Zběsilý útěk (2006)

Thriller, který skvěle pobavil. O malého kluka jsem se skutečně bál...

Podivné dědictví (1972)

Opět moje italská srdcovka z dětství. Takový Lotrando a Zubejda z divokého západu... Můj oblíbený Dominik Barto tentokrát na straně dobra. Ale drsní šéfové zlosynů a lá Šimon a Matouš mu sedí více. "Podívejte na tu krásnou půdu. Ale Tome to je kobylinec." Hudba dua De Angelis je prostě už filmová klasika.

Šimon a Matouš (1975)

Viděl jsem to jako malej klouček a tak nostalgie dělá jistě své. V době vzniku mi bylo nějakých 7 let a věřte, nebo ne, jestli to je Spencer a Hill jsem opravdu neřešil :-). Směji se i dnes po mnoha a mnoha letech :-) Dominic Barto je prostě nepřekonatelný šéf lotrů :-) Myslím, že by si určitě zasloužil svůj životopis na ČSFD, ale nic (krom fotek) jsem k němu nenašel. "Šéfe sloup! Šéfe sloup!!!", "Dobrmany nééééé", "Chytrý jako lišaj a tichý jako prd". Hudba Guido a Maurizio De Angelis. Zajímavost: Antonio Cantafora je v titulkách uveden jako Michael Coby. Bavím se i při čtení některých zdejších komentářů a diskusních příspěvků, jak někteří vyspěli a stali se mnohem více "inteligentnějšími" a jsou již dnes "jinde" a používají různá učená cizí slova pro podpoření svých názorů, zapomínajíc na dobu vzniku filmu. Křižník Potěmkin taky není jistě v dnešní době nejzábavnější film, nicméně bych jej asi taky nenazval brakem.

Krásná země (1977)

Tento film vznikl ve stejném roce jako další úspěšná komedie s Villaggiem - Maléry pana účetního. Viděl jsem Krásnou zemi někdy ve 14letech a byla to po účetním další kultovka našich "chlapských" hovorů v partě. Humor v tomto filmu na rozdíl od účetního jen nebaví, ale zamýšlí se nad nešvary doby a místa svého vzniku. Taková karikatura tehdejší Itálie a stylu života..

Pan účetní opět zasahuje (1999)

Řekl bych, že není další, poslední (doufám) díl série o účetním o moc horší, než ostatní díly, jen už tady prostě vše bylo a v 80tých letech možná, ale dnes už je ten humor vyčpělý, až trapný.

Maléry pana účetního (1980)

V době uvedení do našich kin mi bylo nějakých 14 let a v té době to byl film, ze kterého jsme citovali hlášky a smáli se jak potrhlí. K tomu filmu cítím značnou dávku nostalgie, ale chápu, že dnes se to všem líbit nemusí. V roce 1980, kdy film vznikl, natočil Villaggio ještě jeden velice dobrý film - Krásná země. Druhý díl účetního se ještě dal, ale další už byly takové stále stejné, což už je nuda.

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden z nejvtipnějších seriálů. Přitom jde o takový nenásilný až něžný humor. Skvěle vyvážené charaktery hlavních postav, které se dohromady doplňují v jeden neoddělitelný skvělý celek, ze kterého kdyby vypadla byť jen jedna součástka, nebylo by to už ono. Herecké výkony netřeba zdůrazňovat, každý z hlavních hrdinů své herecké umění prokazuje i v další herecké kariéře. Jde o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů navíc prověřený časem.

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Slušný seriál plný vtipných situací z partnerského života. Není perfektní, ale je fajn.

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Pohled na sektářství v nejbrutálnější podobě. Pohrdání životem na základě zvrácené filozofie a ovládání lidí jedním psychopatickým maniakem...Vcelku dobře pojato a ztvárněno. Kladu si otázku, co asi vede lidi takového magora obdivovat? A nemyslím tím zdaleka jen lidi z Manson's Family...

Radikální řez (1983)

Zdařilá kriminálka 80-tých let. Nemám ji moc rád, protože se odehrává na mě moc v depresivní atmosféře, ale zase na druhou stranu, jaká jiná atmosféra by měla při vraždách a v cikánském ghetu být? Zajímavý komentář - sportovec.