Bergwelten - Wilder Kaiser (2018) (epizoda)

Vzrušující horská dobrodružství nám umožňují zažít rozmanitost Wilder Kaiser. Spolu s místními špičkovými alpinisty a "odborníky Koasa", kteří referují o své fascinaci horami a zkušenostech v nich: Při výstupu na nejvyšší vrchol Kaiser, Ellmauer Halt. Na extrémní horolezecké túře po západní stěně Maukspitze. Včetně flashbacku na historický prvovýstup z roku 1943. S velkolepým base jumpem z pilíře Fleischbank. S grandiózním zážitkem z lyžařské túry na strmé severní straně Wilder Kaiser. A jsme hosty v malebném Kaisertalu s chatařkou, která zde od dětství našla své dobrodružné hřiště a domov.

Bergwelten - Der Eiger: Steve Backshall & die "Mordwand" (2/2) (2018) (epizoda)

Tým kolem britského dobrodruha a přírodovědce Steva Backshalla se v současné době připravuje na výstup na Eiger přes notoricky známou severní stěnu. Když se k Alpám přesune ohromná studená vlna a přinese s sebou mrazivé teploty, celá mise je v ohrožení. Je třeba učinit zásadní rozhodnutí. Závod s časem začíná přivádět výpravu ke šťastnému konci. Steve si musí uvědomit, že na něj čeká nečekaná výzva, která ho může stát všechny nervy a je nebezpečnější než cokoli, čemu čelil předtím.

Bergwelten - Der Eiger: Steve Backshall & die "Mordwand" (1/2) (2018) (epizoda)

Po měsících fyzické a duševní přípravy se britský přírodovědec a dobrodruh Steve Backshall vydává se svým týmem elitních horolezců do Švýcarska, aby dokončil jednu z nejnebezpečnějších horských cest na světě: výstup na Eiger přes jeho nechvalně proslulou severní stěnu. Tým však rychle zjistí, že samotná hora není jedinou výzvou v Alpách. Ledem pokryté skalní stěny, silné sněhové bouře a štiplavý chlad posouvají dobrodruhy na hranici jejich možností.

Bergwelten - Steve Backshall und die Tafelberge (2/2) (2018) (epizoda)

Přívalové řeky a nebezpečná divoká zvěř Amazonky nedokázaly dobrodruha Steva Backshalla a jeho tým horolezců a jeskyňářů zastavit v průzkumu velkých stolových hor, takzvaných tepuis, ve Venezuele. Nyní je čeká nejtěžší část cesty: výstup na dosud neprobádanou stolovou horu. V této epizodě dobrodruzi najdou vzácná stvoření a masožravé rostliny, sestoupí do labyrintu jeskyní a nakonec slezou z lana nejvyšší volně padající vodopád na světě.

Bergwelten - Steve Backshall und die Tafelberge (1/2) (2018) (epizoda)

Dobrodruh Steve Backshall vede skupinu horolezců a jeskyňářů do srdce Venezuely, do vzdáleného národního parku Canaima. Steve a jeho tým zkoumají typické velké horské náhorní plošiny zvané tepuis, které se tyčí z deštného pralesa. V první epizodě musí dobrodruzi překonat zuřící řeky a přežít v nebezpečné divoké přírodě džungle. Hodiny putují hustě vzrostlým deštným pralesem, než konečně dosáhnou jedné z dosud neprozkoumaných stolových hor. Všechny tyto potíže je ale nepřipraví na nejtěžší část jejich dobrodružství: výstup na Stolovou horu.

Bergwelten - Ruwenzori-Gebirge (2018) (epizoda)

V srdci Afriky, v srdci kontinentu, leží mlhou zahalený zázrak přírody – pohoří tak vysoké a nepřístupné, že je Evropané viděli teprve před více než sto lety. Pohoří Rwenzori se tyčí vysoko nad savanou Ugandy. Na západě strmě klesá do husté džungle Konga. Pohoří na rovníku má třetí nejvyšší horu Afriky Mount Stanley, která je vysoká přes 5000 metrů. Vědci tušili jeho existenci dlouho předtím, než byly tyto vysoké hory prozkoumány a zmapovány. Starověký řecký autor Ptolemaios navrhl, že nejdelší řeka na světě, Nil, pramení ve vzdálených, zasněžených horách. Říkal jim „měsíční hory“. Mnozí za toto místo považují pohoří Rwenzori: déšť, který zde padá, se vlévá do Bílého Nilu.

Poručik Kiže (1934)

Obrazová adaptace příběhu Jurije Tynyanova je  založená na vtipu o tom, jak se kvůli chybě úředníka , který napsal v rozkazu Pavla I. místo slova "poručík" slova "poručík Kizhe", vznikla tak neexistující osoba - poručík Kizhe, která i přes její neexistenci byla v dokumentech uvedena jako skutečná osoba, která sloužila, byla potrestána, omilostněna, vystoupala do hodnosti generála a zemřela na těžkou nemoc.

Dr. No (1962)

(Victor Harold) Vic Flick je anglický studiový kytarista, která nahrál legendární kytarový riff charakterizující Jamese Bonda pro tento film.