Psí láska (2020)

Asi přehnaná očekávání. Já jsem velký pejskař, ale směřuju k lovu a lovecké kynologii, vedle toho závody psích spřežení na mrazu a sněhu jsou jak jiná dimenze. Navíc ta vůdkyně je dost svérázná a vyjít s ní taky nebude zrovna jednoduché. Víceméně jsem se u toho chvílemi i lehce nudil. Ale zajímavé zjištění je, že to magické slovo ku*va, aby pes okamžitě zbystřil, funguje i na jiná plemena. To podstatné je řečeno ke konci, je to ku*va drahý koníček a není to rozhodně pro každého. 5/10

Mistři medicíny - Drahomíra Baráková (2021) (epizoda)

Jsem zaujatý. S paní docentkou Barákovou jsem se setkal jako její dětský pacoš ve FN v Motole, i když je to už řada let, ale ona je vskutku nezapomenutelná.

Modrá krev - Sternbergové (2017) (epizoda)

Hrabě Zdeněk Sternberg se narodil 15.8.1923, což je ve stejný den jak já, ale já až mnohem později. Je mu vlastně věnována podstatná část tohoto dílu, což je dobře, protože to byl velmi velmi velmi noblesní pán, dožil se krásných 97 let. Přitom ho známe snad všichni už dlouho, byť tak trochu nepřímo, z Černých baronů (hrál ho Václav Vydra nejml.). V rodovém erbu Sternbergů je osmicípá betlémská hvězda v modrém poli, rodové heslo přeložené z latinsky znamená nezná západu, takže nikdy nezapadá.

Logan: Wolverine (2017)

Prý je rok 2029, Logan už je starej šedivej a leje jak duha. Za 25 let se prý nenarodil žádný mutantík. Naivně jsem čekal, že to naváže někde, kde skončila Budoucí minulost a ono nee. A ona už to ani není moc velkolepá Marvelovská podívaná, celé se to totiž odehrává střídavě někde na vidlákově. Najednou je tu kupa dětí malých mutantíků a jedna tvrdí, že je Loganova dcerka, taky má drápky, ale v rukou jen 2, ne 3, ten třetí má ve špičce nohy. Profesor X je zabit a nakonec stejně tak i Logan.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Záporák Magneto Fassbender pokračuje v jízdě. Marvel tady z toho udělal velmi slušnou podívanou, ale takovou lehce nudnou. Předchozí první třída už byla taky vizuálně dost zajímavá, ale ne tak natažená. Nejspíš proto, že budoucnost se musela změnit v minulosti někdy v sedmdesátkách, aby pak z ní byla úplně jiná budoucnost, takovou zvláštní, protože když se Logan probere, tak všichni mutanti vyučují na nějaké té akademii nebo tak něco, stejně tak jak končí předchozí díl. 5/10

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tak takhle nějak to prý bylo na začátku s Wolverinem. Tady ho vytunili, nejdřív měl vysouvací drápky a něčeho křehkého a lámavého, tak teď je má z nějakého toho adiamantu. A tak může sejmou dalšího drápala, kterého hraje Liev Schreiber. Triky nic moc tak jak z roku 2000. 5/10

Návrat Růžového pantera (1975)

Panter potřetí. Opět se tu jako v jedničce točí kolem na začátku ukradeného diamantu růžový panter. A opět je tu sluha asiat Kato, se kterým se furt Clouseau mlátí a už je nezapomenutelný skoro závěrečný skok Sellerse v asijské restauraci do nikam a pak taky nadřízený komisař Dreyfus nejen s celou řadou tiků, ale i s ustřeleným nosem. Změna je, že tentokrát tu už není nijaký Niven jako sir Charles Litton, ale nahradil ho mnohem charismatičtější Christopher Plummer. 7/10

Modrá krev - Kinští (2017) (epizoda)

Ten nejlepší nebo jeden z nejlepších dílů. Jsme stará firma 800 let. Jsme správci majetku a máme povinnost ho předat dalším.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Poldové Jiří Langmajer, Martin Stránský a Norbert Lichý a vražedkyně Hana Vagnerová v takové malé televizní kriminálce. 5/10

Bláznova kronika (1964)

Bohužel zde chybí takový ten typický sépiový nádech jako v jiných filmů a sem by se vážně hodil. Příběh je takový jednoduchý o lidské chamtivosti, malosti a zejména převlékání kabátů a to vše někdy v roce 1625 během 30ileté války, navíc se tak nějak vleče. Původně oráč Matěj (mladičký Petr Kostka) si tu najde novou holku Lenku (mladičká Emília Vašáryová).