Svět podle Putina (2017) (seriál)

V dnešní době propagandou USA (ČT a různých iDěsů) a připosraných učitelů, kteří se ve strachu před prozrazením své angažovanosti v bývalém režimu o to víc horují dnešním "vzorům", vymytých mozků je dobře, že se tady objeví objektivní pohled na tu "největší hrozbu" pro svět. Bohužel někteří již jsou tak vymytí, že už nevěří ani vlastním očím a rozumu. Velké plus Primě za to, že tento dokument odvysílala.

Saturnin (1994)

Tento film je pohlazením po duši podobně jako například Postřižiny. Málo kdy se povede filmu téměř dosáhnout ducha psané předlohy, ale tento toho dosáhl skvěle. Výborná režie, vynikající herecké výkony vcelku dobrá kamera dělá z tohoto filmu špičku české kinematografie. Na celkovém pozitivním hodnocení se u mně podílí i vynikající obsazení postav. Trošku jsem zpočátku měl problém s se.Vlachem a Miloušem i sl. Kateřinu bych si dovedl představit jinak obsazenou, ale ostatní postavy byly obsazeny výborně a nakonec jsem si zvykl i na výše uvedené.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Příjemné překvapení... Pro mne místy vtipné, místy smutné. Krásný film.

Běženky a kapři (2016) (TV film)

Těmi 5* si dělám stejnou srandu jako si tvůrci tím filmem dělají srandu z diváků. Béčkové porno má lepší scénář, režii i herecké výkony... :-D Pokud někdo hledá nelogičnosti scénářů, tak tady je to jedna velká nelogičnost za druhou. Vážně jsem se u toho dost nasmál, ale je to i intelektuální film, protože mě donutil k zamyšlení. Celou dobu jsem si kladl otázky jako např. Jsme skutečně ty nejinteligentnější bytosti na této planetě?

Příchozí (2016)

Byl jsem naměkko. Velmi realistický film. Aspoň v té rovině, že bez UFOunů se prostě nesjednotíme (kur*a, kdy už přiletí?!) Amy Adams mě velmi mile překvapila. Při přečtení některých komentářů si nejsem jistý, že to všichni pochopili, přesto, že tomu dávají vysoké hodnocení. A při přečtení některých si zas nejsem jistý, zda je píší kvůli ohodnocení filmu nebo spíše kvůli onanií nad sebou samým. No teda, spíše si jsem jistý, že za B je správně.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Vetsi slataninu,aby clovek pohledal. Tenhle film by byla urazka inteligence divaka, ale me nastesti idiot urazit nemuze, tak to neberu osobne. To jsem chtěl napsat původně. Po desátém shlédnutí musím napsat, že ten film nemá chybu :-) Dělám si srandu, tohle vidět 10x nejde...

Dárce (2014)

Kolik z nás si vytváří svými předsudky a strachy svůj černobílý svět, ve kterém žijí jako v tom skutečném? Kolik z nás si nechává každý den dávat injekce ve formě mediálních vymývání mozků k otupení Sebe sama, Svého úsudku? Jenže on tenhle život skutečný není. Skutečný život je jiný a jinde. Lituji každého, kdo tomuhle filmu se silným poselstvím dal nízké hodnocení, to jsou totiž ta tupá většina, kvůli které to tady vypadá jak vypadá...

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Ve školce jsme bojovali se spolužákem o Marusju (spolužačku Martinu) ta byla vždy jasná. Kdo bude Janek bylo právě předmětem toho dohadování. Další spolužačka dělala Šarika :-) Kdo byl Gustlik nebo Grigorij, nežku-li Tomek už si moc nepamatuji, to pro nás nebyly moc důležité postavičky :-)

Padesátka (2015)

Tenhle Kolečkův divadelní styl se mi líbil už i v Zakázaném uvolnění, takže teď jsem si jen vychutnal mnohem bohatější děj a mnohem vtipnější dialogy. Vůbec Kolečkův bizarní styl humoru je sice zvláštní, ale je mi nějak blízký. Ve filmu zazněly dokonce i docela inteligentní hlášky. Byl jsem celkem překvapen zdejším negativním hodnocením (to pak já mám tendence zase nadhodnocovat, přiznávám). 4* by byly ale poctivě zasloužené.