Stranger Things (2016) (seriál)

Celá první série působí spíše jako jeden dlouhý 8 hodinový film. Důvodem je nejspíš to, že celou dobu sledujeme jednu dějovou linku, přestože z pohledu více osob. Ze všech stran na vás dýchá Spielberg a King a 80. léta jsou zde vykreslena opravdu věrohodně ( jenom za soundtrack by si první série zasloužila 5 hvězd ). Millie Bobby Brown hrající El(even) si svým výkonem získala obdiv u většiny diváků, mě však zaujala postava Nancy ( Natalia Dyer ) která mi přišla jako nejvíce skutečná a nejlépe rozvinutá. Tím ale nechci znehodnocovat výkon ostatních herců, protože všichni odvedli svou práci na jedničku a opravdu není na castingu co vytknout. První série tedy působí jako bezchybný celek, který vás připoutá do sedačky a budete mít nutkání dokoukat všechny díly najednou, a poté se jen můžeme společně těšit na druhou sérii.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Ale notak, přece to zas tak špatné nebylo ne? Co jste od toho čekali? Sci-Fi které bude vážné a celou dobu plné napětí? Takový Den nezávislosti není a nikdy nebyl. Je to film na odreagování, plný akce, humoru a skvělých herců. Když už jsem u těch herců, tak překvapivě musím říct, že mi tam opravdu všichni sedli, možná bych se obešel bez gay páru vědců ale co, ukažme že gaye neodsuzujeme! Škoda jen, že se nevrátil Will. Efekty užasné, obzvlášť se mi líbily bitvy ve vzduchu a uvnitř mateřské lodi. Příběh lehce předvídatelný, ale koho z nás dokáže ještě film opravdu překvapit? Nejspíš bych dal 4 hvězdy, ale vidím tohle hodnocení a vím, že si zaslouží víc, takže dávám 5 a klidně mě za to sežerte.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Hodnocení měním na 5 hvězd po finálním dílu druhé série, který sám dosahuje kvality nejlepších epizod Clone wars. Animace, hudba, i dějová linie se mnohonásobně zlepšily a už dávno to není show pro děti na sobotní ráno, některé díly jsou sice trochu dětinské ale vcelku má tento seriál plné právo na název Star Wars.

Pátá vlna (2016)

Viděl jsem špatné hodnocení, ale přesto jsem to riskl. Prvních 30 minut mě naprosto uchvátilo a myslel jsem si, že jste se tu všichni zbláznili. Těšil jsem se jak budu sledovat Chloe přežívat v postapokalyptickém světě, hledat zásoby jídla a vody, bojovat s ufony a hledat svého bratra. Asi jsem očekával Last of us s mimozemšťany. Pak jsem ale pochopil, je to jen další z "teen movies" poslední doby, a to mi znechutilo víceméně celý zbytek filmu. Úplně stejně mě nachytal Maze runner, tam jsem to ale zjistil až u druhého dílu, kterého se tady doufám nedočkáme. 3 hvězdy jen za úvodní půl hodinu a Chloe, která se snažila co mohla, ale sama celý film utáhnout nedokáže.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Film byl vlastně taková Justice League 0.5, přesto byl ale inzerován jako Batman v Superman, a v tom je podle mě hlavní problém. Snažili se spojit mnoho témat dohromady a prostě se to tam všechno nevešlo. S Affleckovým Batmanem jsem ale moc spokojen a asi nejlepší dojem na mne udělala Wonder Woman. Konečné hodnocení si nechám až po shlédnutí prodloužené verze ale prozatím za ****. Jo a umístit Gotham a Metropolis takhle blízko k sobě je kravina.

Spotlight (2015)

Ze začátku trochu zmatek, než se zorientujete ve jménech uběhne dobrých 20 minut. Poté ale film nabírá na obrátkách, atmosféra houstne, a herci se konečně ukazují na maximum. Při sledování jsem měl pocit, že jsem součástí týmu Spotlight, a prožívám s nimi odkrývání něčeho obrovského, co nikdo na začátku nečekal. Téma celého filmu je dost silné, nic na nedělní posezení s rodinou. Doporučuji od filmu neodcházet, protože se v každé vteřině řeší něco důležitého. Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem v titulcích viděl, kolika míst na světě, se "tato věc" týká. Z herců pro mě vynikli hlavně Mark Ruffalo, Rachel McAdams a samozřejmě Keaton. Oscara si film rozhodně zasloužil.

Marťan (2015)

Je to jako Trosečník, stačí přidat Mars, vesmír, rakety, Rover, brambory, hovna, obří vysílačky a vyměnit Toma Hankse za Matta Damona, co víc si přát.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Můj hlavní problém s tímto filmem je, že sám o sobě nic neříká. Představte si, že za pár let bude běžet v televizi. Vy zavzpomínáte který z těch 4 filmů to je a uvědomíte si "Jo, to je ten, kde se celou dobu skoro nic neděje". A co teprve lidé, kteří neviděli předchozí díly a zapnou to náhodou? Vůbec nebudou tušit o co se jedná, neužijí si žádné akce protože ve filmu prostě žádná není.Argument typu "v druhé částí bude akce dost" je naprosto směšný. Pokud má být první část nudná a zdlouhavá, a druhá naplněna akcí a napětím, pak nechápu, proč se neudělal pouze jeden film, který by obsahoval to nejlepší z obou.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Na to se nedá koukat. Nevím, o co se snažili..