K2 vlastní cestou (2020)

Klára je hustá žena, o tom žádná. Tohle je pohled ženy na výstup na K2, ČT udělala i jiné dokumenty o českých horolezcích, České himalájské dobrodružství (2003) nebo Podruhé na K2 (2007). Takže pak lze srovnat pohled chlapů a pohled ženy na věc. A o tom to je. 7/10

Podruhé na K2 (2007) (TV film)

Dokument o tom, jak amatérští lezci, mnozí z nich bez větších zkušeností z osmitisícovek, vylezli na K2 a mise tak byla úspěšná. Jako slušný.

Taxi, taxi (2000)

Pažout 406, tentoktát už facelift. A po městě řádí gang Japonců.

Concorde: Nadzvukový závod (2018) (TV film)

Všechno o Concordu žeru. Po několika dokumentech o nehodě v roce 2000 udělali Frantíci dokument Concorde (2016), podívali se na věc víc emočně zejména očima těch, kteří to letadlo vyvíjeli, testovali a létali s ním. Potom Britové se na to podívali mnohem víc technicky 2dílným dokumentem Vzestup a pád Concordu (2017). A teď znovu Frantíci zase svým emočním pohledem. Je tu zmínka o americké konkurenci, která stále svůj letoun vyvíjí a taky o sovětském Tu-144. A pak tu máme jednoho obchodníka rekondmana, který se stal na Concordu závislým a letěl dokonce 718 krát mimo posledního letu. Concorde byl vlastně v roce 2000 už zastaralý, příliš hlučný, měl 3x větší spotřebu v přepočtu na cestujícího a do toho krize v osobní letecké přepravě po 11. září 2001. To všechno vedlo k ukončení provozu v roce 2003 a je velká škoda, že Concorde nemá následovníka, svou 2. generaci.

Akta Tesla (2018) (seriál)

Cokoliv o Teslovi se rád dozvím, tak třeba že se kolem něho už tenkrát motali předek Trmpa a předek Buschů. Ale ta forma zpracování pro americké hamburgrožrouty na gauči je opravdu strašná, spousta záběrů, jak se dívají ze střechy, jdou někam autem, k čemu to je dobré? Fakta se dají shrnout do jednoho dílu, ostatní je prostě vata.

Kill Bill 2 (2004)

Ani po 17 letech neztatil vůbec nic ze svého lesku. Dvojka je ještě o chlup lepší jak jednička. Dokonce ještě víc obdivuju soundtrack. Až tady je vidět, kdo je Bill. A hlavně postava jednooké Daryl Hannah je o dost zajímavější než Lucy Liu, podstatný je taky výcvik Beatrix u mistra Pai Meie. A nakonec přijde smrtící technika pěti bodů.

Slavná alba: Phil Collins – Face Value (1999) (TV film)

Celá série Classic Albums je boží. Phil Collins – Face Value, první sólovka. Nevěděl jsem, že za vším byly emoce z předchozího rozvodu a odloučení od jeho 2 dětí.

INXS - Live Baby Live (1991) (koncert)

Pecka. Jako jo, tohle je prostě začátek devadesátek, charismatický Michael Hutchence. Nebyla to moje nej kapela, ale už prostě z nostalgie si to rád dám znovu.

Pan Church (2016)

Tak já ti nevím, nechytlo mě to zase až tak, jak jsem čekal. Eddie Murphy je můj velký oblíbenec a i tu vážnou roli hraje dost slušně a to přitom hraje postavu tajuplnou jak hrad v Karpatech. Kde se tu vlastně z ničeho nic vzal a co byl vlastně zač? Ale přesto mě to nějak úplně nevtáhlo. Ale třeba zase někdy za 10 let, no uvidíme. Zatím 6/10