto jednostranne a neobjektívne ponímané teraz módne multikulti filmy.

Ztraceni (2004) (seriál)

Prve časti zaujimave, potom nevedeli čo ako, začali sa dejovo stracať, bežný scenar u slabsich serialov - riešením je nástup nových postáv. Opať 1-2 svetlé chvilky a sledovanost je začas zachránená . Nasleduje zas vytriezvenie a námetová vyčerpanosť. A tak dokola - totalny mix napadov, žanrov a nelogyky a to mam rad sci-fi a fantasy. Spozeral som všetky diely (priznám sa, že niektore z nich som preklikal lebo sa nedali pozerat). Celkové hodnotenie - zabijak času.

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Kto nezažije asi nikdy naozaj nepochopí..ale i tam je cítiť sociálne rozdiely medzi pôvodnými vymierajúcimi obyvateľmi a rusmi a tiež medzi starou generáciou a novou - napr. spôsob pascí, drevené hummánejšie vs. železné oká so smrťou mrazom, resp. lov rýb na udicu a potom pri zdolávaní istota puška :)

Zelená míle (1999)

Skvelý, smutný film, po 10 rokoch som ho zhliadol opäť a pecka

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nuda nuda a ešte raz nuda - Wolverin bez adamantiových drápov, profesor X na drogách, žiadna veľkolepá akcia so sentinelmi, celý film som čakal na niečo viac a to neprišlo

Zakázaná zóna (2010)

nie vždy platí, že za malo peňazí sa nedá urobiť veĺa muziky (napr. blair witch; 12 rozhnevaných mužov) takže argumenty typu nizkorozpočtový film neobstoja. tento film je nuda

Bitevní loď (2012)

Tento film je kravina, aku sum už dlho nevidel a verím že už ani dho neuvidím. Stále sa pýtam čo to ku.va ako malo byť?

Millerovi na tripu (2013)

hercom to spolu na platne klape, dejovo všetko ok, no stale je to len komédia ako každá iná

Gravitace (2013)

pred filmom by malo byť upozornenie, že je vhodný na zhliadnutie len v kinách, lebo inak je to totálna nudná hovadina a propagácia NASA. tym čo hodnotia 4/5 odporučam pozrieť niekde doma bez kvalitneho zvuku, na menšom rozmere obrazovky a bez 3D (ja zas pôjdem do kina na 3D :-) takže zatiaľ za 1