E.T. - Mimozemšťan (1982)

Film jsem viděl poprvé při ČSSR premiéře na FFP (Filmovém festivalu pracujících) v roce 1985. To mi bylo 17 let. Film se mi vcelku líbil, ale už jsem byl naladěn na jiné filmy. Vždyť už jsem byl přeci dospělý a tohle je pro děti. Byl jsem na filmu s taťkou, kterému tehdy bylo 45. Taťkovi se ten film líbil neskutečně... 1* navíc za taťku do nebe...

Střídavka (2022)

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že to je jiný film než jsem čekal, ale pak jsem se hodně bavil.

Řekni to psem (2022)

Český film, který moc nenadchne. 33%, a to jsem pejskař. Filmařská i herecká rutina bez invence. Děj... Průměrný příběh, ne moc záživně ztvárněný. Na romantický film tam bylo málo, spíše žádná, uvěřitelná láska. Na komedii tam bylo málo, spíš žádný, humor. Na pejskařský film tam bylo málo psí lásky, psích očí, psího kamarádství, prostě všeho, proč si lidi psy pořizují a co na nich milují... Pěkná písnička u závěrečných titulků, složená Kapitánem Demo a pěkně zazpívaná Berenikou Kohoutovou to nezachránila. Beru ji spíš jako omluvu za po hříchu nevyužitý potenciál.

Na západní frontě klid (2022)

Kniha je silná jako všechna E.M.R. díla, a tady je k tomu přidána navíc autenticita brutality válečného života. Dobré zpracování perfektního protiválečného díla, které ale 2 původním filmovým zpracováním nesahá ani po kotníky. Hlavně tedy zpracováním příběhu, na který se tady jaksi zapomnělo. Co bych filmu ještě vytknul, je místy trošku patrná snaha ospravedlnění německé viny na 1.sv. válce.

Dobrá sestra (2022)

Taková přetemnělá, depresivní atmosféra a celkem nezáživné.

9 kulek (2022) odpad!

Vydržel jsem to 15 minut a v rámci duševní hygieny jsem šel od toho. Nevím, jestli to dělal ten český dabing, ale toho smrada, bych zabil už v 10. minutě. Sry, ale na to nemám.

Pekelná díra (2022)

Docela dobrý horor, jen místy režie moc tlačila na atmosféru hudbou. Trošku nesrozumitelná zápletka a na konci sice pěkný, ale zbytečný ?satan? Osobně mám víc radši tajemno. Jak film začal, tak i skončil.

Jan Žižka (2022)

Na historický film tam historie bylo málo, skoro nic. Na akční film tam bylo tě akce sice přiměřeně, ale tak nějak bez návaznosti - samoúčelně. Dej tam tak nějak chyběl úplně.