Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Neurazí, nenadchne, pobaví, ale do paměti se nevryje, takže spíše je to nakonec jen mírně lepší průměr.

Opustit Las Vegas (1995)

Někdy vám prostě něco nesedne. A já si nesedl s tímto filmem. Proč vlastně? Nechci snižovat herecké výkony (zejména Cage hrál výborně a věrohodně, Shue mi již moc věrohodná nepřišla), depresivní náladu, jež na mne dýchala od počátku do konce... Vlastně vše, jak má být, ne? Ale já nedokázal udržet pozornost, od poloviny jsem se začal nudit. Deprese je vleklá záležitost, to jistě. Ale já jako divák to nedokázal ocenit. Zkrátka když se začnu u filmu nudit tak moc, jak jsem se nudil, nemohu dát vysoké hodnocení. Chvíli jsem spekuloval o třech hvězdičkách, ale pak jsem zjistil, že to bych dal pouze pod vlivem vysokého hodnocení, jaký tento fil má. Ale když budu hodnotit čistě sám za sebe, musím dát pouze 2 hvězdy - pardon! Řekl bych, že po dalším shlédnutí třeba upravím své hodnocení, ale bojím se, že žádné příště už nebude. Nevím, co by mě přimělo k dalšímu shlédnutí filmu.

Cashback (2006)

Přestože mám podobný styl vyprávění rád, zde říkám, že co je moc, to je moc. Vleče se to, opravdu jsem chvílemi nevěděl, zda to nevypnout. Pak se to rozjede, aby to opět nepochopitelně zabrzdilo... Zkrátka slabší chvilky se střídají s lepšími, ničeho převratného se však divák nedočká. Ne, propadák to jistě není, jen si myslím, že se z toho dalo vytěžit více. Takto mohu dát jen slabé 3 hvězdy.

Hvězdný prach (2007)

Velmi povedená pohádka, které více sluší chudší šaty. Ono je to tak někdy lepší. Hezká holka je hezká i nahá. U filmu to může platit též.

Drž hubu! (2003)

Pobaví vždy, když vidím. V tom případě plní účel a já nemohu nic vyčítat této komedii a dát méně hvězd. Má někdo jiný názor? Drž hubu! :-D

Mrtvý muž (1995)

Černobílý film? Já ho měl barevný. Jak to? Je to prosté, barvy zde nelze vidět očima, přesto tam jsou. "Barvy nejsou pro každého, jen pro ty, co mají oči hladové.A když vám v nich pořádně kručí, takový film vám je hezky nakrmí." Pecka, ale nějak neumím dát za plný počet hvězd. Uvidíme, co příště. Přesto skvělý film, pobavil, potěšil i nakrmil. :))

Vzpoura v Kautokeinu (2007)

Přemýšlel jsem, proč jsem bez váhání udělil 5 hvězd a napadlo mě asi toto: A proč ne? Tomu filmu nemám co vyčítat, navíc je jiný, velmi odlišný od spousty jiných filmů. A přiblížil dobře život sámů před 150-ti lety, což se také líbilo. Navíc skvělá hudba. Zkrátka když někdy ani chvíli neváháte udělit 5 hvězd, tak neváhejte a solte je tam! A tak jsou tam.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Natočit něco takového chce velkou odvahu. Natočit něco takového takovým stylem chce velkou dávku odvahy i drzosti současně, zvláště v době, kdy toto dílo vzniklo. A natočit to takto úžasně chce mistry, kterým to sedne, což Kubrickovi a Clarkovi skutečně sedlo perfektně. Straussův valčík k přesunům v beztížném stavu? Geniální! Toto je sci-fi, dámy a pánové!!! Mnohé, co uváděno jako sci-fi bývá, nemá s tímto žánrem nic společného, ve skutečnosti by to mělo být často uváděno spíše jako pavědecká fantasmagorie. Ale zde má vše reálné základy. A Clarke je génius, který ve své době předvídal věci (teoreticky) jež se postupně naplňují jedna po druhé. Proto nikdy tento film nesklouzne do průměru, nebo ještě níže. Zdá se to snad někomu nudné? Málo akce? Ale vážení, kosmický prostor je velká pustina, kde se děje sice mnoho současně, ale v nekonečném prostoru. A Clarke s Kubrickem si toho byli dobře vědomi a nehodlali nám lhát. Tento film je nadčasový. A velmi náročný na chápání. Pravdou je, že v závěru filmu bych se také ztratil, kdybych nečetl dříve knihu. 95%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Pro mne je film hluboká filozofie. Taková, co bolí. Taková, co hladí. Taková, co hřeje i mrazí. Řízne a hojí. Dává a bere. A najednou stát na počátku, vědět o všem, dobrém i zlém, ale hlavně znovu vzpomenout, proč to na počátku bylo takové, jaké bylo... A jak by se dalo vše udělat jinak, kdyby... Nemluvím pouze o lásce (osudové), je mnohem více vztahů, které člověk za svého života naváže, není to jenom láska milenecká. Kdyby člověk věděl, že s někým mluví naposledy, skutečně naposledy, neřekl by ještě něco? ... "Co kdybys tentokrát zůstal?" "Už jsem odešel! Vzpomínky jsou pryč!"

Frost (2012)

Zklamání!!! V čem? Ve všem! Doporučuji raději si přečíst doma nějakou pohádku, než ztrácet čas s touto hrůzou.