Odpojit (2012)

Mrazivý, a bohužel ne úplně nereálný film, který se režisér pokusil v posledních minutách zkurvit naprosto nepochopitelnými zpomalenými záběry (fakt už jsem jen čekal, že odněkud zpoza rohu vyskočí Max Payne). Jinak spokojenost, určitě film k zamyšlení.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

"Ty vole, co maj za bordel v tý Africe? Ten chlap může normálně v lochu telefonovat...." Nejlepší politická satira od dob České sody!

Útok na Bílý dům (2013)

Kravina na n-tou, ale Emmerich v tomhle umí chodit. Na nic si nehraje, trousí jednu hlášku za druhou, demoluje všechno, co se zdemolovat dá (někdy i víc), a hlavně se nebere vážně. Na dvě hodiny vypnout mozek, a pobavit se touhle nenáročnou blbinou, proč ne :)

Nymfomanka, část II. (2013)

Nastavovaná kaše...A ten konec je snad zlý vtip. Trier měl zůstat jen u jednoho dílu.

Spása (2014)

Teda, že Dánové natočí vynikající western, na to bych nevsadil ani zlámanou grešli. A ono jo! Příběh je sice prostý, jako bulharská striptérka, a stokrát viděný, ale zpracování, a obsazení je naprosto parádní. Že je Mikkelsen ďábel, to víme už dlouho. Eva Green to tentokrát výjimečně neutáhne na hrudník, ale jen na oči - její postava je němá. A záporák Jeffreyho Morgana? Nemá chybu, neztratil by se ani ve starých, klasických westernech. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale nedá mi to, a dávám plný počet.

Dějiny násilí (2005)

Ambivalentní, přesně takové pocity vyvolává tenhle film. Na jedné straně tu máme slušný příběh, a opravdu naturalistické scény, na straně druhé herecké výkony. Já nevím, kde je chyba, ale já to vyloženě věřil jen Edu Harrisovi, zbylému ansámblu jsem to nežral ani omylem od začátku do konce. Obsah tu tak zcela vítězí nad formou. Potěší snad fakt jen ten Ed Harris, a finále - je vidět, že režisér má cit pro černý humor :)

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Oproti výborné dvojce opravdu výrazný kvalitativní propad. Stará garda dostala minimum prostoru, naopak mladíci jsou do jednoho nevýrazné nuly bez špetky charismatu. Potěší pár Arnoldových hlášek, Antonio Banderas, a záporák Mela Gibsona (kterého ale tvůrci využili málo, a jeho závěrečný souboj se Stallonem je vyloženě odfláknutý). Jednu hvězdu přidávám za to, že Postradatelní pijí Budweisera, toho pravého, z Budějovic, pochopitelně :))

Vlk z Wall Street (2013)

Tříhodinová, hezky natočená, povrchní zábava bez jakéhokoli morálního rozměru. Chápu, že se to většině líbí, ale já s tím mám trochu problém. Řečem o "nesmírně komplexní fresce" se nahlas směju, a jdu si pustit Shutter Island, který je mi z posledních Martyho filmů mnohem bližší. Co se týče Leova výkonu - super, ale stejně si myslím, že je u Matthewa Oscar ve správných rukou :)

300: Vzestup říše (2014)

Je to pochopitelně prostší, než bulharská striptérka, o tom žádná. Nicméně díky vizuálním orgiím, epické hudbě a mojí oblíbené Evičce Green (která celému filmu vévodí nejen proto, že opět ochotně ukazuje prsa, kde se dá) jsem ochoten to filmu odpustit, a přiznávám, že se mi to líbilo snad i víc, než jednička. Jediný problém je, že Sullivan Stapleton prostě není Gerard Butler, a nikdy nebude. Jo a Eva Green, ač výborná, by si už taky mohla někdy zkusit jinou roli...hraje pořád dokola to samé.

Kapitán Phillips (2013)

Člověk už se nediví, že má americká armáda stejný rozpočet, jako celá Česká republika - neponechává totiž nic náhodě, a na čtyři otrhané Somálce s kalašnikovy posílá rovnou dva křižníky a jednu letadlovou loď. Nicméně když pominu ten natahovaný a přepálený závěr, tak musím konstatovat, že Greengrassovi ruční kamera jde jako nikomu, Hanks je pořád frajer, a film až na zmiňovaný závěr pěkně odsýpá. PS: Už začínám být alergický na tisíc variací Zimmerova "Time", i na tu písničku samotnou.