sator

sator

Josef Čtvrtníček

okres Most
rentiér

17 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 14.9.2019
  Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)

  Divadelní představení Posel z Liptákova začíná referátem amatérských nadšenců o průzkumné cestě do Pojizeří, kde pátrají po zanechaných stopách Járy Cimrmana. Badatelský tým objevuje kromě jiných vzácných uměleckých artefaktů i dvě divadelní hry, které přiváží do Prahy a nastuduje k uměleckému představení.
  První hra Posel světla se odehrává v daleké budoucnosti v obyčejné chaloupce, kde žijí stárnoucí manželé. Poklid života naruší příjezd syna Standy, který jim sděluje, že potřebuje jejich domek pro svou manufakturu na výrobu ručních svítilen. Rodiče se však nedají jen tak lehce a o svou chaloupku bojují.
  Druhá zachráněná hra Vizionář je o  hospodáři Hlavsovi, který si finančně vylepšuje svůj výdělek z "gruntu" předpovídáním budoucnosti, a to věštěním z kamen. Zákazník uhlobaron Ptáček, který se přijde jen optat na nápadníky své dcery, se však dozvídá, že se chystá cosi proti majetným lidem. Z této zprávy znejistí nejen uhlobaron, ale i syn hospodáře a oba zúčastnění proto naléhají na Hlavsu, aby objasnil, co že se to vlastně stane. Ve chvíli, kdy se má tajemství objasnit, vstupuje však na scénu jako "Deus ex machina" smrtka.

  • 7.9.2019
  Uneseni - Charlie a Líza (E06) (epizoda) (2002)

  Rok 1983. Do hry přichází nová generace dětí, které se staly středem vládního vyšetřování i mimozemského zájmu. Se smrtí Jesseho Keyse (Desmond Harrington) a Jacoba Clarka (Chad Donella) se „cizinci“ začali soustředit na jejich děti Charlieho (Adam Kaufman) a Lisu (Emily Bergl). Lisa je chráněna mimozemšťany, zatímco Charlie zůstává předmětem mimozemského studia. Zrušený projekt UFO Erica Crawforda (Andy Powers) je oživen v roce 1989, a to díky intrikám Dr. Cheta Wakemana (Matt Frewer), který má nejen zájem o mimozemšťany, ale také o Ericovu dceru Mary (Heather Donahue).

  • 7.9.2019
  Journey Back (1985)

  Jack Garfein, nyní úspěšný producent z Broadwaye, se vrací do Osvětimi, aby se postavil své minulosti. Jediný přeživší ze své rodiny hledá důvod, proč se v táborech smrti děla tato zvěrstva. V Československu zkoumá veřejné záznamy a spisy, aby zjistil více o své deportaci. Na Slovensku navštěvuje svůj bývalý rodinný dům v Bardejově. Putuje jeho rušnými ulicemi a znovu tichými cestami v Osvětimi. Sledujeme, jak se Journey Back stává živým osobním záznamem odysey člověka, který se snaží porozumět.

  • 31.8.2019
  Uneseni - Údržba (E05) (epizoda) (2002)

  V roce 1980 se Jacob Clarke (Chad Donella) po 20 letech vrací domů, aby se rozloučil se svou umírající matkou, která konečně sdílí své tajemství se svým bratrem Tomem (Ryan Hurst), známým mimozemským demystifikátorem. Mezitím Eric Crawford (Andy Powers) pokračuje v otcově vládním vyšetřování s Dr. Chetem Wakemanem (Matt Frewer). Oba sledují Jacoba a Jesseho Keyse (Desmond Harrington), což vede k patové situaci mezi armádou, oběťmi a několika nečekanými návštěvníky.

  • 11.8.2019
  The Mustang (2019)

  Nemluvný muž ve venkovském nevadském vězení Roman Coleman (Matthias Schoenaert) byl před deseti lety odsouzen a uvězněn za tragický případ domácího násilí. Po čase dostává možnost zapojit se do rehabilitační vězeňské terapie. A protože uspěje, je zařazen do výcviků koní, který se v USA často používá k "převýchově" odsouzených. Nezpracované emoce se ale hlásí o slovo a Coleman se dostává do situací, kdy se nedokáže ovládat, protože drsné prostředí vězení je místo, kde jen těžko lze zůstat v klidu.

