• Pohádka

Jestřábí žena (1985)

Kdysi jsem se ve svých "telecích letech" zamilovala do Rutgera coby rytíře Navvara a přála jsem si být ve dne jestřábem...mimo Ramba to byla první VHS nahraná od tátovo známých, na Jestřábí ženu jsem se dívala denně, než mi to máma zakázala se slovy - že jí z té hudby třeští hlava.:D Na hudbu k tomu filmu jako mnozí zde nenadávám, prostě k tomu filmu patří a máma se to naučila odposlechem hrát na klavír a to teprve byla paráda!!! Rutger mezi těmi lety stačil ztloustnout a zestárnout a hrát jen v béčkových a céčkových rádoby akčňákách, ale pro mě pořád zůstane tím přepychovým modrookým nádherným rytířem..když jsem Jestřábí ženu viděla pak asi po osmi letech od té domácí projekce několikrát denně, tak jsem si myslela, že to bude už na mě příliš pohádka a že se tomu budu smát - opak byl pravdou - celé jsem to znova prožila vsedě na zemi přilepená na obrazovce tv, při scénách typu - viděli se při východu slunce, nebo záchrana vlka z jezera, nebo nádherná závěrečná scéna v katedrále...brečela jsem a vůůbec se za to nestydím!!! Rutger byl v té roli přepychový a nádherný, Michele Pfeifer byla božská, jen mi tam neseděl Mathew Broderick, ale neva..a líbila se mi i role mnicha, co zachránil Isabeu - a biskup Aquilský - ten byl výbornej!!!!

Je třeba zabít Sekala (1998)

na Sekalovi jsem byla poprvé na SŠ se třídou na povinném představení v kině. Pamatuji si, jak jsme se bouřili, že bychom šli raději do hospody než do blbého kina....a kino jsme opouštěli s mlčením a v totálně rozloženém duševním stavu. Ten film má hodně do sebe. Nevím, jestli jsem divná, ale já Sekala chápala. Odvržený nemanželský parchant, ímrvére bitý, poslaný do polepšovny, vysmívaný - jen se mstil tyranům a nebýt té vsuvky, co vše páchal ve Španělsku, tak bych ho měla i ráda...Jura Baran mi přišel nevýrazný, měli jeho roli více rozvést, např. přítomnost manželky a dětí atd...ovšem Boguslav Linda v roli Sekala předčil všechna očekávání. Vlasta Chramostová excelovala, a nevím, proč se zapomíná v komentářích na Záprdka - ten hrál taky excelentně. Syrový studený film na pozadí teplého léta na slunné Hané - dávám palec nahoru. Škoda, že se takovéhle filmy už netočí.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Kenneth Brannagh v roli Heydricha....už jsem si říkala - cože? Vždyť Heydrich byl zcela typově odlišný, byl dravčí ksicht, profil ze kterého šel strach, vysokánský, jako stvořený do uniformy SS, oči blízko u sebe, chladný pohled tyrana, kterému je všechno naprosto ukradený a který byl tak moc inteligentní, až to děsilo Hitlera, který se Heydricha bál, protože věděl, že by ho mohl levou zadní nahradit..a Heydrich byl v kuloárech nazýván jako nástupce Hitlera. V 38 letech generálem, chladný, bezsropulozní člověk, kterému nezáleželo absolutně na nikom (snad vyjma jeho ženy a dětí, ovšem to mohla být taky jen poza pro tehdejší propagandu, prostě milující táta a manžel) Osobu Reinharda Heydricha jsem studovala, psala jsem o něm i soubornou seminárku, měla jsem přístup k dokumentům v archívu a i k jiným věcem, jakko třeba výpovědi svědků, kteří ho osobně znali. Všichni tvrdili to samé - v přítomnosti tohoto netvora jakoby cítili zimu, chlad, a jakýsi respekt a obavu. Nikdo nikdy nevěděl, co tenhle člověk udělá. Byl naprosto cynický, naprosto bezcitný a chladnokrevný. A navíc nesmírně inteligentní. Troufám si tvrdit, že kdyby na něj nebyl spáchán atentát, už bych se nenarodila, on by prostě realizoval to, co zamýšlel s Čechy....sterilizovat, dělníky si nechat, nebo vystěhovat na Sibiř (což se samozřejmě rovnalo odvozu do koncentráku) Hadí bestie Heydrich, neuvěřitelně inteligentní, zlý, zákeřný a proradný netvor. Tak s tímto názorem sjem se dívala na konferenci ve Wansee...a ejhle...Brannagh (pominu fyzickou nepodobnost, což je maličkost) byl jako on. Naprosto mistrně rozehrál tu bezcitnou bestii, která naprosto bez emocí rozhodla o osudu milionů lidí tak, jako by právě zabila mouchu. Obdivuju Brannagha. Viděla jsem v něm Heydricha i přes fyzickou nepodobnost, která v tomhle případě není důležitá. Herecký koncert.

Kriminalista (2006) (seriál)

je to velmi koukatelný a napínavý německý seriál. Ačkoliv ty netopýří uši Christiana Berkela mne opravdu nikdy nepřestanou fascinovat :-)

Krvavý Valentýn (2009)

dávám tři hvězdy za nápadíté bouchání do hlavy (do čelisti, do krku) krompáčem. Jinak jsem usnula při scéně nahaté Irene, která běhá sem tam a je nahá,usnutí při mojí bisexuální orientaci by se v tomto případě konat nemělo, ale nuda nudaaaaaaaaaaaaaaa!!!!zachrápala jsem si, s tím, že už se radši nechci vzbudit na další kravinu chlapa s krumpáčem a chobotem od masky..!,ale probrala jsem se při té finállní části, jak se rozhoduje, který z nich je vrah.....no, nic ve zlém, ale jako kulisa na usnutí a občasné probrání se jedním okem co se tam vlastně děje a kdo je vrah je to dobré.To předešlý film 96 hodin měl jiné grády. Nevadí, no. Aspoň už vím, na který "horor" se příště nedívat.

