• Krátkometrážní

Poklad v pyramidě (1973)

Tento film je takový akční, což je pro mě na animovaný český film docela nevídané, postavičky tam ale běhají sem a tam skoro jak kdyby měly průjem. Ale je to jinak dobré ;) I hudba skvělá jako u mnoha dalších snímků v tomto článku - od Fišera.

Co kdyby...? (1972)

Tento film je velmi dobrý svým nápadem, líbil se mi. Animace těchto tří se mi ale vůbec nelíbí. Ty kresby. Lidé jednobarevní a hranatí.

Ze života dětí (1977)

Tento snímek se mi velmi líbí, o fantazií dětí - a co vše si mohou nakreslit pastelkou a jak jsou dospělí už tak nedětští a jejich život je nudný. Líbí se mi i rozdíl mezi tím skutečným animovaným světem a dětským kresleným.

Inspirace (1949)

Tento snímek se mi moc líbil, jak velká Zemanova fantazie :) A provedení parádní.

Hvězda Betlémská (1969)

Tato pohádka je z vlny a mně se tento styl moc líbí. Provedení i příběh je pěkný :)

Úvodní slovo pronese (1962)

Tento snímek se mi moc líbil, o žvanění, které nikdo nechce poslouchat. Líbilo se mi, co slova dělala v lidských hlavách místo toho, co autor očekával :)

Půlnoční příhoda (1960)

Tento příběh je krásný především svým koncem a celkovým provedením animace, jinak příběh až tak originální není.

Ruka (1965)

Tento snímek vyhrál světové ceny a já se nedivím. Je skvělý, metaforický, hlubokomyslný.

Legenda o sv. Prokopu (1947)

Tady ty pohádky od Trnky na téma čtyř ročních období mě nebaví.