Bez předsudků (2009) (TV film)

Rád se vklíním mezi všechny ty odpady (zajímavé bylo sledovat, kolik se jich vyrojilo už po čtvrthodince) se svými čtyřmi trochu nadhodnocenými hvězdičkami. Ano, dělat z tohoto divadelního představení film bylo bezpředmětné a nefunkční. Ale co na tom záleží, když se to celé odehrává na posteli? S filem to nemá nic společného, ale jako činohra velmi velmi vtipné a povedené a s příjemnou NADSÁZKOU zahrané (ano prosím, divte se, odborníci. Dle mého názoru herci moc dobře vědí, co dělají). -1* za ten hloupý pokus udělat z toho film. "Zabil jsem ji, protože v posteli moc kecala!" :-D

Andělé a démoni (2009)

Odpustím si kritiku za vlasy přitaženého odhalování indícií, chvílemi připomínajícího spíše soutěž O poklad pevnosti Boyard. Také přehlédnu nevyhnutelná žánrová klišé (vnímavý člověk odhadne hlavního padoucha po dvaceti minutách). Pak musím konstatovat, že šlo o poctivý, velmi příjemně koukatelný a gradující mysteriózní thriller s pro mě osobně velmi atraktivní tématikou.

Nenarození (2009)

Po shlédnutí jsem si musel ověřit, jestli tuhle věc nemají na svědomí pejsek s kočičkou. Nemají. Ale za produkcí stál pan Bay. Ahááá ;-). Audiovizuálně přestylizovaný bonbónek založený na umělých sladidlech. Jo a nevím proč, ale ta holka mi přijde jako ženský protějšek Haydena Christensena - vizuálně hezký, herecky prázdný. Toť můj dojem.

Pán velryb (2002)

Asi nejlepší demonstrace toho, jak hudba dokáže povznést film na docela jinou úroveň. Soundtrack od Lisy Gerrard je úžasně éterický a filmu vdechuje život. Bez ní by šlo stále o zajímavý a sdělný, jinak ovšem docela nudný a nezáživný snímek.

Stalo se (2008)

Naprosto zbytečná a naprázdno vyznívající vztahová rovina pouze nastavuje filmu chybějící stopáž. I přesto jsem byl ochoten po první hodince zůstat u slabých 4*, páč mám pro katastrofické filmy slabost. Ovšem závěr filmu je brak, dílo se režisérovi rozpadlo pod rukama a vyznívá úplně školácky. Nedotažené 3* za nedotažený film.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Věděli jste, že angličtina není jen světový jazyk? Není ani galaktický jazyk, je to skutečně celovesmírný jazyk! Vědí to na všech planetách ve všech galaxiích ve vesmíru, jen my volové na planěte Zemi mluvíme každý jinak! Ne, přátelé, to nejde překousnout. Stejně jako už nejde překousnout, jaká spousta mimozemšťanů bydlí v primitivních středověkých vesničkách, u lesíka, který jakoby pozemskému z oka vypadl. A ač mají středověké zvyky a ke svícení používají louče, o vesmíru vědí vše...Pořád povrchní triky a mdlé ateliérové kulisy, pořád neskutečně tupé příběhy, pořád nesmrtelní hrdinové. Podobné seriály jsou ostudou sci-fi žánru. S vědou (sci) nemají nic společného. Pouze s bujarou fanatazií (tudíž fantasy žánr by byl lépe na místě), a to bez respektování jakýchkoliv logických pravidel, které by zasluhovaly respekt..

Hvězdný záskok (2006)

Tohle pouštějte svým dětem za trest, když budou hodně zlobit. Je to céčková kravina, ale jinak docela neškodná.

Sejmi je všechny (2007)

Hlavně tenhle film neberte vážně a celkem dobře se pobavíte. Ačkoliv se to zde výslovně nepíše, nejde o nic jiného než o parodii na akční filmy, místy stylovější než většina z nich. A mimochodem film plní taky osvětovou funkci - výbroně propaguje kořenovou zeleninu ;-).

Raymonda má každý rád (1996) (seriál)

Seriál s největší koncentrací nesympatických herců na metr čtverečný. Vážně, nemůžu si pomoci! Mám pocit, že mi někdo vlzezl do hlavy a zjistil, z jakých herců mi naskakuje husí kůže. Potom pečlivě posbíral po celé šíré Americe ty nejhorší exempláře jen proto, aby mi je všechny naráz VMETL DO KSICHTU! :-)

Strážci - Watchmen (2009)

4* a vlastně ani nevím proč. Komiksové adaptace totiž vážně nemusím a mám vůči nim předsudky. Ale tady jsem přes počáteční skepsi musel chtě nechtě uznale pokývat hlavou. Je to totiž fakt dobře natočené a vymazlené. A ani dějově to není až tak úplně pitomé. Vlastně právě naopak. Konzumní divák očekávající dalšího Spidermana tedy asi odejde v polovině filmu. A to se cení ;-). Páteří filmu nejsou zběsilé akce, ale vyprávění příběhu s morálními až filozofickými kořeny. A end není taky příliš happy. A to se taky cení ;-)