Bobstajn

Česko

<< předchozí 1 2
    • 23.6.2013  00:37
    Franklyn (2008)

Výborný, bohužel ne příliš známý snímek. Dvě linie příběhu - jedna ze současnosti, vyprávějící osudy tří lidí, kteří spolu (prozatím) nemají nic společného, druhá z paralelní fantasy reality. Odměnou za udržení pozornosti a dějových linek jednotlivých příběhů bude jejich závěrečné propojení a rozuzlení. Od dokonalosti je odtrhávají občasná hluchá nebo natahovaná místa a poslední asi minuta filmu, ta se dala vymyslet lépe. Doufám, že McMorrow bude v tomto duchu pokračovat a neskončí jako Shyamalan.

• 23.6.2013  00:22

V dnešní době je velice obtížné narazit na kvalitní horor. Dead silence je světlou výjimkou, která potěší každého fanouška žánru. Ponuré, mrazivé, bez zbytečného množství krve nebo žánrových klišé, s koncem odpovídajícím současné vlně. Hodně mi to připomínalo další z kvalitních novějších počinů Žena v černém.

• 20.2.2012  23:47

Triky, výprava, příběh. Vyděsit i pobavit. Méliès už v 19. století dokázal skloubit tyto základy filmařiny a vytvářet díla, která nás i po více jak 100 letech dokáží pobavit, a která se hlavně stala základem dalšího vývoje kinematografie.

• 20.2.2012  23:40

A další salónní perlička kouzelníka Mélièse. V té době z toho lidi museli sedat na zadek, a své kouzlo (a nejen nostalgické) si Pan režisér uchovává až dodnes

• 20.2.2012  23:36

Ranný Méliès v plné parádě. Rychlé, svižné, zábavné - přesně tak to mám od pana kouzelníka rád. Narozdíl od jiných snímků je zde pečlivě zvládnutá triková stránka a film tak hodně nabývá na věrohodnosti

• 20.2.2012  23:29

Jeden z ranních nápadů začínající filmařiny a hororového žánru. Škoda, že nebyů zasazen do lepšího děje

• 20.2.2012  23:26

Obarvený snímek, předvádějící zjevení zlých bytostí v zakletém zámku. Spíše další trailer k těm lepším Mélièsovým dílkům

• 20.2.2012  23:22

Opět hororová komedie, tentokrát již typicky v Mélièsově stylu. Chlapík má co dělat, aby se z proklatého pokoje dostal alespoň s vlastní zdravou (i když potlučenou) kůží

• 20.2.2012  23:16

Snad první hororová komedie? Já se docela pobavil, chlápek tam skákal jak čertík na pérku, ovšem k vrcholným kouskům Mélièsovy tvorby to zdaleka nedosahuje, chybí mu zejména jeho typické triky

• 20.2.2012  23:06

Tak nevím, jestli se bavíme o stejném filmu, jako ostatní zdejší uživatelé, ale pokud se skutečně jedná o verzi z roku 1912, tak není moc nad čím jásat - chaotické, nesourodé, bez hlubšího obsahu. Spíše to celé připomíná špatně sestříhaný trailer k filmu než film samotný, což je částečně dáno i délkou snímku. Kromě hlavní postavy zde ostatní protagonické vystupují čistě ikonicky, bez náznaku herectví, a postava pana Hyda je víc bezcílně pobíhající pomatenec než ztělesnění zla. Takže dvě hvězdy za dobu a snahu a raději sáhněte po lepší verzi z roku 1913 nebo idálně po skvostu z roku 1920.

• 3.2.2012  23:28

Kvalitní ztvárnění Dantova veledíla, respektive jeho části. Film pochopitelně odpovídá době vzniku, má svoje malé mušky zejména v trikové části, ale hromadné scény kruhů pekla jsou skvělé a na svou dobu bych řekl i dost odvážné. Snímek se hlavně zaměřuje na scenérie a popisy, postavy jsou zde zejména ikonické. Hodně mi to stylem připomínalo Gibsonovo Umučení Krista. Doprovodná hudba mě zpočátku zaskočila, ale časem se z ní stala příjemná součást, která film umě doplňovala, i když bych víc uvítal čistě instrumentální ztvárnění.

• 17.10.2011  00:23

Výborný film, oldschoolové hororové sci-fi z éry 50. a 60. let, přesně tak, jak to máme rádi. Bez hluchých míst, rychlý začátek a ještě rychlejší konec, jasně definované postavy, parta zlobivých dětí a sladká britská angličtina. Pár technických a logických nedostatků by se sice našlo, ale není to nic, co by kazilo celkový dojem z filmu. Jen škoda, že se neprojevovalo víc dětí kromě jejich "vůdce" Davida, snímku by to určitě prospělo.

