Nelítostný souboj (1995)

Al Pacino a Robert De Niro spolu na plátně, navíc každý na opačné straně zákona - to nemůže dopadnout špatně. Když se k tomu přidá parádní scénář a režie, vzniká tahle vynikající kriminálka, která patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu. Bez diskuze 5*.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Určitě to není film, který se bude líbit každému, jak už napovídá poměrně rozporuplné hodnocení. Pro mně osobně tohle znamená legendární záležitost, kterou si rád čas od času zopakuji. Rozhodně bych Strach a hnus nedoporučoval lidem, kteří jsou proti drogám, i těm lehkým. Prakticky to nemá děj - Johnny Depp v roli věčně zfetovaného novináře jede se svým taktéž věčně zfetovaným právníkem (Benicio Del Toro) z LA do Las Vegas, kde má Depp napsat jakousi reportáž o pouštním závodu motorek. Jakmile však dojedou do Vegas, začíná šílená psychedelická jízda plná konzumace všemožných drog od marihuany přes kokain až po éter. Pro někoho ohromná zábava, ale věřím, že nemalá část lidí tenhle film po půlhodině vypne. Doporučuji sledovat pod vlivem. Mimochodem - Tobey Maguire tu má boží cameo :)

X-Men: První třída (2011)

Po slabém Last Stand, a příšerném Wolverinovi přichází tahle pecka, která alespoň pro mně osobně znamená dost možná vůbec nejlepší díl celé série. Super retro atmosféra, vynikající hudba a výborná partička herců, které vévodí Michael Fassbender, zatímco James McAvoy se mu snaží zdatně sekundovat (což je prakticky jediné mínus celého filmu..). PS: Wolverine je frajer :o)

Forrest Gump (1994)

Forrest je pro mně nejspíš už navždy tím úplně nejvíc nejlepším filmem, a druhé místo za Shawshankem na tom nic nezmění. Pro jednou se plně ztotožňuji s názorem Akademie :o)