  • 4.8.2019
  Uneseni - Zkouška ohněm (E04) (epizoda) (2002)

  Je rok 1970 a plukovník Crawford (Joel Gretsch) je nucen odejít do důchodu poté, co prohlásil, že našel potenciální přistávací dráhu pro cizí lodě, která se však ukáže být jen piktogramem v obilí vytvořeným Tomem Clarkem (Ryan Hurst). Ten tak Crawforda plánovaně zdiskreditoval jako pomstu za zlomené srdce své matky, s kterou si ošklivě zahrál. Jeden z Crawfordových synů Sam (Ryan Merriman) spatří novinovou zprávu o archeologickém nálezu na Aljašce, který nese stejné hieroglyfy jako kovový předmět, který drží zamčený jeho otec v sejfu. Cestuje na Aljašku, aby zjistil více. Jesse Keys (Desmond Harrington) dospěl v mladého muže, vrací se z války a žije sebedestruktivním způsobem života. Při hospitalizaci ale nachází důvod, proč přestat. Je jím zdravotní sestra, kterou potkává v nemocnici.

  • 4.8.2019
  Tak se ptám (TV seriál) (1980)

  Tak se ptám je volný cyklus samostatných příběhů ze života mladých lidí. Ve své době upoutal pozornost svou nestrojeností a věrohodností. Triumvirát úspěšných autorů, manželů Zelenkových a režiséra Adamce, v letech 1980-83 vytvořil 11 příběhů věnovaných se tématům jako je: protekce, nezralost vztahů, alkoholismus, žárlivost, tedy životním vzletům a pádům. Na obrazovce jsme tak ponejprv mohli vidět začínající mladé herce, kteří se časem stali velmi žádanými a obsazovanými, např. Karla Rodena nebo Vilmu Cibulkovou.

  • 31.7.2019
  Fat, Sick & Nearly Dead 2 (2014)

  Joe Cross zkoumá, jak si osvojit zdravé návyky. Joe se setkává s odborníky, kteří představují realistická řešení pro dlouhodobě udržitelné zlepšování stravovacích návyků a celkového zdraví. Na závěr dokumentu se setkáme i s řidičem kamionu, kterému v prvním díle Cross změnou stravování zachránil život.

  • 31.7.2019
  Uneseni - Velká naděje (E03) (epizoda) (2002)

  Píše se rok 1962 a plukovník Crawford (Joel Gretsch) dostal měsíc na to, aby našel důkaz, že mimozemšťané jsou pro Ameriku nebezpeční, jinak hrozí zastavení projektu. Marty a Howard hledají Jacoba Clarka (Anton Yelchin). Crawfordovi muži zjistí, že Jacob Clarke je stále naživu v Montaně a snaží se ho zajmout, ale podceňují jeho síly... Jesse Keys (James Kirk) hledá svého otce Russella a společně se rozhodnou oznámit své únosy letectvu. Lékařské testy ukazují, že každý z nich má stejný mozkový implantát. Nakonec jsou nasměrováni na plukovníka Crawforda, ale pokus odstranit implantát z Russellova mozku nejde podle plánu.

  • 31.7.2019
  Halifaxová, soudní psychiatr (TV seriál) (1994)

  Forenzní psychiatrička Jane Halifaxová (Rebecca Gibney) vyšetřuje případy týkající se duševního stavu podezřelých nebo obětí. Když se Jane ponoří hluboko do temné stránky lidské mysli, musí čelit svým vlastním démonům. Jane žije ve světě lží a stínů, kde pravda nikdy není taková, jaká se zdá.

  • 20.7.2019
  Uneseni - Jacob a Jesse (E02) (epizoda) (2002)

  Rok 1958 - často unesený Russell Keys (Steve Burton), který už dávno opustil svou rodinu a schovává se před dalšími únosy, bojuje o to, aby jeho 13letého syna Jesseho (James Kirk) nečekal stejný osud. Vrátí se do svého domova v Illinois a přesvědčí svého syna, aby s ním utekl. Owen Crawford (Joel Gretsch) v Roswellu selhává ve svém úkolu objevit tajemství mimozemské kosmické lodí, kterou našel před 10 lety, a radikálně přestavuje celý tým. Tuší, že odpověď může spočívat v Jacolovi Clarkovi (Anton Yelchin), mladém synovi Sally (Catherine Dent), který, zdá se, je obdařen zvláštní mocí.

