• Krátkometrážní

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Občas se podívám na Ulici, zřídkakdy i na kousek Ordinace, ale toto je čisté zlo... odpad odpadu... ne, označení odpad! je něco čeho se tento seriál jen marně snaží dosáhnout... známí a uznávaní herci ze sebe jen dělají šašky... Stojí Vám to za to?

Obří mosty (2006) (TV film)

Člověk zírá a diví se po celou dobu dokumentu. Ty mosty jsou ohromná díla, nad autentickými záběry jsem kroutil hlavou... i digitální animace ušly... Na druhou stranu tvůrci pořadu vynechávali mnoho událostí, často třeba i dobu 2, 3 měsíců, čas pak vyplňovali neustálým opakováním faktů a děj se občas vlekl. Zkrátka čas mohl být využit lépe a zato strhávám jednu hvězdičku.

Taipei 101 (2006) (TV film)

Nikdy jsem si neuvědomoval, s čím vším musí architekti počítat při stavbě mrakodrapu a jak na první pohled pouze maličkosti se mohou z měnit v téměř neřešitelný problém. Po zhlédnutí tohoto dokumentu si zase vážím staveb gigantických rozměrů o něco víc.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Ať si říká, kdo chce, co chce, ale Kraus je prostě bezvadný moderátor a ne jen nějaké pako, které bez úcty uráží každého svého hosta. Pokud může tak si rýpne, ale nikdy bezdůvodně. Se Šípem nebo Mr. GS se to vůbec nedá srovnávat. Jediné, co bych snad vytkl, jsou reklamní přestávky...

Barrandovský videostop (2011) (pořad)

za těch pětadvacet let se vůbec nic nezměnilo :-)... ale pořád to má co nabídnout. Zatím dávám 3* ale dost možná své hodnocení zanedlouho zvýším.

Králova řeč (2010)

Velkolepé a strhující... nemohl jsem se dočkat až uvidím tento film. Ohromil mě... Nemám slov :-)

Fontána (2006)

Od tohoto filmu jsem čekal mnoho... ale nedočkal jsem se. Tato hodina a půl přeslazeného příběhu a dechberoucích efektů mě nijak neobohatila. Co se týče filosofických otázek o osudu, nesmrtelnosti a věčnosti - ani v tomto směru není dílo nijak převratné. Nedisponuje žádnými novými myšlenkami, pouze omývá známé fakty, popřípadě poukazuje na problémy z jen trošičku jiného úhlu. A ohledně tří dějových linií? Myslím si, že někdy až nesmyslné přeskakování z jedné dějové linie na druhou bylo zcela nezvládnuté. A aby toho nebylo málo filmaři si vymysleli, že film bude retrospektivní. Ale proč? Naprosto zbytečně. Jednoduchý příběh je kvůli tomu jen zamotanější a složitější... Za celkem slušný konec, ale dávám přece jen 3*.

Rok jedna (2009)

Bohužel, nezaujalo mě to. Film byl o ničem a vtipy (tento výraz používám pouze kvůli nedostatku jiných vhodnějších slov) byly trapné. Myšlenka, že dva pravěcí lidé jsou svědky biblických událostí, mohla být zpracována mnohem lépe. A nezachránil to už ani Jack Black. Jestli se chcete podívat na nějakou pěknou (a hlavně doopravdy vtipnou) komedii o pravěku, pusťte si RRRrrrr.

RRRrrrr !!! (2004)

Kámen? Zde!... neuvěřitelný film s neuvěřitelnými hláškami. Je to úchylné, vtipné a nápadité. Bomba.

10 000 př. n. l. (2008)

Po půl hodině sledování filmu jsem naprosto znuděn a zklamán... čekal jsem celkem slušný film s patřičnými kostýmy a nějakou epickou storyline. A čeho jsem se dočkal? Odstrašujících hereckých výkonů, naprosto nedostačujících kostýmů a zcela chybící zápletky. Ne, já opravdu nenazývám zápletkou něco, co je pouze žvatlání o čtyřnohých démonech a nadcházejících proroctvích... ... ... Vydržel jsem ještě další půl hodiny a pouze jsem se utvrzoval ve svém rozhodnutí. Slabý příběh a absurdní situace, otřesný český dabing, trapné dialogy a vypravěč, který stojí za nic. Dávám jednu * za vcelku ucházející kameru, dobrou animaci a panensky krásnou přírodu Nového Zélandu - to jediné na filmu ujde.