Ukradené Vánoce (1993)

Stále ve mně doznívá stěžejní filmová melodie, jako příjemný zážitek, který jsem z The Nightmare Before Christmas měla.

Kopyto (1981)

Naprosto nenahraditelná legendární dvojice potrhlého a bezprostředního smolaře Perrina a seriózního detektiva Campana. Devadesát jedna minut opravdového pobavení, po kterých mi nezbývá než popadnout dech a utřít si slzy smíchu.

Hračka (1976)

Další humorně zinscenovaný snímek z nekonvenční sbírky Francise Vebera. Pierre Richard je bezpochyby jeden z nejskvělejších komiků, které kdy mohlo světlo kamer spatřit. Přesto jako by mu zde ještě scházela ta část, kterou v sobě našel až později vedle své polovičky Gérarda Depardieura.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Snad pro jeho roztomilost nebo výškové znevýhodnění jsem vždy fandila Jerrymu. Teprve s odstupem si uvědomuju, že to byla hlavně zlomyslnost myši, která vedla k nekonečnému svádění bojů mezi Tomem a Jerrym. Smetákem po hlavě ale stejně vždycky dostal jen chudák Tom.

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Musím uznat, že na tohle se opravdu dívat nešlo. Raději jsem si při přepínání kanálů pustila zpátky reklamy.

Občanský průkaz (2010)

S trochou nadhledu a alkoholu v krvi se ohlížíme do sedmdesátých let.

Blbec k večeři (1998)

Připomněla jsem si neméně velkolepou podívanou v podání legendární dvojice Pierra Richarda a Gérarda Depardiera, jejichž situační humor jsem poznávala i zde.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Filmů natočených na téma holocaust je spousta, proto jsem se ze začátku mylně domnívala, že The boy in the Striped Pyjamas je jen jedním z řady. Příběh však tentokrát vypovídá o pohledu osmiletého chlapce, syna nacistického důstojníka, který žije ve vlastním světě obmotaném lží světa dospělých. Jeho honba za pravdou mu nakonec nastaví tu nejdrsnější tvář, díky které i naivní chlapec pochopí, jak krutá realita ve skutečnosti je. Samotný tragický závěr mě zasáhl tak, jako ještě žádný z filmů. Možná právě proto, protože jsem si uvědomila, že se nejedná jen o pouhý film, ale vzpomínku z trpké minulosti.

500 dní se Summer (2009)

Marc Webb přináší s lehkostí, nadhledem a ve vynikající formě 500 dní se Summer a s tím i kouzelný kinematografický zážitek. Vynikající a nápaditý scénář, netradiční režie, skvělý soundtrack… Taková ta perlička mezi natočenými filmy, která potěší za každé nálady.

Drž hubu! (2003)

O tomhle nejde psát, to se musí vidět. Jedna z nejpovedenějších komedií století.