  • 11.7.2019
  Uneseni - Za oblohou (E01) (epizoda) (2002)

  Díl začíná v roce 1947 s retrospektivní částí toho, co se stalo v roce 1944 - stíhací pilot kapitán Russell Keys (Steve Burton) je uprostřed souboje nad Francií během druhé světové války, když se jeho letoun zahalí do tajemného modrého světla, které zachrání posádku devíti mužů před jistou smrtí. Nikdo z nich však nemá žádnou skutečnou vzpomínku na to, co se skutečně stalo nebo jak přežili. Po válce se Russell snaží vrátit do normálního života, jenže ho trápí bizarní noční můry a bolesti hlavy. Dozvídá se, že všichni ostatní členové posádky záhadně zemřeli a cítí se nucen začít hledat odpovědi. Mezitím bezohledný kapitán Owen Crawford (Joel Gretsch) vede vládní pátrání po tom, co se zřítilo v poušti poblíž vojenské základny v Roswellu v Novém Mexiku - a co mohlo uniknout. V nedalekém Texasu se osamělá matka (Catherine Dent) postará o zraněného tajemného cizince (Eric Close), který se přišel schovat k ní do domu.

  • 11.7.2019
  Očima Forresta Gumpa (TV film) (1994)

  Úžasný pohled do zákulisí dnes již klasického hitu Forrest Gump (1994). Herci obsazení ve filmu a režisér Robert Zemeckis sdílejí své názory na projekt, kterého se zúčastnili, a své zážitky s diváky.

  • 11.7.2019
  Prague - The Sad City (1968)

  Britský dokumentární snímek o pražském předjaří a době, kdy se Češi nadechli svobody, volnosti a radosti. Komentář je však překvapivě skeptický, buď Britové tušili, že to nemůže dobře dopadnout, anebo už něco věděli. Žánrově se jedná o běžné záběry Prahy a Českého ráje a v poslední třetině vstupuje na scénu herečka Olga Schoberová.

  • 6.7.2019
  Magical Egypt (TV seriál) (2001)

  Seriál v mnohém navazuje na seriál Okem boha Hora. Rostoucí důkazy naznačují chybějící kapitolu v lidské historii. Západ zkoumá důkazy o sofistikované vědě, která stojí za nevysvětlitelnými úspěchy starověkého Egypta, mnohé ale naznačuje, že i starověký Egypt čerpal z jiné, ještě záhadnější kultury.

  • 6.7.2019
  Olinka Berova At Home (1968)

  Britští dokumentaristé se rozhodli představit českou nejslavnější herečku Olgu Schoberovou, která se prosadila i v zahraničí. Můžeme ji vidět v naprosto obyčejných situacích, jak popíjí pivo, nakupuje, dokonce se svou sestrou Evou vyměňuje kolo u svého vozu. V dokumentu se objevuje i její tehdejší partner a později manžel Brad Harris, s kterým má dceru Sabrinu Calley.

  • 30.6.2019
  Děti svým dětem (1989)

  Sídliště Košík v Praze navrhli architekti bez základní občanské vybavenosti a lidem se zde velmi špatně žije. Z urbanisticky citlivé stavby vznikla velká noclehárna, kde se nedá dělat nic jiného než přespat. Mladý architekt i obyvatelé sídliště stavbu kritizují a zároveň navrhují humanizaci sídliště, tedy jeho polidštění potřebnými dostavbami.

  • 30.6.2019
  Život je jen náhoda (1989)

  Interrupce ano, nebo ne? Režisérka Helena Třeštíková k dotazování tohoto citlivého tématu vybrala vysokoškolskou mládež. Přestože je to lid přemýšlivý, co student, to jiný názor. Jak je dobrým zvykem režisérky, konečný názor je ponechán na divákovi.

  • 30.6.2019
  Kina, kina, kina (1985)

  28. 12. 1895 viděli první diváci první film světa, a to od bratrů Lumierových ve Francii.Jednalo se vlastně o první biograf. Velmi rychle po světové premiéře, a to 15. 7. 1896 byl promítnut první film na území Čech v Karlových Varech. Od doby vzniku němého filmu, kde atmosféru dokreslovali hudebníci nebo se pouštěla hudba z gramofonové desky, přešel film k filmu zvukovému a později k barevnému. Zatímco film prošel dynamickou změnou, prostor pro diváky se v podstatě nezměnil a i o tomto tématu snímek pojednává.

  • 30.6.2019
  Heartbreak Hotel (studentský film) (1998)

  Jedná se o absurdní hříčku ve stylu Alfreda Jarryho, kde se základní dějová linka opakuje. Milan Lasica (taťka), nezaměstnaný filozof unavený životem i přízemní manželkou, žije svůj život skrze počítač, ve kterém se mu objevuje personifikace vědomí digitálního světa v podobě krásné dívky, s níž vede dialog nad stavem světa.

