Next (2007)

I když moc neholduju fantasmagořinám ani Cagovi, tenhle film jsem zhlídnul dvakrát za sebou, Nejen pro sympatickou Biel, ale i námět a provedení. Bylo by fajn mít schopnosti, uvedený ve filmu, jenže je zřejmý, že by to chtěla fůra dalších nebo aspoň jejich nositele. Oceňuju tedy zfilmovaný vizionářství, jeho zneužití i využití, ale na Američany i dost netypickej konec.

Život je krásný (1997)

Ukázka jak i lze čelit brutalitě a jak se dá v očích dítěte obejít realita. Oceňuju vtip, kterej dominoval první půlce i ten přechod na tragédii, kterou završil smutnej konec, nezkaženej ňákou lacinou krvavou střílečkou.

Noc na Karlštejně (1973)

Sice netuším, zda- li byl ten náš slavnej feudál tak chápavej, film se mi ovšem stejně líbil, jen nevím, esli by se líbil, pokud by byl třeba o půl hodiny delší :-) . To bysme se dozvěděli víc, jak to tam šlapalo s těma ženskejma. Jinak si ale zaslouží pochvalu květnatá čeština i písně a text.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Kopeckýmu tyhle role naprosto sedly a zajímalo by mě, esli nebyl skutečně padouch :-) . No a jak si na konci všichni padnou kolem krku... JSME JEDNA RODINA, to mi přijde jak dnes- lobbisti a politici a jedno esli zprava nebo zleva.

Hrátky s čertem (1956)

Roztomilá i rozporuplná pohádka. Byla oblíbenou mý matky, ale otec ten závěr zhodnotil jako obhajobu nucených prací.

Panna nebo orel (1982)

Luxusní komedie. Příběh nevybouřenýho kněze byl tak hezkej, že si možná leckterej skutečnej přál taky ztratit paměť, no a z toho dalšího příběhu, jak sedí ta stavební grupa u svačiny, mi nezapomenutelně zní v uších: " VŠICHNI JSTE BUZERANTI" .

Chlapci a chlapi (1988) (seriál) odpad!

Ten, kdo byl na vojně, musel po zhlídnutí brečet nebo se smát. Takovou vojnu, která byla v seriálu ztvárněná, si možná přáli ONI, my, když jsme hypoteticky uvažovali o případným střetu s imperialistou, vždycky poznamenávali, že si nesmíme zapomenout přibalit do ´velký polní´ ňákej bílej hadr. Další dílo, kde opravdický byly jen uniformy a spartakiáda.

Tucet špinavců (1967)

Ve mým jinošství pro mě TOP válečnej film. Nejenom teda střílení a zdařila se víceméně i náprava hříšníků, ale ke klasickýmu drilu byl šéf schopnej dopřát mužstvu i něco né zrovna dle šablony.

Jak se ševcem šili čerti (1975) (TV film)

Na tuhle pohádku strašně rád vzpomínám i proto, že jsem se přestal bát Kemra a jeho hlášku: "PRO PÁR ŠPINAVEJCH ZLAŤÁKŮ" používám, i by mohla bejt používána, dodnes.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Kouzelná pohádka, ale ruku na srdce, který dítě by se nepodělalo, kdyby mu taková příšernost vlezla večír do pokoje? Za ty efekty si tvůrci placku oprávněně zasloužili, mimozemšťan byl fakt úžasnej, my můžem jen doufat, že, pokud přiletí skuteční, budou taky tak hodní a že se nedostanou dnešním harantům do prádla.