Ludo444

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 7.4.2019  22:06
    Zero 3 (2017)

- "Mano garaže nieks man ne valdžia! Понял?" - "Блять!"

• 31.8.2018  15:15

Král špionážneho thrilleru za posledných 10 rokov je Mission Impossible. Ďalší Bond to bude mať veľmi ťažké. A tá akcia točená bez použitia zeleného plátna je úplne inde oproti ostatným akčným filmom.

• 3.2.2017  22:51
    Zero 2 (2010)

To si dáme rovnakých hercov, niektorým napíšeme úplne iné postavy, niektorým zas postavy musíme vytiahnuť z hrobu keďže v jednotke skapali a skúsime spraviť litovskú verziu Pulp Fiction. Zero 2 až na niektoré totožné postavy nijak nenadväzuje na pôvodné Zero, ale wtf momenty zostali. Lenže tentoraz sú vtipné (silikóny za 10 tácov sú oveľa dôležitejší element ako sa môže javiť :D) a existuje aj nejaká zmysluplná zápletka. Keby som Litovec tak sa bavím asi viac. Tento rok má byť trojka.

• 3.2.2017  22:41

Film o tom jak je Litva dokatovaná krajina. Niečo podobné by sa určite dalo natočiť aj v Československu, akurát by sme pri tom nemali toľko poľko-ruských nadávok a malo by to asi aj viac vtipu. Pár wtf momentov, v podstate žiadna pointa alebo zmysluplné uzavretie. Ako exkurzia do litovského podpovrchového bahna a trochu prízemnejšia zábava na dlhý večer v pohode.

• 26.12.2016  18:57

Vizuálne orgie od záberov na Star Destroyeri až po Death Star. Zápletka uchádzajúca a tempo vražedné - občas až moc. Čo sa ale vôbec nepodarilo sú vedľajšie postavy. Donnie Yen aka paródia na mnícha. Na to ale kašle pes, Star Wars v štýle aký som chcel.

• 15.8.2016  17:16
    Den D (2008)

Ruský remake Komanda čo sa nebere až tak vážne? Ale noták :D, však to je bomba.

• 6.8.2016  23:37
    Jason Bourne (2016)

Bourne už nie je ten "reálny" agent, ale už je to definitívne v podstate nesmrteľná mašina, čo rozchodí jakúkoľvek ranu, úder či pád. Bez toho aby ho to nejak spomalilo alebo ochromilo. Motivácia prečo ísť znovu do akcie totálne ubohá. Dostáva sa nám nového vedúceho Treadstonu, teraz už určite toho najhlavnejšieho, pričom tu dostávame nové kompletné spisy Treadstonu. Tie v Ultimatum boli asi z nejakého dôvodu nekompletné. Znovu sa hrabeme v minulosti, a sú tu aj odkazy na minulé časti v celých scénach (vlak, monokulár, naháňačka na námestí, ...). Pritom sa ale ani raz nespomenie Maria a Nicky zomrie len tak mimochodom. Heather Lee (Alicia Vikander) v seniorskej pozícií v CIA? Vážne? V jej veku? Dneska je to vo filmoch cool. Zlatá Pam Landyová. Scenáristický debakel. Trilógia Identity-Supremacy-Ultimatum je šesťhviezdičková a uzavretá záležitosť, z ktorej tu zostala len vymakaná akcia.

• 29.7.2016  18:27

V 90-tych rokoch Emmerich udával trend. Posledných 10 rokov sa ale snaží prispôsobiť súčasným trendom a láme mu to väz. Akcia a deštrukcia veľkolepá, v tom je nový Deň nezávislosti bezkonkurenčný a v podstate aj vysvetľuje moje hodnotenie. Zbytok je ale chaos, ktorý sa rozbehne a nikto až do konca nezaťahuje ručnú brzdu aby to spomalil. Je tam toho moc, väčšina v podstate zbytočne, neni to ani moc vtipné a nedrží to pokope. A to ide o príbehovo vykradnutú jednotku. Práca 5! scenáristov sa asi v preprodukcii niekde stratila a tak v panike narýchlo priohli dianie z minula. Fakt sa bojím novej Stargate. Independence Day bol len obľúbený film, ale tam ide vďaka seriálom o srdcovú záležitosť. Keď to prepadne tak možno Rolandovi dojde, že po 17. sériách, 3 seriáloch a 2 filmoch o jeho pôvodnú Stargate trilógiu už nikto nestojí.

