Vraždy v kruhu - Budu v tvých vzpomínkách (2015) (epizoda)

Vraždy se nepromlčují, ani po půl století říká Holina: (Ivan Trojan). Promlčení vraždy v České republice je 15-20 let podle okolností. V Evropě jsou státy vůči promlčení závažných trestných činů mnohem méně tolerantní než u nás.  V českém právu se institut promlčení objevil  již v 17. století.

Vraždy v kruhu - Mrtvý v síti (2015) (epizoda)

V díle zazní že americká "HSRA" (High Security Research Agency) sbírá informace o všem a na každého. Taková organizace ale neexistuje. Národní bezpečnostní agentura (The National Security Agency)  tedy NSA je ve skutečnosti organizace specializovaná na sběr dat, samozřejmě že se vše děje v zájmu bezpečnosti. Filmový výzkumný ustav je Ústav organické chemie a biochemie AV ČR. V roce 2017 prošel rekonstrukcí a stavbou nepřehlédnutelné přístavby připomínající ptačí hnízdo. Stavba pochází od autorů: Kateřiny Maškové Ivana Šroma. Nachází se na adrese Flemingovo nám. 542, Praha 6.

Technické památky českých zemí (2022) (seriál)

Za mě produkčně či dramaturgicky nezvládnuté, protože dali přednost ze 70% objektům které jsou notoricky známé, zajímavých objektů je mnohem víc, ale museli by si dát větší práci je vyhledat...

Vraždy v kruhu - Láska je černý kůň (2015) (epizoda)

Zaujal Vízner...vlastně oba, zahráli si bratry a jsou bratry... Báseň podle které pojmenovaný tento díl se jmenuje v originále "Die Liebe ist ein schwarzes Pferd" a autorem je Dorothee Eva Herrmann – literátka a ilustrátorka.

Godzina szczytu (1974)

Pětačtyřicetiletý muž, kterému hrozí smrt, radikálně změní svůj dosud pohodlný a přesně naplánovaný život. Úspěšný muž, ředitel Krzysztof Maksymowicz (Leszek Herdegen), je náhle hospitalizován s podezřením na rakovinu střev. Krátce před operací se rozhodne dát si svůj život do pořádku. Ukáže se, že není na pracovišti tak nenahraditelný, jak si myslel, zatímco jeho zanedbávaná manželka miluje jeho kolegu. Maksymowicz souhlasí s rozvodem, rezignuje na svou funkci, prodá auto, chce zůstat jen s milenkou Majou, ale ta se s ním rozchází.

Hodina pravdy (1972) (TV film)

Po odvysílání inscenace kde Alena Vránová, hraje charakterově ne zrovna kladnou figuru., čekali přátele u jejich chalupy a kolem prošel muž s koněm a prohlásil směrem k jejímu muži. "Teda vy jste si vzal zmiji". Podle knihy "Godzina szczytu" od Jerzyho Stefana Stawińskiho. V českém překladu kniha nevyšla.