• 15.10.2011  00:24
    Sedm (1995)

Takhle se má natáčet thriller - David Fincher dokázal doslova z každé minuty vyždímat napětí do poslední kapky a spolu s chytlavým námětem, na míru střiženým scénářem a skvělým výkonem bipolární herecké dvojice Pitt-Freeman vytvořil nezapomenutelný film, jehož mrazivý konec vás bude ještě dlouho zneklidňovat.

• 26.9.2011  23:59
    Fantom opery (1925)

Další z velikánů němého hororového filmu, triumfální kousek Lona Chaneyho. Jeho fantom je znetvořený šílenec, který ale ukrývá poslední špetičky lidskosti. Je v dokonalém kontrastu s krásnou Mary Philbin, na oba dva je krásný pohled a oba také celý snímek táhnou strmě vzhůru. K tomu přidejme velmi povedenou hudbu v podání smyčců a klavíru a kvalitní scénář, a dostaneme unikátní dílo, které uchvacuje dodnes. Přestože je film chvílemi zbytečně natahován a má svá hluchá místa, nostalgických pět hvězd je oprávněných.

• 22.9.2011  21:51

Stejný režisér, podobné téma, podobný výsledek. Po Vykoupení z věznice Shawshank opět drama z vězeňského prostředí, kterému nechybí lidský a citlivý přístup. Sehraná a sympatická vězeňská parta, neuvěřitelně odpudivý a sadistický Percy Wetmore a bizarní panoptikum vězňů v čele s obrovitánským Johnym Coffeyem, ti všichni vás vtáhnou do děje a nenechají vám ani na chvíli důvod k opuštění obrazovky. Dovolím si tvrdit - a upozorňuji na lehký spoiler - že Zelená míle je zrcadlovým obrazem Vykoupení z věznice Shawshank: zatímco ve Vykoupení jste celý film hnáni k tomu, že dobrý konec nepřijde, v Zelené míli naopak věříte, že nakonec vše dobře dopadne, ale...

• 22.9.2011  21:37
    Forrest Gump (1994)

To nejlepší, co jsem kdy viděl, a nejspíše i uvidím. Naprostý vrchol filmové dokonalosti ve všech ohledech. Film, který spojuje řadu vtipných odkazů a hlášek s jedním z nejhlubších a nejdojemnějších příběhů. Celý snímek má stovky míst, kde se dalo zaškobrtnout, změnit jednu scénu nebo větu a celá tato křehká mozaika by se rozpadla. Naštěstí se tak nestalo, a my se proto můžeme znovu a znovu dívat na příběh člověka, který mění svět kolem sebe k lepšímu, aniž by si to sám uvědomoval, něco za to požadoval nebo při tom měnil sám sebe.

• 22.9.2011  21:23

Je to vlastně film, jakých je spousta - o vůli, trpělivosti,přátelství, naději i zklamání. Příběh, který by se dal natočit na sto způsobů, aniž by vám některý z nich utkvěl v paměti. Zde se však podařilo vtisknout celému filmu duši. Cítíte ji s každou scénou, s každým hrdinou i padouchem. Tím je toto dílo tolik jedinečné, od začátku jste vtaženi do silného příběhu, který ale nemůže mít dobrý konec, a film vás na to také celou doby připravuje. Na smíření se s osudem, na to, že zde vlastně pro nikoho žádná jiná šance není, protože přeci "tady jsou všichni nevinní..." Ovšem až do chvíle, kdy konec skutečně přijde...

• 21.9.2011  23:16

Tento film je spíše romantické drama než horor, ovšem bravurně natočené. Quasimido zde nedostává tolik prostoru, ale o to více se na něj člověk těší. Lon Chaney ztvárnil zvoníka nezapomenutelným, a troufám si říci i dosud nepřekonaným způsobem. Ani zbylé části filmu ovšem nezaostávájí a celý příběh ubíhá svižným tempem bez hluchých míst. Třebaže se hlavní dějová linie točí kolem románku Esmeraldy a kapitána Phoebuse, celkovému dojmu to nijak neubližuje. Závěrečná scéna, kdy několikasetčlenný dav dobývá katedrálu, kterou chrání jediný obránce Quasimodo, je potom tím správným vyvrcholením, který tento film katapultuje na nejvyšší příčky...