• 21.7.2016  22:41
    Sedmnáct zastavení jara (TV seriál) (1973)

Úplne vidím Brežneva s tým jeho obočím, jak sa tetelí nad tým, jak bravúrne to ten Штирлиц ťahá za tie nitky a vodí tých fašistov za nos. Brilantná zápletka, absentujúca propaganda, uveriteľné postavy... jediné s čím mám problém je tá celková uťahanosť, typická pre snímky čo sa natočili viac ako 10 rokov predtým, než som sa narodil. Možno tomu v budúcnosti hviezdičku pridám, pomyslel si Štirlic.

• 30.6.2016  21:23

Nedáva to zmysel, polovica sa chová jak vypatlaný idioti, Storm dostane prízvuk (asi choroba, dúfam, že to neni nákazlivé), Wolverine sa zjaví len aby Strykerovi namlel pár vojakov (guláš by ale asi radšej Dr. Lecter) a mohli stvoriť Deadpoola (pokiaľ "Go fuck yourself!" bolo cameo roku, tak toto bola zbytočnosť roku). Profesor X stratí vlasy pre niečo čo sa v minulej kontinuite vôbec nestalo (hmm, asi osud). Keď ale pristúpim na to, že zúfalý pokus z Days of Future Past dať do toho chaosu nejakú zmysluplnosť sa podaril a odmyslím si, že už je to repetitívne a tupé tak je to podobný film jak Last Stand. Tá režba s teraz už určite najkrutoprísnejším záporákom sa vcelku podarila. A aby som nezabudol - scény s Quicksilverom proste nemajú chybu. Už minule to bolo žrádlo!.

• 13.6.2016  23:05
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Pre všetkých technikov, programátorov, sysadminov, geekov, black hatov, white hatov, grey hatov, hacktivistov, script kiddies a podobne povinnosť. Reálnejšie a zároveň dramatické to už asi nebude. A nezabudnúť na na rôzne patické a fóbické prvky osobnosti.

• 4.5.2016  22:31
    Orel Eddie (2016)

Nájazdová rýchlosť slušná, odraz netrafený, letová poloha nevyrovnaná, telemark neohrabaný až neexistujúci. Vzdialenosť krátka, body za štýl udeľujem 12.5, ale Eddie dostáva veternú prirážku za skok do náročných podmienok. Cool Runnings po 23 rokoch, s ešte väčším odklonom od histórie. To by nebol problém keby to fungovalo. Keď je pre mňa najvtipnejší moment vo výťahu pri ktorom alkoholik Nykänen zo seba vytiahne hlbokú filozofickú myšlienku, tak je niečo zle. Bol to on, kto kvôli alkoholu zmeškal úvodný ceremoniál, lenže sa nestratil v Calgary, ale ešte vo Fínsku a do Kanady priletel neskôr :D. Proste jednorazový film na zabitie večera.

• 2.5.2016  20:23

Odkedy som videl Sicario pripadala mi väčšina filmov vizuálne nudná, toto ale má gule! Henry je augument z Deus Exu, čo sa vydal na vendettu ala Hitman, ale nevie prečo. Trošku masakra jak v Call of Duty, strieda parkour v štýle Mirror's Edge, NPCčka vystrihuté z Duke Nukem, lokácia zo STALKERa, Sniper Elite, konštantný masaker so spomalovačkami jak v Max Payne a finálny boss fight so zvyšujúcou sa náročnosťou. To by bol tak výpis :). Špeciálnu pochvalu zaslúži strih, keď aj keď mi je jasné, že sa strihalo tak to vypadá jak dlhé nikdy nekončiace konštantné zábery s kaskadérskymi kúskami a výbuchmi. Proste masaker, čo sa vďakabohu dá dneska natočiť aj za malé peniaze.

