Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Quentin Tarantino (režisér, herec, a v neposlední řadě filmový fanda) udělal mistrovské dílo plné dokonalosti. Obrovský smysl na detail, odkazy na žánry filmů, které sám miluje, např Bruce Willis a volba samurajského meče mezi hromadou vražedných hraček - odkaz na kung-fu filmy nebo např. každý plakát v pozadí prostě vše je pečlivě voleno, žádná náhoda! Zajímavost je, že John Travolta mu roli odmítl kvůli tomu, že nechtěl hrát "záporáka" kterej dokonce fetuje, ale Quentin ho na několik pokusů, včetně osobní schůzky přesvědčil a vrátil padající hvězdu Travoltu zpět do kurzu a oběvil v něm jednoho z nejlepších záporáků vůbec a Travoltovi se záporné role zalíbily =)) O tomto filmu a jeho scénách klábosil mnoho let v kavárně jen tak s přáteli jak by to jednou uďál. Za celý film se divák nedozví, co skrývá ukradený kufřík, který je předmětem sporů. Quentin si často vymýšlí značky produktů, které se ve filmu objeví nebo používá názvy zaniklých značek, vymyslel si název retek co kupuje Willis - Red aplles. Soundtracky jsou voleny ze starých zapomenutých pecek, které díky filmu znesmrtelněly. 6 nominací na oscara z toho jeden oscar získán za scénář, 5 nominací na Zlatý glóbus a z toho jeden získán a to opět za scénář. Kdyby nebyl ve stejný rok natočený velkolepý snímek Forrest Gump tak by jich získal víc. To mluví za vše. Je to jeden z nejlepších filmů vůbec a dostává 5 hvězd =) 100% Epes

Sanctum (2011)

Naštěstí jsem nekoukal na hodnocení na csfd, kde většina lidí hodnotí jakoby, potom co vystudovali UCLA natočili dva, tři celosvětový trháky. Protože bych se potom co tady, někteří tito hyperkritici vyprodukují z tlamy asi neměl chuť dívat. Viděl jsem to na HBO bez nějakých předešlých studii a že to je z produkce Jamese jsem se dověděl z titulků na konci. K filmu: nemám rád stísněný prostory, obdivuju všechny extrémní sporty, ještě víc ty co se týkají vody - proto pro mě zajímavý téma. Průvodce dějem je epický, jsou tam k vidění neuvěřitelný věci na který se 99,9% lidí co to tu hodnotí na vlastní oči nikdy nepodívá. Obsazení je úplně v pohodě, nevytýkám nic. Není to napěchovaný předvídatelností, jak tomu často bývá u většiny filmů. Pro mě to bylo napínavý vcelku od začátku do konce, protože bych se posral v jeskyni po pěti minutách a ani by mi nemuselo jít o život. Pro mě min. 75% ale dám pět hvězd kvůli hovňákům co tomu dali jednu =P naserte si =)

Sbal prachy a vypadni (1998)

Výborná docela originální gansterka, kde nechybí násilní bossové, trotlové, kteří je naserou a i pár aktérů, kteří k tomu příjdou jako slepí k houslím. Líbilo se mi to od začátku do konce. Má to vtip, akci, krev, zbraně a spoustu rozhněvaných agresorů co ty zbraně vlastněj =D Gay Ritchie to o5 zvládl na jedničku, ale v tomhle případě na pětku s 85%

Seznam smrti (2011)

Přesně ještě nevím jak si to ujasnit. Zhnusení protkaný deprézí, obrovsky negativní podpis na mysli. Málokterý film má takový vliv. Jestli šlo o destrukci diváka, tak splnili na 110%. Jestli šlo i o umění a točení dobrého filmu, tak už je to horší. Což znamená sečteno a potrženo 50% ale nikdy bych nikomu tenhle film nedoporučil. Zmasakrování hlavy kladivem a ke všemu pro peníze není můj šálek čehokoli.

Spartakus (2010) (seriál)

Perfektní první série, ve které hrál Andy Whitfield, který byl ve třetí nahrazen, protože bohužel už není mezi námi a to jsem nějak nepřekousl a nikdy jsem trojku sledovat nezačal, tak nemohu soudit. A druhá série taky pecková! Andy Whitfield si dokonce náhradníka vybral sám, ale bohužel je poloviční a hlavně mi příjde, že kvůli němu museli i ostatní zhubnout, aby Spartakus nevypadal jako puberťák se svalovou dystrofii

Svět bez obalu (2017) (pořad) odpad!

Docela vysoká a hodně špinavá hra s informacemi globálních rozměrů. Nevyváženost s jasným cílem ovlivnit diváka. Určitě se nejedná o nestranné reportáže. Na téma "Sever a Jih" klidně pozvou zástupce Jihu a prostor se vyjádřit dají pouze jemu (jedné straně)... Bezpochyby financované politickými angažovanci.

Šarlatán (2020) odpad!

Super film. Davam odpad za tu mega lez, ze byl Mikolasek homodej (a dalsi lzi). To je sprosty, az se to nebes dotyka. Tohle se nedela. Stejne jako Oliver Twist nebyl cernoch.

Těsně vedle (2007)

tentokrát se místo hodnocení zeptám na něco na co nečekám a hlavně nechci odpovědět, protože bych se jedině nasral. Jak můžu skrze csfd najít dobrou komedii, když tahle má 56% ..

To nevymyslíš! (2005) (seriál) odpad!

Disaster, k pláči. Viděl jsem ten díl, kde je na konci Suchánek. Všichni prehravali, za to Suchos nehrál vůbec. Hudba, kamera, texty..., zvadl bych to na mobil líp.

Underworld: Probuzení (2012) odpad!

možná bych dal jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že jsem se drtivou většinu filmu ptal sám sebe, kdy už to konečně vypneš - ten čas ti nikdo nevrátí ... tak to se mi nestává ani u braků, tohle je trýznivej shit =/