• 20.9.2011  14:11
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Kultovní záležitost ve své nejčistší podobě. A opět se ukazuje, že v jednoduchosti je krása. Čtyři až pět hlavních postav (dle série a dílu), dětinské kulisy a jednoduchá zápletka. Ovšem scénář doslova nabitý hláškami, odkazy a slovními přestřelkami mezi jednotlivými postavami vystřelil tento seriál do nebeských výšin. Co vyzdvihnout dříve - Rimmerovy vesmírné direktivy, pohled do Listerovy osobní hygieny a kuchařského umění, Kocourovy umělecké kreace nebo Krytonova snaha naučit se správně urážet Rimmera? Podívaná do každé nálady... bohužel jen do šesté série, odchod Rimmera a příchod Kochanské seriálu notně ubírá hvězdný pohon, osmá série už mi potom přijde jen jako natahovaná z nouze ctnost. A pozor, jeden z mála zahraničních seriálů, kde se mi český dabink líbil mnohem víc než originál.

• 20.9.2011  13:52
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

This is gonna be legen... wait for it..... ne, až na nejvyšší stupeň to nedosáhne. První hvězda za důstojného nástupce PŘÁTEL. Druhá hvězda za úžasně krátké úvodní titulky. Třetí hvězda za spousty odzbrojujících hlášek. Čtvrtá hvězda za legendárního Barneyho... bohužel pátou hvězdu už nikam nenapasuju, i když se k ní seriál, zejména první sérií, hodně blíží. Zejména kvůli postupnému směřování děje na neustálé řešení vztahů... I tak to nejlepší ze současné seriálové tvorby.

• 20.9.2011  00:27

Jeden z klenotů němé éry hororové kinematografie, první setkání filmového diváka s jednou z nejznámějších hororových postav - Draculou (zde pro neudělení autorských práv pojmenován Nosferatu). Napětí (téměř) od začátku do konce, skvělé herecké výkony, výborná kamera a nezapomenutelný Max Schreck jako Nosferatu - démonický, chladný, vyřazující čisté zlo. Vše pak podtrhuje hudba elegantně synchronizovaná s dějem, což je u těchto filmů veledůležitý faktor. Jako nejlepší část, jakési vyvrcholení filmové dokonalosti tohoto snímku, je bezesporu Nosferatova cesta lodí do Anglie, kde postupně likviduje členy posádky, s jednou z nejklasičtějších filmových scének vůbec - vstávání Nosferata z rakve a jeho přechod přes lodní palubu. Při tomhle vždycky zatlačím slzu nostalgie...

• 19.9.2011  23:56

Abych tento film pojmul v celé jeho komplexnosti, musel jsem ho shlédnout dvakrát. Poprvé mne zaujala zejména expresionistická vizáž snímku, podruhé jsem se zaměřil na děj a postavy. Vizuální stránce není téměř co vytknout, myšlenka se zcela jistě vydařila dle záměru a svého času musela dost šokovat, celý děj se pomalu rozjíždí až do překvapivého finále a všichni herci odvádějí velice kvalitní práci. Přesto hodnotím jen čtyřmi hvězdami, i když sám nedokážu vyjádřit proč. Film, ač bezesporu je jedním z vrcholných děl své doby, na mě zkrátka nedýchl tím správným absolutnem.

• 7.2.2011  16:50

A já se tak těšil! :( Hudbu od Cradle of Filth mám moc rád, takže jsem se plný nedočkavosti kouknul i na tento film s nadějí, že do sebe budou film i hudba zapadat. Bohužel, zůstalo u hudby. Něco tak amatérského si skupina mohla jistě dovolit někdy v době, kdy se dávala dohromady a cvičila po garážích, ale ne teď. Není tu nic, žádná známka herectví, triky jak ze středoškolského pokusu, dialogy na úrovni mateřské školky. Takže jedna hvězdička za hudbu, jinak naprostý odpad!

• 7.2.2011  16:40
    Drillbit (1992)

Ale no tak, tohle přeci nemůžete myslet vážně. Možná už jsem moc starej, nebo nejsem dost otevřenej novým možnostem, ale tohle byl ten nejhorší...no ani nemůžu napsat film, prostě paskvil, jaký jsem kdy viděl. Chápu, že je to počin amatérský, tudíž bych byl ochoten odpustit kameramanova Parkinsona, nulový příběh, snad i triky, které bych s ingrediencemi z mojí kuchyně udělal zcela jistě lepší, ale PROBOHA, má to být film, takže tam mají HRÁT herci (je jedno, že amatéři). To, co tam předvádějí, nemá s filmem nic společného. Žádné emoce, žádná logika, ani trocha hereckého snažení. Takže pro mě rozhodně ztracená půlhodina, alespoň vím, že tomuhle rádobyrežisérovi se mám příště vyhnout obloukem... DODATEK: Aha, všiml jsem si, že Pan režisér má na svědomí i Cradle of Fear. Sakra, kdybych to věděl dřív, mohl jsem být ušetřen tomuhle mučení...