• 24.3.2016  21:20

Waaaaau, teraz som skončil a riadne to rozdýchavam. Neskutočne plynulá réžia s vychytanýmí zábermi a scénami. ktorá spomalí presne keď to treba aby riadne vygradovala záver. Surový meisterstück!

• 26.2.2016  23:26
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Ach... bavil som sa, ale neni to ono. Neviem jak to mám zhodnotiť, najskôr čisté nadšenie - klasické intro, sarkastický Mulder, ktorý аle nanešťastie vekom "zmoodyovatel" (to neni nutne zle, ale Fox a Hank sú proste odlišné postavy), odtiahnutá Scullyová a nábeh na pokračovanie mytológie. A tu to prvýkrát začína hneď v prvej epizóde škrípať - predchádzajúcich 9 sérií seriálu je údajne jedna veľká mystifikácia. To je facka fanúšikom. Nasledovala fantastická samostatne stojaca epizóda a jeden veľký fanservis (splašený Mulder s telefónom, polostriptíz Scullyovej, a tona narážok na minulé epizódy... ). Problém je, že fanservisy sú tu dva, a pri tom druhom som si pripadal, skôr jak s kamošmi po rokoch na pive. To je niečo čo sa mi hodí, jakokoľvek to bolo vtipné, skôr k MASH, ale nie k X-Files. Zápletky typu monster-of-the-week majú atmosféru, ale sú absolútne priemerné a obstáli by v klasickej 22 dielnej sérií, ale nie na ploche 6 dielnej minisérie. Tá by pobrala skôr viac rozumne pojatých mytologických dielov, ktoré tu boli "len" dva. Záverečná jazda novým poňatím mytológie ma priklincovala pred obrazovku, ale skôr tým, že to bolo napínavo natočené, než tým, že sa mi lúbilo kam to smeruje - čo čierny olej, mimozemský lovci, Kolonisti, ... ?

• 1.2.2016  19:12
    Stalker (1979)

Nie, radšej knihu. Пикник на обочине je ultimátny román pri ktorom som zažil katarziu, film Stalker je uspávanka.

• 1.2.2016  19:06
    Modrý samet (1986)

Kukať Lyncha je jak naháňať svoj chvost a tancovať pri tom Makarenu, ale narozdiel od Tarkovského človeka medzitým neunudí k smrti. Na konci som sa už len rehotal - 5*.

• 24.1.2016  20:39
    Jimmy Kimmel Live! (TV pořad) (2003)

Talkshow neholdujem. A ani u Kimmela som nevidel veľa častí. Ale vždycky keď niečo od neho vidím, tak sa nájde nejaká parádna scénka alebo nápad. Tak si to zoberme - Harrison Ford v kostýme hot-dogu?, Celá séria Mean Tweets?, Alebo Eminem? ... a na Matta Damona už mi nevyšiel čas ;-).

• 24.1.2016  20:29
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Jessica mohla byť lepšia jak Daredevil. Jedná sa jednoznačne o zaujímavejšiu postavu, ktorej sekunduje totálne ultimátny záporák. David Tennant si to absolútne vychutnal. Opäť sa potvrdilo, že dospelé témy sedia komiksovým adaptáciám oveľa viac ako to čo je v Marvelovských kinofilmoch. Vada na kráse je, že na malej ploche 13 epizód sa tu 3x zopakovala tá istá zápletka, a hoci sa postavy nejak rozvinuli a posunuli, pri sledovaní to skrátka vadí. Každopádne sa v neurčitom čase v budúcnosti teším na 2. sériu a ostatných Defenders.

• 21.1.2016  23:47
    Truman Show (1998)

Niccol v najlepšej forme. Zobrať neskutočne bohovský námet, dokonale to napísať a... Peter Weir mi to čiastočne kazí. Radšej by som videl Niccolovo minimalistické prostredie, sterilita Trumanovho života si to tak trochu pýtala. "We accept the reality of the world with which we're presented. It's as simple as that."

