Pelous

Pelous

Filip Pelant

okres Praha
Student


0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Američan (2010)

  Příjemný a velmi pomalu se táhnoucí film, jehož hlavní slabinou je, že se v něm vlastně nic moc neděje, ovšem ona slabina je zároveň tou nejsilnější stránkou, neboť pokuď vám nevadí absence nějakého většího dění a rádi se ponoříte do dlouhých obrazů italské vsi, je tento film to pravé pro vás. George Clooney jako záhadně smutný vrah na odpočinku. Skvělá atmosféra a sice předvídatelný, ale i tak úžasný závěr.

 • poster

  Skála (1996)

  Jestli se o Michaelovi Bayovi říkají nepěkné věci ohledně spotřeby dynamitu, v tomto snímku je zapotřebí mu to připočíst k dobru. Vytvořil skvělý a troufám si říci i kultovní akčňák, k čemuž mu samozřejmě přispělo i skvělé obsazení hlavních rolí - zejména Ed Harris jako hlavní padouch je tak skvělý, že člověk vlastně neví, komu má ve filmu fandit. Každopádně neokoukatelná akční klasika, doporučuje devět z deseti pediatrů.

 • poster

  Osudový dotek (2004)

 • poster

  Pozemšťan (2007)

  Pustil jsem si film s tím, že se podívám na trošku toho sci-fi, plakát mě v tom nechtěně utvrdil. Byť jsem dostal něco úplně odlišného od mého očekávání, nebyl jsem vůbec zklamán, dokonce naopak, byl jsem velmi příjemně překvapen. Seděl jsem jako přibitý před obrazovkou a úplně jsem hlavního hrdinu hltal. Nějaké nesrovnalosti jsem vůbec neřešil, asi mi unikaly. Tenhle film vás nakopne k přemýšlení a k představám typu "co kdyby ten chlap fakt byl tím, kdo říká, že je" a stejně jako jeho přátelé mu na konci věříte úplně vše. Nabízí se srovnání se dvěma filmy - K-Pax a Dvanáct rozhněvaných mužů. Pokud máte rádi tyto, tohle se vám patrně taky zalíbí.

 • poster

  Alois Nebel (2011)

  Je to o ničem? Ano. Nedává to smysl? Ano. Neodpovídá to předloze? Ano. Snaží se to strhnout diváky svou animací? Ano. Všechny výčitky jsou naprosto oprávněné, ale nenechte si tím zkazit záitek, který vám film poskytuje. Ta animace opravdu je fantastická, záběry dlouhé a poetické, krajina drsná a krásná. Viděl jsem film v kině a seděl jsem s úsměvem na tváři od příjezdu lokomotivy až po titulky. Pokud hledáte zfilmovanou předlohu, budete zklamáni. Pokud hledáte černobílého Toma a Jerryho, budete zklamáni. Ale pokud vám nevadí "poetické nic", jak píše Cival, a oprostíte se od předsudků, může se vám to vážně zalíbit. Forma zvítězila nad obsahem - a co má být?

 • poster

  Match Point - Hra osudu (2005)

 • poster

  Smrtící bumerang (1996)

  B.B.Thornton je tak strašně charizmatický, až se tají dech. V dlouhatánských statických záběrech se šine s vysoko vytaženýma kalhotama a předsunutou bradou. Působí jako vyrovnaný člověk, ale zároveň z něj jde docela strach. Strašně rád by člověk věděl, co se mu honí hlavou. Pomalé tempo vyprávění skrz rozhovory mentálně retardovaného dospělého a zvídavého chlapce, jejich dojemný vztah, vztah s majitelem opravny sekaček, určitá předpovídatelnost vývoje děje, to všechno krásně graduje do finále, které nepřekvapí, ale potěší. Smutný happy end, I reckon.

 • poster

  Ztraceno v překladu (2003)

 • poster

  Láska a smrt (1975)

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)