Četnické humoresky (2001) (seriál)

Přece to jenom jde, když se chce. Dnešní tisícodílné telenovely na téma "má postel je i vaší" nebo "brečím, tak brečte taky" byli poraženi tímto kultem. Ono to přesně chce to, co má tenhle seriál - schopného režiséra, scénář, nějaký ten rozpočet a herce, kteří hrát umí a nemusí to být hvězdy Galaktických Rozměrů. To se tady pochopilo a proto to funguje. Děj má spád, nejsou tu tuny hloupoučkých dialogů a herci nepřehrávají, což některé celebrity z OVRZ nechápou. Jsou tu sympatické postavy např. Arazím a jeho pruďák a na druhou stranu chlap pro zákon, všemi opěvovaný Béďa, kterého prostě nejde nemít rád a jeho geniálním trapasům se nesmát a Zahálka , z toho jsem fakt nemohl. Z trojlístku Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalitisky a ČH se mi nejvíce zamlouvá právě ČH. Dávám zcela zasloužených 100%, i když třetí řada už byla nic moc, kromě výborného posledního dílu.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Nákupní šílenství mě teda hodně míjí. Do tohoto filmu jsem šel i kvůli svým mladším sestřenicím, který mě do toho chtíc nechtíc donutily. Takže jsem musel hodinu a půl držet zobák a vychutnávat si nákupní orgie, které nám tak s citem prezentuje Isla Fischer, ale herecky trošku mimo mísu. Je to klasická tuctová romantická směs, plná jako vždy "nečekaných zvratů" s náplní několika vychutnávek. Tak tohle už tu bylo tolikrát a pořád žádný pokrok. Ale nikdy mi to nedá, abych to prostě zahodil do odpadu, vždy se něco najde. Tady to byl jeden z hlavních hrdinů Hugh Dancy, jehož si jako herce považuju už od dob Krále Artuše. Co víc dodat než je říct pánům zlatým, aby trošku zmoudřili a netočili dále tyto své jednobrdové slaďáky, které jsou si až na prostředí podobné jak vejce vejci.

Králova řeč (2010)

Dvěma slovy - neskutečný zážitek! A i když jsem byl trošku pozpátku v tom, že Tom Hooper dostal oscara za režii, teď jsem přesvědčen, že po právu. Poprvé mě to nějak neoslovilo, napodruhé už ano, a dokonce místy i dojalo. Colin Firth je úžasný a po boku Geoffreyho Rushe spolu tvoří neskutečné duo dvou hráčů - Pán a...Pán, každý z jiného pohledu. Mrzí mě, že oscar nedostala Helena Bonham Carter, ale při jejich schopnostech si myslím, že zanedlouho ho dostane a rovnou za hlavní roli. Co víc psát - 100% a scénář je nadmíru povedený.

Zoolander (2001)

Benna Stillera mám hodně rád, ať už za spolupráci s De Nirem ve fotrech, ale i v komediích, kde si celý film prakticky ukradne pro sebe a vydává ze sebe své vtipné kouzlo. Toť je přímý důkaz. Zoolander je opravdu film ve kterém si Ben jako obvykle dělá srandu z maličkostí a tak dokonale jako on, to umí málo lidí. Vedlejší role byly nevýrazné a Wilson na Stillera prostě nemá. Děj je svým způsobem prostoduchý, neskutečně na HLAVU, ale nudit se u toho nebudete diváci. Nejedná se o klasický american comedy shit, jak to povětšinou bývá, ale máme co dočinění s kvalitní komedií, plnou zajímavých všemožně kýčovitých efektů. Nebudu se nějak rýpat v některých nedostatcích, protože se nejedná o nějakou velkou komedii, ale na odpolední film bych to viděl, jako slušnou zábavu. 70% si to dle mě zaslouží.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Patřím mezi příznivce SW a musím říct, že rozjezd byl z první třetiny této ságy pro mně nejslabší. Lucas jako režisér je vcelku dobrý, ale víc než režisér je trikař, v tom neměl konkurenci. To můžeme vidět v dalších dílech z té první třetiny, kde se režie chytli jiní a (aspoň pro mně) to zabralo. Začátek je vcelku nudný a pochvilkách jsem koukal na čas, jestli si už nehodlá pospíšit. Trošku mě povzbudilo přijetí Aleca Guinesse cobi Obi-Wana Kenobiho a tímto okamžikem to pro mně začalo! Do tlupy odbojářů se přidal ještě charismatický "řidič" Ford, který tomu dal trošku vtipnou šťávu. Následovalo spousty úchvatných momentů - Obi-Wan vs Darth Vader, souboj leteckých kluzáků. Film jako celek bych hodnotil asi 4*, protože ten scénář je opravdu slabý a režie v určitých momentech se taky pohybuje na tenkém ledu. Jak jsem říkal, ty triky to je opravdu něco. Mám rád sc-fi a proto tu 5* dám, celkově je to tak 85%.

