Franklyn (2008)

Výborný, bohužel ne příliš známý snímek. Dvě linie příběhu - jedna ze současnosti, vyprávějící osudy tří lidí, kteří spolu (prozatím) nemají nic společného, druhá z paralelní fantasy reality. Odměnou za udržení pozornosti a dějových linek jednotlivých příběhů bude jejich závěrečné propojení a rozuzlení. Od dokonalosti je odtrhávají občasná hluchá nebo natahovaná místa a poslední asi minuta filmu, ta se dala vymyslet lépe. Doufám, že McMorrow bude v tomto duchu pokračovat a neskončí jako Shyamalan.

Zlověstné ticho (2007)

V dnešní době je velice obtížné narazit na kvalitní horor. Dead silence je světlou výjimkou, která potěší každého fanouška žánru. Ponuré, mrazivé, bez zbytečného množství krve nebo žánrových klišé, s koncem odpovídajícím současné vlně. Hodně mi to připomínalo další z kvalitních novějších počinů Žena v černém.

Le Diable au convent (1899)

Triky, výprava, příběh. Vyděsit i pobavit. Méliès už v 19. století dokázal skloubit tyto základy filmařiny a vytvářet díla, která nás i po více jak 100 letech dokáží pobavit, a která se hlavně stala základem dalšího vývoje kinematografie.

Évocation spirite (1899)

A další salónní perlička kouzelníka Mélièse. V té době z toho lidi museli sedat na zadek, a své kouzlo (a nejen nostalgické) si Pan režisér uchovává až dodnes

Un homme de tętes (1898)

Ranný Méliès v plné parádě. Rychlé, svižné, zábavné - přesně tak to mám od pana kouzelníka rád. Narozdíl od jiných snímků je zde pečlivě zvládnutá triková stránka a film tak hodně nabývá na věrohodnosti

The X-Ray Fiend (1897)

Jeden z ranních nápadů začínající filmařiny a hororového žánru. Škoda, že nebyů zasazen do lepšího děje

Le Château hanté (1897)

Obarvený snímek, předvádějící zjevení zlých bytostí v zakletém zámku. Spíše další trailer k těm lepším Mélièsovým dílkům

L'Auberge ensorcelée (1897)

Opět hororová komedie, tentokrát již typicky v Mélièsově stylu. Chlapík má co dělat, aby se z proklatého pokoje dostal alespoň s vlastní zdravou (i když potlučenou) kůží

Une nuit terrible (1896)

Snad první hororová komedie? Já se docela pobavil, chlápek tam skákal jak čertík na pérku, ovšem k vrcholným kouskům Mélièsovy tvorby to zdaleka nedosahuje, chybí mu zejména jeho typické triky

Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1912)

Tak nevím, jestli se bavíme o stejném filmu, jako ostatní zdejší uživatelé, ale pokud se skutečně jedná o verzi z roku 1912, tak není moc nad čím jásat - chaotické, nesourodé, bez hlubšího obsahu. Spíše to celé připomíná špatně sestříhaný trailer k filmu než film samotný, což je částečně dáno i délkou snímku. Kromě hlavní postavy zde ostatní protagonické vystupují čistě ikonicky, bez náznaku herectví, a postava pana Hyda je víc bezcílně pobíhající pomatenec než ztělesnění zla. Takže dvě hvězdy za dobu a snahu a raději sáhněte po lepší verzi z roku 1913 nebo idálně po skvostu z roku 1920.