• 5.2.2011  22:19

Mám rád Bonda. Všechny ty jeho technické serepetičky, hezké holky kolem, jednoduché příběhy s "hodnými" a "zlými" chlápky. Není v tom moc umění, ale člověk se dobře pobaví. A přesně tak je to i v Dnes neumírej. Takže proč jenom tři hvězdy? Za útěk v ultrasportovním autě a následné surfování ve vlnách severního ledového oceánu. Kdybu tu scénku (a pár dalších) svěřili Jiřímu Trnkovi, dopadlo by to stokrát lépe...

• 31.1.2011  00:02
    Vozka smrti (1921)

Moralizující, církevní agitka? Ale vůbec ne. Velmi hutné drama s prvky hororu, u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Příběh je skvěle stavěný pomocí retrospektivy (někdy vícenásobné), ponurý a depresivní. Scény s vozkou mě kupodivu až tolik nebraly, třebaže jsem si technickou stránku věci vychutnával. Mnohem více jsem byl zaujatý u scének, které postupně odkrývaly život Davida Holma a jeho devastující účinky na jeho blízké. Vrcholem, kdy jsem byl skutečně napjatý jak struna, byla scéna, kdy matka připravuje jed pro sebe a své děti. Příběh končí dobře, ale vlastně kdo ví? Vydrží tentokrát David na té správné cestě?

• 28.1.2011  12:46
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Ten nejlepší večerníček pro dospělé :) Je to naše pravidelná dávka před spaním už několik let a nikdy nezklame, člověk se musí smát, i když to vidí poněkolikáté. Phoebe a Joey rulez!!! Jen Rachel mi občas šla na nervy. Prominentní náladová pipinka, která musí mít všechno po svém, mi zkrátka k srdci nepřirostla...

• 25.1.2011  15:55
    Uvnitř (2007)

Francouzi jedou na vysoké vlně! Film se po úvodních deseti minutách rozjede do vysokých otáček a nezastaví se až do závěrečných titulků. Souboj dvou žen, které se "na nože" bijí za to, co jim podle každé z nich po právu náleží, je vykreslen poměrně věrohodně, bez zbytečného přehrávání. Tajemná vražedkyně zosobňuje čisté (leč pochopitelné) zlo, které se nezastaví před ničím a před nikým. Závěr je dost šokující - na film jsem se díval spolu se svou manželkou, která byla v tu dobu těhotná, a ještě několik dní poté mě proklínala, co jsem jí to pustil. Opět se potvrzuje, že celková jednoduchost a nízký rozpočet mohou být u hororu zárukou kvality. Jedinou výhradu mám k postavám zasahujících policistů, kteří jednají dost hloupě a v nastoleném tempu se to hodně projevuje...

• 23.1.2011  12:27

Velice povedený film na motiv Stevensonovy povídky. Díky častějším a poměrně obsáhlým mezititulkům je příběh vykreslen dopodrobna, kromě trošku pomalejšího začátku nemá žádné hluché místo, postavy Dr. Jekylla a Mr. Hyda jsou hrány bravurně a dávají jasně najevo jejich touhy a pocity. Mr. Hyde vypadá odpudivě a děsivě a je skutečně odvrácenou stranou Dr. Jekylla. Bohužel celý snímek značně sráží hudební motiv, který se vůbec nedrží toho, co se ve filmu děje, a v některých pasážích vysloveně překáží - např. vražda sira Carewa.

• 23.1.2011  12:03
    Frankenstein (1910)

Poprvé se v historii kinematografie setkáváme s doktorem Frankensteinem a jeho umělým člověkem, a rozhodně to není špatný počin. Technicky velice pěkné, zvláště scéna tvoření monstra v "čarodějném kotlíku" se mi moc líbila. Někteří dnešní rádobyfilmaři se ani na takovou úroveň nedostanou :) Představitel Frankensteina hraje s citem, a ne staticky jako u jiných filmů té doby. Mnoho příběhu zde nehledejme, vzhledem k délce filmu jde spíše o krátký šot, ale jako úvod do dalšího vývoje filmového Frankensteina rozhodně obstojí.

<< předchozí 1 2