Bolševikova slabina (2003)

Od filmu jsem mnoho nečekala, nemám moc ráda dramata ukazující lidi s jejich neuspokojivými životy, ve kterých se buď nic nestane, nebo mají naopak "nečekaně" tragický konec. Ale tento film se mi líbil. Dokonce hodně líbil, tak mu dávám o něco vyšší hodnocení, než si možná zaslouží. Přehlížím tak mezery ve scénáři a celkově ne úplně dokonalé řemeslné zpracování. Na druhou stranu tu ale máme zatím nevyčerpané téma a velmi příjemný filmový zážitek.

Janghwa, hongryeon (2003)

Aby člověk film docenil, je asi třeba se na něj podívat podruhé. To se mi ale bohužel nechce.

Můj dům v Umbrii (2003) (TV film)

Příjemná atmosféra, velmi dobře do své role obsazená Maggie Smith. Naivita filmu ladí s přostředím. Stejně se ale film z průměru nevyhrabe, což zdá se nejspíš ani nebylo zamýšleno. Sama si také nedovedu představit, jak by lepší scénář, obsazení, režie či cokoli jiného mohlo úrovneň kamkoli pozvednout.

Dost (2002)

Látka filmu se podle mě dala zpracovat mnohem lépe. Nevadí mi ani tolik obsazení Jennifer Lopez do hlavní role jako to, že se tvůrci pokusili vytřískat z tak vážného tématu téměř akční trhák.

Minority Report (2002)

Hodně naivní, spíše úsměvná sci-fi hraničící s komedií. Zejména blitkobušky a oči kutálející se po chodbě pobavily. Konec hrozný, nelogický. Celkově sice milá podívaná, ale vážnější pojetí by tématu slušelo víc.

Pumpkin (2002)

Hodnotím poměrně vysoko už jen proto, že film vyvolává tak rozporuplné názory, zda jde, či nejde o parodii. Sama také nevím. Parodie, kterou lidi nepochopí, asi není dobrou parodií, o vážně míněném filmu, který si diváci spletou s parodií, nemluvě. Zde tvůrci, zřejmě neúmyslně, ovšem docílili toho, že divák prostě netuší. A to je rarita...

Znamení (2002)

Normálně bych podobný film brala jako celkem podprůměrné sci-fi, s pár debilními momenty, které ale nijak neurazí. Co to ale úplně zabilo, byly ty rádoby hluboké náboženské myšlenky.

Tak nevyhrožuj (2001)

Tahle věc se mi vryla do paměti jako snad největší magořina, co jsem kdy viděla. Nelze popsat, musí se vidět. (Jen pro silné povahy.)