Neúplatní (1987)

Není nad pořádnou gangsterku. Celý film jsem zhltl jako jednohubku a že mně pěkně projela tím žaludkem v dobrém slova smyslu. Zloduch Al Capone a jeho představitel Bob De Niro, správnej policista Sean Connery, Kevin Costner mladý hráč, který to chce rozjet ve velkém a pro mně nejzajímavější postava Andyho Garcii. Ennio Morricone je bůh a jeho hudba mi opět naháněla slzy do očí......

Dr. House (2004) (seriál)

Tohle je jeden příběh o jednom velkém doktorovi, který své podřízené drtí svým sarkasmem, ale ve chvílích kdy je třeba brát věci vážněji se otevírá jeho geniální nadání a to je léčit lidi. Hugh Laurie se této role chopil opravdu jako pevného stožáru a své charisma rozdává kousek po kousku. Někteří naši tvořitelé lékařských seriálů (obzvlášť ti novodobý) by se měli občas podívat na nějaký díl, aby se nás po večerech nemuseli krmit svýma srdceryvnýma telenovelama. A čumáčci nedržkujte proti americkým seriálům z lékařského prostředí, protože oni na rozdíl od nás vědí, jak se to dělá.

Srážka s kometou (2007) (TV film)

Katastrofické filmy. Jo to je v posledních letech hodně oblíbený hit a velký byznys. Natočilo se jich nespočet mnoho a těch pořádných je fakt pramálo. Je to všechno založené na té samé myšlence a když už to má úpadkovou úroveň, tak aspoň herci se to snaží trošku vytlačit vzhůru např. Morgan Freeman ve filmu Drtivý dopad. Bohužel jsou to jen vyjímky. Když jsem koukal na tuhle kometovou střelnici, proháněli se mi hlavou samé myšlenky typu - Jakpak by to asi dopadlo reálně? A zda-li by opravdu na tomto úkolu pracovalo jen 5 vědců?? Odpověď je asi jasná. Další nejasností je, proč to natočili britové? Nevím. Když to shrnu a porovnám s ostaními katastrofickými hity, tak tohle je zhruba na pomezí odpadu a částečné snestitelnosti, proto hodnocení 20% je dle mého ještě štědré.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Hodnocení tohoto romantického seriálu bylo těžké, už jen kvůli neadekvátním hodnocení některých jedinců a kvůli 13 dílům, které jsem musel tu dlouho dobu snášet. Nebudu se tady nějak rozepisovat, jedná o vcelku normální telenovelu, která pracuje pořád s tím samým "celosvětověúspěšným" nápadem. Bohužel tento nápad už nějaká desetiletí hnije. Z hlediska epizod my to přijde příliš moc. Na co 180 dílů bo kolik to má, když hlavní zápletku tohoto seriál už víme na úplných počátcích. A když se to nedovíme takto, tak šikulové z novy nám to hodí na svůj web se slogany jim vlastní "Onur svádí Šeherezádu, ona neví co dělat". Tak takhle opravdu ne. Herecký ansábl je podobný např naší ordinaci, kde povětšinou poloviční herci s divadelním angažmá se mísí s těmi pouličními nadšenci, kteří slovo HRÁT znají asi jen z nějakého fashion magazínu. Další pekelné vyjádření své emocionální nabytosti je samotná hudba. Ve vyhrocených situacích nám hraje vyhrocená hudba a v těch scénách, kdy se herci jakoby emocionálně vyždímávají nám hraje další napětí zdobená hudba. Tak tohle opravdu ne. Dávám 2* už jen kvůli těm jedincům, kteří vyděli tento seriál možná tak na reklamních spotech, které na vás skočí, když otevřete stránku nova.cz. Jinak je to odpad.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Další seriál z produkce TV Nova, který bysme mohli nazvat pořadem pro ženy. Možná že tomu tak není....,ale možná taky ano. Z prvních dílů jsem tak trochu z udivením odcházel od televize, že to docela ušlo. Jenomže čas plynul a následující epizody už začali poklesávat na kvalitě jako u všemožně opěvované ordinace a velkého nekonečného "hororového dramatu" ulice. Herecké obsazenstvo není zlé, pokud vezmu v úvahu spíše starší generaci. Ta mladší sebranka i s Vojtou Dykem (nevím co na něm lidi tolik viděly) trošku kazí jinak vcelku slušný seriál. Povídat si o tom, že by to mohlo být to lepší z dnešních utahaných seriálů - no to nedovedu říct, leda že by se stal zázrak. Na druhou stranu nápad v tom je, i když opět nemůžeme hledat myšlenku tohoto seriálu z českých hlav, to si musíme zajet za oceán. Bohužel tahle myšlenka byla u nás vší silou rozdrcena a tak nám z toho vzniklo pouze jakési okrajové náznaky. Dokonalý svět by byl dokonalý, kdyby trošku obměnil zastupitelstvo a hlavně trošku scénáři přidal na kvalitě a režie by musela být vzhůru. Za občasný dobrý vtip a velice vítanou dámskou společnost ty 2* dám, ale pokud bude vytvořeno pokračování stejným stylem jako posledních 10 dílů, budeme muset jít možná až k samotnému dnu se slovy,, Jak se z částečné sračky, stala úplná sračka".