Matrix Revolutions (2003)

Tretie pokračovanie je z môjho pohľadu dosť veľký prepadák, ktorý určite nenaplnil očakávania.Zbytočne dlhý, niekedy už aj nudný. Celé by sa to vopchať do 60 minútoveho filmu, kde by bolo všetko podstatné a hlavne by to malo tempo, ktoré sa v spleti nepotrebných scén stráca. Svetlým miestom je snáď samotný koniec, ktorý nedal odpovede na úplne všetký otázky. Ale tak, či onak dalo sa z toho vytrieskať oveľa viac.

Matrix Reloaded (2003)

Po bravúrnej jednotke, sa dvojka nesie už v trocha inom šýle, no ani to nie je úplne na škodu. Opäť som bol zahĺbený do deja a v napätí som očakával, čo bude nasledovať. Dvojka je klasickým pokračovaním. Nedosahuje vysoko nasadenú latku prvého dielu, no stále je to zážitok. Jedno veľké mínus je u mňa to, že autori sa nedokázali odpútať od toho gýčového Hollywoodskeho štýlu a aj do tak skvéleho filmu museli zatiahnuť LOVE STORY. Myslím, ze by sa celý Matrix zaobišiel aj bez tohto prvku a budil by lepšií dojem. To je hlavný dôvod, prečo len 4 hviezdy.

Matrix (1999)

Prvá časť tejto trilógie je z môjho pohľadu úchvatná. Nemám v láske sci-fi, ale Matrix je niečo skvele. Všsetky stránky tohto filmu si zaslúžia 5 hviezd. Komentárov už k nemu bolo napísaných viac než dosť, tak aspoň v skratke. Dej, ktorý nenechá diváka ani chcíľu chladného. Stále si musí klásť otázky o čom to celé je. V jednoduchosti je krása a to platí aj o Matrixe. Žiadné prehnané efekty, pekná filmarina, obraz aj herecké výkony. Bez váhania si zaslúži 100%.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Pre mňa najlepšia detektívka, akú som doteraz videl. Celý čas si drží úroveň a nenecháva sa strhnúť do nejakej divokej naháňačky. Všetko do seba pekne zapadá. Proste klasika ako sa patrí. Vôbec mi tam nechýba dnešný hollywoodsky krvavý štýl. Skvelé obsadenie a vynikajúce herecké výkony. U mňa jednozčne 100%

Vyměřený čas (2011)

Príbeh z budúcnosti o stave súčastnosti. Človek si to väčšinou ani neuvedomuje, že terajší ekonomický stav sveta je rozdelený na dve strany. Na jednej tí, ktorí majú všetko hmotné čo len mať môžu a na druhej všetci ostatní. Času je dosť, len je na zlom mieste. Táto veta vystihuje fungovanie dnešného sveta, keď za čas použijeme peniaze. Pre mňa v celku zaujímavé spracovanie, aj ked to hollywoodské klišé uberá filmu na orginalite.