Zkažená úča (2011)

Cameron tentokrát hraje úču, která si potřebuje upnout na někoho, kdo by ji živil a touží po pořádných dudách, na které shání prachy. Ale nebyla by to celkem průměrná komedie, kdyby to nedopadlo tak jak má.

John Wick (2014)

Baba Jaga 1. Žánrovka, která mi nějak unikla. A velmi slušná a parádně obsazená. Keanu Reeves není úplně nejnamakanější a nejtypičtější mafiánký zabiják podobně ani jako nebyl Viggo Mortensen v Dějinách násilí (2005). Ruská mafie v New Youru si tak nějak dělá, co chce, hlavně jejich cápkové. Tak běž a sejmi je všechny. Ještě že ti Rusáci mají všichni červené košile, proč se s nimi prát, je lepší je rovnou střílet do hlavy. A taky se hodí mít aspoň jednoho kámoše (Willem Dafoe), který kryje záda. Celá ta hra se zvláštními velkými zlatými mincemi je zajímavá a členství v prémiovém hotelu Continental taky. Hotel Continental a jeho "elitní" klub má 2 pravidla, nezabiješ nikoho v hotelu a plň dlužní úpisy. A je tam jedna taková malá parádní role starého uklízeče mrtvol a jeho party, hoši dojedou v dodávce, mrtvoly zabalí do fólie, naloží, vše vyčistí a zmizí - heslo dal bych si večeři.

Komando (1985)

Jsou akčňáky z osmdesátek a pak jsou akčňáky z osmdesátek, na které se někdy zase rád podívám. I když tohle je spíš komedie. 75%

Cena svobody (2014)

Reese Witherspoon asi nikdo nemůže brát vážně a tak to je s celým filmem, i když je podle skutečné události. Mě místy přijde zbytečně rozvleklý a trochu kýčovitý.

Osudový kruh (1970)

Jeden z posledních filmů, kde si zahrál Bourvil a to tentokrát vážnou roli policejního inspektora. Na můj vkus trochu dlouhá kriminálka. 51%

Kid (2000)

Něco jako rodinná komedie a asi poslední film, kde má Bruce Williž vlasy. Celkem nuda, nenuťte mě se na to ještě někdy dívat.

Tenká červená linie (1998)

Válka lidi nešlechtí, dělá z nich psy, otravuje duši. V hlavní roli z těch nejhlavnějších James Caviezel, zajímavou roli tu má i Ben Chaplin, několik star si tu jen přicmrndnou, celkově hodně našlápnuté obsazení. Určitě patří do mých top 10 válečných filmů. Toho rozjímání posledních 20 minut, co skončí poslední bitva, je asi i na mě moc.

Jackie bez Jacka (2013) (TV film)

ČT2 uvedla nedávno pouze tu zkrácenou 52 minutovou verzi. Je to úplně průměrný až podprůměrný dokument, první polovina neposkytne žádné nové informace. V druhé polovině se dovíme možnou hypotézu, že mozek JFK při pitvě nebo hned po odnesl/ukradl ml. bratr Bobby, aby se neprofláklo, že JFK byl legitimní feťák závislý nejen na heroinu. Krom toho je tam zmínka o letitých bolestech zad JFK a jsou zde zmíněné i některé konkrétní milenky.

Domek z karet (2013) (seriál)

Francis "Frank" Underwood je velmi zajímavá postava ještě zajímavějšího seriálu. Seriál je z prostředí, které není tak úplně duplikovatelné do našeho prostředí. ČT uvedla zatím 5 sérií, Frank se prostě jen tak nedá a i další postavy se různě rozvíjí a sem tam vystrčí růžky. Možná by stálo za to hned od začátku počítat ty mrtvoly po Frankovi, zrovna málo jich není. Seriál je vizuálně hodně na špici a má hodně vypilovanou a hodně podmanivou hudbu. 9/10

Předčítač (2008)

Uf, těžká dvouhodinovka. Tak nevím, jestli se na to někdy budu chtít dívat znovu. Překvapilo mě, že Němce nehrají Němci a že vzkazy a dopisy píší anglicky. V příběhu se prolínají 3 časové linie, jak píše distributor, a takové 2 podpříběhy, kdy první je vztah 2 lidí (Kate tu zase ukazuje ty svoje čudlíky) a druhý je něco jako vypořádání Němců se svou válečnou minulostí. 50%