Vynález (2004)

Jedno z nejchytřejších sci-fi o cestování v čase jaké jsem kdy viděl. A velmi solidně natočené drama, které bez problémů vyjde i s minimálním rozpočtem. 8/10

Časový posun (1979)

Něco jako Den nezávislosti z Japonska - v masivním měřítku provedená (= tisíce vojáků) cheesy blbina (= vrhající se s oštěpy vstříc tanku), která dokáže solidně zabavit. Už pro to že většinu stopáže zabírá epická řežba ve které středověcí japončíci hynou jak lumíci a stejně jim nejde tak trochu nefandit. 8/10

Srbský film (2010)

No fujky je to tedy nemálo. Před srbama klobouk dolů za to že v superlevných podmínkách dokázali natočit režijně i vizuálně dosti kvalitní a chytrý thriller, který se v té brutální perverzi nerochní nijak exploitačně přes míru, ale využívá jí (až na jednu zbytečně komickou vyjímku) s mírou tak akorát na to aby zapůsobila. Poněkud znepokojivé ovšem je že krom tolik ve spojitosti s ním připomínaných 120 Dní Sodomy mi to připomnělo stejnou měrou i některá trochu víc hardcore hentai auditka na 4chanu, ehm... 8/10

Memories (1995)

Tři velice zajímavé sci-fi povídky. Souvislost mezi nimi absolutně žádná není, ale dobré jsou všechny, tak proč ne. 8/10

Nenávist 2 (2003)

Pro mne o řád lepší než první díl - i přes stále velký důraz na epizodičnost vyprávění už tu funguje i vcelku rozumný celistvý příběh, a hlavně atmosféra děsu a nepříjemného mrazení v zádech už tu není jen chvilkovou záležitostí, ale drží se průběžně od začátku do konce. Hloupé je jen to že creepy děti nezůstanou ve stínech navždy, a občas se ukáží takříkajíc full frontal. A děs z neznámého je větší než děs ze špatného makeupu... 7/10

Nenávist (2002)

Pár plíživých lekaček zapůsobilo velmi, ale jinak jsem se spíš nudil, díky epizodickému vyprávění příběh veskrze neexistuje a atmosféra napříč celým filmem také nefunguje. 7/10

Sám proti všem (1998)

Existenciální meditace. Kladivem do hlavy. 9/10

Pan Vampýr (1985)

Překvapivě zábavná HK kung-fu komedie, ve které je tedy kung-fu (resp wu-xia) poskrovnu, ale o to víc parodické duchařiny. S jednoznačně nejzábavnějšími upíry ever. Chci aby Bela Lugosi taky takhle snožmo hopkal. 8/10

Bez doteku (2013)

Uchopení klasického tématu poměrně zajímavým a neotřelým způsobem tu tak trochu dojíždí na příliš zmatené vyprávění (nejednoznačnost výkladu nevadí, bordel v ději ano) a hlavně naprosto zoufalé dialogy. Matěj je výborný klipař a je to na filmu vidět, vyprávět obrazem a zvukem umí velice dobře, ale když postavy začnou i mluvit, tak mám chuť si ukousnout hlavu. Tedy s vyjímkou Ondřeje Malého který i blbě napsané dialogy dokáže podat s okouzlujícím charismatem cílevědomého pošahaného zmrda. Zkrátka scénář a špatně rozepsané postavy a jejich rozhovory, toť klasický problém českého filmu. 5/10

DOA: Na život a na smrt (2006)

Jeden z nejhloupějších scénářů na světě a kulisy které jsou snad stejně kýčovitě pastelové a papundeklové, jako v klasické pohádce Hrátky s čertem. Ale who gives a shit, když se tu v relativně snesitelném střihu a choreografii (= tak akorát na to, aby se daly sledovat jejich křivky) mlátí Devon Aoki a Sarah Carter v bikinách, že. Mortal Kombat je o řád lepší, toto je jen primitivní sexistický fetiš. Ps. sexistické fetiše jsou super. 6/10