  • 12.3.2019
  Pan Prokouk ouřaduje (1947)

  Pan Prokouk je švec, tedy na ceduli má honosné Obuvník, práce ho ale netěší, tak si opatří příručku Úředníkem snadno a rychle, nastuduje si ji a jde na Ouřad zažádat o místo. Tam ale nejsou lidé, jen kůň, který kopyty razítkuje lejstra, kterých je Ouřad plný až do stropu.
  Příběhy pana Prokouka nesou poselství poválečné agitace a děti jim mnoho neporozumí.

  • 10.3.2019
  Vzpomínka na tři rána v českém lese (1966)

  Filmové leporelo záběrů z vojenských cvičení vojsk Varšavské smlouvy s komentářem Jana Třísky, který se zamýšlí nad válkami a nad jejich smyslem, opatrně jen v náznacích, píše se totiž teprve rok 1966.

  • 26.12.2018
  Hledá se toxin X (1962)

  Dokument zaznamenává experiment s podáváním LSD, tedy látky, která mění vědomí. Snahou experimentu je pochopit stavy psychicky nemocných pacientů a hledání možností, jak jim pomoci.

  • 21.12.2018
  Lass die Sonne wieder scheinen (1955)

  Film pojednává o holčičce Angelice, která za války ztratila rodiče. Ujímají se jí pěstouni, ona na rodiče pomalu zapomíná, ale v závěru snímku se potkává se svým otcem.

  • 17.9.2018
  The Children Act (2017)

  Fiona Maye (Emma Thompson) je předsedkyní Nejvyššího soudu v Londýně. S moudrostí a soucitem rozhoduje eticky komplexní případy rodinného práva. Za svou pracovní zátěž však zaplatila velkou osobní cenu - s manželem, americkým profesorem Jackem (Stanley Tucci), se společně odcizili. V tomto okamžiku osobní krize Fiona rozhoduje v případu Adama Henryho (Fionn Whitehead), brilantního chlapce, který odmítá transfuzi krve, jež by zachránila jeho život. Adam má tři měsíce před osmnáctými narozeninami a stále je podle zákonů dítě.

  • 4.8.2018
  Rajská zahrada (TV film) (1990)

  Česko-japonský koprodukční snímek věnovaný českému architektu Janu Letzelovi, který se asi nejvíce proslavil stavbou průmyslového paláce v Hirošimě, jenž jako jediná stavba v centru města ustál výbuch atomové bomby.

  • 12.6.2018
  Doba Šestého slunce (2018)

  Čas šestého slunce je inspirativní a povznášející dokumentární film o posunu globálního vědomí a vznikajícím hnutí o nalezení nového způsobu, jak projít touto Zemí lehčeji. Naši předkové chápali náš symbiotický vztah k přírodě  a předpovídali zhroucení neudržitelného stavu světa. Dokument se převážně natáčel v Severní Americe, Mexiku, Peru, S. Africe, Indii, Egyptě, Izraeli a Austrálii. Natočené obrazy a dialogy jsou synergií starověké moudrosti původních obyvatel a názory průkopníků Nového Vědomí o energii, kteří společně drží vizi nové zkušenosti z planety Země. Stáváme svědky rozpuštění starých systémů a narození nového energetického vědomí. Je načase uvědomit si, kdo jsme a proč jsme tady, v této době převratných změn.

  • 20.5.2018
  Příběhy slavných (TV seriál) (2000)

  Česká televize v roce 2000 rozjela cyklus s mysteriózním názvem Nevyjasněná úmrtí. Později jej mění na věcnější Předčasná úmrtí. Po letech přidává další název, a to Příběhy slavných. Tato série je však už věnována žijícím umělcům. Nakonec se rozhodla všech 196 natočených dílů zastřešit společným názvem Příběhy slavných.

  • 24.2.2018
  Jak jsme pluli za Vikingy (TV seriál) (1971)

  Čtyřdílný cyklus Ostravské televize o plavbě Richarda Konkolského na malé jachtě Nike kolem světa..,

  • 24.2.2018
  Z lásky (1987)

  Celovečerní dokument je sestřihem jednoho příběhu manželské dvojice z cyklu Manželské etudy. Filmový štáb během let 1980-1987 zaznamenával život mladé dvojice Marcely a Jiřího, která se brzy po svatbě rozvedla a po delším čase, možná i přispěním filmu, znovu sblížila. Jejich další osud je zaznamenán v Cyklu Manželské etudy po 20. letech. A samostatně pak osud Marcely a její dcery ve snímku Marcela.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace