Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

Karlos80

A vesele se točí dál, tedy, když je chuť, tu, ostatně, asi mají všici protagonisté včetně samotného režiséra Adamce. Když si uvědomím, co tato slátanina stojí, co zaměstná herců (tady spíš neherců, různých známých, dítek herců nebo přímo komparsistů), tak je mi opravdu blivno. Že se mě ptáte, za co jsem dal tu jednu hvězdu? Odpovím vám, že jen jen za paní hospodyni Kekulovou (práce všeho druhu), jinak to stojí za starou belu počínaje vždy nějak narychlo spatlaným scénářem, kýčovitými dialogy, klišovitými scénami a vskutku originélními kulisami konče. Krom již zmíněné paní Kekulové (Jiřina Jirásková) nebo Petra Nárožného jsem v těch pár dílech, co jsem zhlédl, jsem naprosto nikomu z herců nevěřil. Jsou ale i horší, pravda, takový RP, Růžová zahrada, Ulice, Letiště nebo Bazén, radši no-comment. Když se vám něco nelíbí (tak jako mně), tak honem rychle od toho než bude pozdě a vtáhne vás to úplně samo. Podle tohoto systému jsou ostatně tyto citově a emočně prostoduché seriály dělány. Ruce pryč, mé suché oko si radši zachovám, a to mokré přenechám jiným:-) ()

Jello Biafra odpad!

Gýčovitý, patetický a v najhoršom zmysle slova lacný seriál o imbeciloch, ktorý sa kvalitativne pohybuje na samej hranici únostnosti. Tento blud poteší skutočne len diváka konzumenta bez vkusu. Už len to jak sa tu scénaristi zbavujú jednotlivých postáv diváka priamo bije do očí. Postava, ktorú tu hral Hanzlík zrazu z ničoho nič zahynula pri havárii letadla keď údajne nezvládli pristáť (áno jasné šak pravda v Česku majú lietadlá havárie kažý deň) a postava, ktorú tu hrala Antalová mala len tak infarkt pri potápaní. Bože ešteže na niektorú z postáv v priebehu seriálu nespadla z neba chladnička. A tie dialógy - no zachraň se kdo můžeš. Priznám sa že prvú sériu som ako 12 ročný školák pozerával, pretože práve vtedy ju TV H@vna začala vysierať, ale veľmi rýchlo som pochopil aký je tento seriál nebezpečný toxický odpad!!!! ()

janek85 odpad!

Tak tohle je fakt skoro nejhorší seriál, co natočila Nova, horší snad je "Ulice" (TV seriál). Naprostý propadák, některé pořád se opakující díly, příjde mi to jako zbytečnost dávat tolik dílů. Výkony herců byly naprosto podprůměrné, nějak to meuměli zahrát. Celková atmosféra byla nudná a nekvalitní. Celkový dojem:Doporučoval bych Nově přestat dělat seriály, protože je to nanic.Přístupnost:přístupný ()

Flyer

Na to, jaký Nova dělala s tímto seriálem rozruch, se zase o tak úžasné dílo nejedná. Pravdou je, že herecké obsazení je solidní a děj je místy celkem dramatický, na druhou stranu se mi zdálo, že Jiří Adamec svým pojetím až příliš často a nekompromisně útočí na divákovy emoce. Jinak musím uznat, že jsem se celkem slušně bavil, některé scény byly velmi vydařené. Suma sumárum - Pojištovna štěstí je průměrný český seriál, kterému se věnovalo až přehnaně mnoho pozornosti. 50% ()

klokyn odpad!

Zas přijde den, kdy láska vrátí se k nám, nabízí náruč dokořán... Nechápem ako môžem žiť vo svete, kde sa ľuďom páči Poisťovňa šťastia, Rodinné putá, alebo Kameňák. Nechutná kamera, odporná hudba, ktorá dopĺňa scény a neskutočne trápne herectvo. Všetko je zlé, asi najhorší seriál, čo som kedy zazrel. Je mi do plaču keď si uvedomím, koľko ľudí na to dobrovoľne pozerá. ()

• Miroslava Etzlera před Pojišťovnou štěstí moc diváků neznalo. Díky hlavní roli Tomáše Krause se stal velmi populárním. Zároveň se nadobro vyléčil z alkoholismu, se kterým před vstupem do seriálu bojoval. (Karlos80)
  • Zámek Grácie, kde také natáčení seriálu probíhalo, se ve skutečnosti jmenuje Hluboš a filmoval se zde také snímek Holky z porcelánu (1974). (baby1978)