Deadpool (2016)

Takhle to má vypadat! Místo nudných a sterilních komiksů, které teď studia chrlí jako na běžícím pásu (a obávám se, že s příchodem Batman vs Superman to bude jen horší), je tu od prvního dílu Kick-Ass konečně další věc, co má koule! Velký palec nahoru tvůrcům a Ryanu Reynoldsovi. Z toho filmu je cítit, jak se musel celý štáb při natáčení bavit, a na to já vždy rád slyším. U výsledku jsem se bavil i já, a to tak že královsky. "I've never said this, but don't swallow."

Grimsby (2016)

Na tomhle by mělo být zdravotní varování - "Tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev." Nic víc jsem ostatně od Sashi ani nečekal. Jo a Mark Strong by si za tenhle film zasloužil metál.

Byla to divoká noc (2015)

Čekal jsem to horší, jako oddechovka s kamarády na večer to není špatné, a Rogen se na toho vyfetovanýho blba vyloženě hodí. Je to tak akorát sentimentání, vtipný, a výborně obsazený. Scéna v kostele je geniální.

Dítě číslo 44 (2015)

Celkem solidní dobová atmosféra je snad to jediné, co drží snímek nad vodou. Jinak děs běs. Jo a za ten střih akčních scén bych někomu nejradši urval ruce.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Němci se zřejmě rozhodli přiučit od Američanů, a tak tu po sympatické a svěží jedničce máme nastavovanou kaši, kde je všeho dvakrát tolik - hlavně nechutností a stupidit. Ale hlavně, že to sype, že?

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

No, jsem docela rád, že to byl poslední díl, po tomhle už bych na další díl asi nešel. Je to poslední část, kde je sakra nějaká gradace a vyvrcholení?

Most špiónů (2015)

Spielberg po všech těch Lincolnech a Válečných koních natočil slušný film a dokazuje, že na to stále má. Byť Mostu špionů ke konci už trochu dochází dech, a neuškodila by mu kratší stopáž, celkem slušně jsem se bavil. Hanks je pořád držák, nejvíc ovšem potěší Mark Rylance.

Narcos (2015) (seriál)

Potenciál skutečného příběhu "Robina Hooda z Medellínu" je využit do mrtě. Narcos je věcný, chladný, místy brutální, natočený skoro až dokumentaristickým stylem. A mě tahle kombinace baví. Stejně jako mě baví ústřední trio Moura - Holbrook - Pascal. Velikou lahůdkou jsou pak dobové fotografie a záběry Escobara a dalších postav, o kterých Narcos vypráví. Sečteno a podtrženo, Netflixu dávám pět a půl pračky Whirlpool (značka vítězů), těším se na druhou sérii, a doufám, že tou seriál taky skončí.

Osm hrozných (2015)

První cca hodina mi až nepříjemně připomínala Gaunery (ano, považuji se za fanouška Tarantina, a ne, nemám jeho prvotinu zrovna v oblibě), a až do chvíle, kdy se Samuel L. Jackson vytasí s historkou o jeho černém ...ehm... jsem se celkem nudil. Potom se ale Hateful Eight zvrhne v masakr, který téměř dává vzpomenout na první díl Kill Billa, a je to o něčem jiném. Ale proč to má tři hodiny, to prostě nechápu. Jinak herci fajn (hlavně Samuel L. Jackson, Kurt Russel, a Jennifer Jason Leigh) a Morriconeho hudba skvělá. Kdyby to bylo o nějakých 45 minut kratší, bylo by to za pět hvězd.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Ptákovina na n-tou, ale jako taková oddychovka mě to celkem baví.