Květiny v podkroví (1987)

kdo zná knižní předlohu od V. Andrews, ať na to radši nekouká, bude hluboce zklamaný promarněnou šancí, který tento literární skvost měl na zfilmování. Bohužel, knížce to nesahá ani po paty.

Láska jako trám (1967) (TV film)

ooo, ty jsi omládlla o jeden až o dva roky.....:-D Neurážejte nás, vy, vy Loďaři......Tak to je ještě vo trochu horší, než když se narodil Josífek....to jsi byl pryč tři dny a pak jsi se vrátil s vopilým, ano, s vopilým Františkem a přinesli jste mi voškubanou husu na usmířenou!!! Nezapomenutelná estráda Pivce a Šejbalové. Naprostý skvost......třeba jen scéna se schováváním příšerného kožichu, kde Pivec skoro rozbije celý byt nebo jak si Pivec povídá u výlohy, zpoza které na něj mává František...Jeee, to kdybych byl věděl, že tu bude František, to bych sem nešel...to bych sem teda nešel..no ježišmarjá, von de ven....no tohle věděěět, ježišmarjá....ahoj Františku!!!! -D Nádherný film

Lidice (2011)

měsíc mi trvalo, než jsem byla schopná v sobě ten film nějakým způsobem zažít. Cestou z kina jsem si myslela, že dám jednu hvězdu. Za kýč. Jenže pak se mi to rozleželo, časem uzrálo a nyní dávám plný počet. Vlastně ani nevím proč. Řeknu to asi takhle - v kině jsme byli s manželem, babičkou a sestřenicí, která se zajímá pouze a jen o emo a v jejím případě byl výlet do kina na nějakou českou blbost nudnou rodinnou akcí, ze které se nevytáhla, zúčastnit se musela, před začátkem jen jedla buřta, pila pivo a jediná otázka, na kterou se ptala bylo - kdy to skončí, že ještě půjde pak do hospody, když tu kravinu musí v kině odsedět....no a pak začalo promítání a Lucka chvíli seděla nafrněná, najednou se naklonila, sledovala, při scéně střílení lidických mužů se ta otrávená Emo holka, co na každého sere zcela bezostyšně rozbrečela jako dítě. Křečovitě mi chytla ruku, dělaly se jí bubliny u nosu, babička, se kterou je na kordy v tom jejím vzbouřeném dospívání, jí chytla za druhou ruku a kupodivu naše Emo Lucka se nechala od babičky konejšit, což by nikdy nedovolila, aby se jí babička dotkla...ted bulela jako malej špunt. A její otázka, co mi zašeptala pak uslzená do ucha "Petro, to se opravdu stalo? To se fakt stalo? To je podle pravdy?" Já jí stiskla ruku a řekla - ano, stalo se to, Lucko...stalo..a ona: "to přece není možný!!! To musí být fake!! To přece nemohli!!" A manžel "Ale mohli a udělali.."a pak scéna s odebíráním dětí Lidickým matkám...ručičky třískající o okno autobusu....a já pořád držela fnukající Lucku, která řvala tak, že to vypadalo, že má nějaký záchvat, ty její emo oční linky se roztekly v přívalu pláče, drtila mi ruku....a pak na konci - nechci spoilerovat - ale Rodenovo válení se v sněhové pláni a hrabání základů svého domu a pak tryzna a titulky se jmény dětí, co se jmenují Lidice...ona opravdu skoro zkolabovala, brečela tak, že jí manžel šel pro panáka, vyklopila do sebe becherovku a šli jsme k autu - a ta hrdá na všechny zvysoka sejřící Emo Lucka byla najednou malá holčička, která viděla něco, co nemohla pochopit.. Tragédie Lidic se stala, byla, udála se -A ona konečně to ví, už nebere dějepis jako nudný předmět, co jí jen otravuje....ona poprvé pochopila, že se to STALO. Byť to pochopila z filmu. Proto dávám pět hvězd. Protože hodnocení toho, jak ona prohlédla, to mi stojí za všechny hvězdy.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

"Limonádový.....Joe....víte, jak jste hloupý? Nevím.....Tak já vám to povím....." neboli stařeček čtoucí vzkaz od Horáce Hogofogo přilípnutý na jeho zádech. "Noci jsou chladné? Cože? NOCI JSOU CHLADNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ????????? aha, jojojo, jsou.......tak to abych si vzal teplé prádlo..." "Představím vám své společníky.Toto je Pancho Kid a toto Coyote Kid." "Kašlu vám na vaše kydy!!!" "Dovolte pane, já vás převedu..." "Jedeš, spratku!!!!! Herodesa na tebe!!!" :D

Maso a krev (1985)

Zase tak drsný a brutální film, jak to tu někteří prezentují, to nebyl...našlo by se v něm i spousta kravin - typu blesk atd...:-D - Nic to nemění na tom že tohle byla (mimo Blade Runnera) Rutgerova nejlepší role. Dovedl svému Martinovi dát charisma, lásku, nenávist, pokušení, pokoru, chamtivost, chtivost, chlípnost, poražení, vítězství, zradu,...tohle vše Rutger Hauer dovedl zahrát mistrně. I rozhoďnožka Agnes se do něj zamilovala!!! Maso a krev zůstane navždy mým the best filmem!!!!!