• 17.12.2015  04:32

Povedal som si, že hodnotiť budem až po Epizóde IX, potom čo som videl v Last Jedi mi toto príde jak nostalgické nahliadnutie, ktoré nikam nepokračuje.

• 10.11.2015  22:19
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Netflix si filmovými komixami vytrel riť, a to pekne naširoko celým xichtom. Toto by fungovalo aj keby postava Daredevila absentuje a jedná sa len o konverzačku zákulisných ťahaníc okolo Kingpina. Takto vychutnaný a realistický komixový záporák (úplne na hlavu, medzi nami) tu ešte nebol.

• 1.9.2015  02:03

S odstupom určite nie za 5*, ale jedno meno - Imogen Poots! Vážne, postava Jess by si zaslúžila nejaký vlastný potrhlý film.

• 16.8.2015  12:09

Parádny mix starého s novým. Kvalitný špionážny thriller s modernou akciou. Navyše filmy ako Mission Impossible a hercov ako Tom Cruise si je treba začať vážiť, pretože filmy s kaskadérskymi kúskami začínajú byť v dobe kedy sa točí aj obyčajná jazda autom oproti zelenému plátnu nedostatkové zbožie (lietadlo!).

• 30.7.2015  23:11
    Bojovník (2015)

Viacmenej sa ide podľa očakávanej schémy, ale jeden bonus film má - postavy sú ľudia. Žiadny dokonalý morálne čistý trenér, ktorý sa tak snaží síce pôsobiť ale každý má chyby.

• 7.7.2015  17:23
    Muž z oceli (2013)

Oveľa viac akčné sci-fi ako komix, a tak mi to šmakuje. So záverečným over-the-top súbojom sa môžu porovnávať možno tak japonské animáky. Bay a Wachowski blednú závisťou.

• 1.7.2015  01:55
    Enderova hra (2013)

Nie, nevadia mi hrajúce sa deti. Vadí mi totálne zmršený potenciál a občas idiotský vizuál. Záverečná pointa odrozprávaná na asi 5tich minútach je na päsť medzi oči. Mohli ich šrotovať a bombardovať počas celého výcviku a ono sa to len trochu oškre. Vďaka bohu že Paul Verhoeven nás už v minulom tisícročí stihol naučiť že, "Mrtvej brouk, je dobrej brouk!". Starship Troopers sú čo sa týka nenávisti, totality a xenofóbie úplne iný level s dynamickým dejom, drsným prostredím a lepšími hmyzákmi. Ender's Game je strata času.

• 29.6.2015  23:10

To zas bylo ve fyzikálních alejích nablito. Zúfalo prvoplánová akcia, ktorá neváha popierať samú seba. Tam kde sa v minulej časti transportovalo za warp pohonu, je tu problém transportovať postavy pohybujúce sa na ploche 3x3 metre letiace na nejakom lacnom prenášadle. Enterprise toho času pokojne vznášajúcu sa 250000 km od Zeme, čo je inak asi jedna svetelná sekunda, alebo vzdialenosť na ktorú by misie Apollo potrebovali tak 2 dni, zrazu strhne zemská gravitácia a o pár minút už klesá pozemskými oblakmi. Parádny vizuál vyvažuje šablónovitý scenár, ale pokiaľ nás táto odlesková show čaká u nových Star Wars tak pánboh s nami. Ale čo, pri nedostatku vesmírnych sci-fi zoberie človek na milosť aj Star Trek :D.

• 27.6.2015  23:15
    Gattaca (1997)

Parádny námet, super herci, skvelý scenár a Niccolov unikátny minimalistický vizuálny štýl. Film o vôli a posúvaní hraníc, ktorý by si mal aspoň raz pozrieť každý.

• 26.6.2015  13:30
    Ztracen ve vesmíru (2011)

Gravitácia na ISS? Obecne nemám problém, prehliadnuť u filmov technické nedostatky, ale cez toto preboha fakt vlak nejde. On si tam normálne chodí! Tomuto by som osamotenie vo vesmíre neuveril ani po piatom poldeci. Z toho čumí štúdio na 100 km.

<< předchozí 1 2 3