Marťan (2015)

The Martian je film, který mě fakt bavil. Ve stručnosti, je to vlastně taková parodie na ztroskotání na Marsu, ovšem s prvky napětí. Někdo na to může pohlížet samozřejmě tak, že víc jak půlka věcí, co tam Damon předváděl, je nejspíš absolutně nereálných, ovšem je to sci-fi, takže všechno jde, ne? Vůbec bych ten film nebral vážně jako nějaké drama o ztroskotaném kosmonautovi, ale spíš že ztroskotání může být docela sranda, záleží, jak se k tomu člověk postaví.

Nenasytná Tiffany (2015)

No hele, jsem příjemně ovíněn a skoro celej film jsem si říkal, že by bylo (nebudu psát lepší čumět do stěny, to už jsem tu k něčemu psal), tak že by kupříkladu bylo lepší místo toho filmu koukat hodinu dvacet do zdi v místnosti, kde je zhasnuto a žasnout nad tou krásnou rovnou zdí bez puklin, kterou nevidím. Jakožto uznávaný filmový kritik bych si to dovolil shrnout následovně: chlastejte božkov, ale s mírou!!! Nemyslím Topolánkem (páč ty vole ten když leje, tak je lepší se mu vyhnout), myslím matematický či geometrický pojem - míra.

Padesátka (2015)

Na padesátku jsem se těšil už kvůli tomu, že miluju hory a sníh, no a komedie zasazená do tohoto prostředí by tak tím pádem mohla být super. Dočkal jsem se ale zklamání, ten film je celej takovej ,,rádoby´´, převážně mě to nudilo, než bavilo. Respekt Kotkovi, že se pustil do režie filmu, příště to bude snad lepší.

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Jelikož v tomto oboru pracuji skoro 10 let (nikoliv v této a jím podobným firmám jmenovaným v samotném dokumentu), mám na to dva úhly pohledu. Jeden z hlediska toho, jak je to natočené a sestříhané, což je za 3 hvězdy a ta jedna navíc je za to, že s tím konečně někdo šel ven takto veřejně. Druhý, z hlediska ,,profesního´´ a to, že s něčím nejen v dokumentu, ale obecně uváděném, nikdy souhlasit nebudu. Myšlenka té práce je výborná a funkční, ovšem v ČR to vzali oni, jako jedni z prvních, za špatný konec a skurvili tady tomu oboru jméno. Nezávislí poradce? Neexistuje ani nemůže. Samozřejmě že to všichni děláme pro prachy, stejně jako drtivá většina z lidí, co chodí do práce, taky tam nechodí, protože zrovna nemá co jiného dělat. Multilevel, pyramida a podobně... taky vtipný, jak to spoustu lidí odsuzuje. Každý, kdo dělá v nějaké větší firmě, dělá také v pyramidě, také na někoho vydělává, nebo někdo vydělává na něj. Ale to sem asi nepatří, chci se tu pouze vyjádřit k tomu, že mě nikoliv štve, ale mrzí, že pohled většinové společnosti na takovýto obor práce je dost zkreslený, právě kvůli těmhle dětem, kteří jsou verbování do podobných firem, chcete - li pyramid :-) nenažranýma blbečkama, kterejm je všechno u prdele, nemají žádné hodnoty a vymlejvají čerstvě vystudovanejm středoškolákům mozky nesmyslama, na které pak právě doplácí normální lidé, kteří si časem logicky tvoří obrázek o tomto oboru právě z této zkušenosti. Fakt hnus a ještě jednou poklona tvůrci, že s tím šel ven.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Survival story jaký jsem ještě neviděl. Scéna, kde DiCapria napadne medvěd fakt mrazivá! Příběh silnej, kamera ještě silnější, opravdu za mě bez chyb a hlavně jestli se dá věřit tomu, že se to natáčelo fakt real venku v tak šíleně nízkých teplotách, tak fakt není o čem a je to 100% film. Btw, moje holka si všimla jedné pozoruhodné věci, DiCaprio se ve spoustu filmech plazí a je v tom fakt dobrej :)

Rezistence (2015)

Divergentní znamená vlastně jakože rozbíhavý (tím tady nemachruju, význam toho slova jsem si nejprve musel najít ve slovníku cizích slov). Rozbíhavé je celé dění toho filmu, mohla by to být pěkná pohádka pro dospělé ale bohužel mi to celé nedávalo smysl a když už jsem se od půlky fakt nudil, zajímalo mě alespoň, co je doprdele za tou zdí, což jsem se samozřejmě ve finále ani nedozvěděl??????

Rodinný film (2015)

Celkově spíše nudnou atmosféru rádoby dramatického filmu, kde se v jedné rodině řeší jeden velký problém (ztracení rodiče) a zároveň každý řeší své osobní problémy, vyzvedávají prostřihy ,,samostatného´´ příběhu ztraceného psa Oty, který hrál ze všech herců nejlépe.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Nejsem skalní fanoušek Rytmuse, zároveň nemám důvod ho nenávidět, nikomu neubližuje. Stejně tak jako nemám důvod nenávidět jakýkoliv hudební styl, buď mám to štěstí, že si snad na každé hudbě dokáži najít něco, co mě baví, dokáži jeden den v autě poslouchat třeba art rock, druhý den tekno a pak třeba Annu K, nebo jsem asi třeba kvůli tomu pro některé v jejich očích ubožák no, co se dá dělat. Přestávám tu poslední dobou chápat některé komentáře, je mi opravdu líto těch lidí, kteří dokážou něco nenávidět, zavrhnout a kritizovat a sami v životě nejspíš nic nevytvořili. Dokument je pěkně sestříhaný, mapuje kariéru Rytmuse, sem tam je něco přehnané, sem tam něco chybí, ale celkově to rychle uteče a nesouhlasím s tím, že se člověk z toho dokumentu nic nedozví. Myslím, že ČR a SR krásně vystihuje věta z Casino Jack: „Průměrnost je jako slon v pokoji, je všude okolo (průměrnost ve škole, v nočních můrách i v rodině). Buď hrajete první ligu, nebo jste jen otrok, kterému nezbývá než tlačit se v metru… Jsem podle vás sobec? Naserte si! Vracím to, vracím to všem! Mám podle vás velký ego? Naserte si dvakrát!“ Jakmile se tady někomu daří, bude už asi vždycky trnem oku těch, kteří tráví většinou 40 hodin v týdnu někde, kde to akorát nesnáší, vydělají si tak, že je jejich výdělek spíše omezuje, než aby jim dával svobodu no a pak kritizují všechny a všechno kolem, což je poměrně smutné. Mě to je naštěstí jedno, protože jsem člověk co nemusí řešit peníze a to proto, že žádný nemám!!!!! Ty vole, to je strašně dlouhej komentář, sorry.

Sázka na nejistotu (2015)

Příběh o jednom z velkých průserů celosvětové ekonomiky, který mě nadprůměrně bavil a zároveň občas dost nudil. Od tý doby co země začali tisknout nekontrolovatelně peníze, nepodložený zlatem, tak tyhle průsery budeme zažívat čím dál častěji a jednou se tu hezky krásně vyvraždíme. S láskou Váš místní ekonom.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jo, tak tohle bylo hodně pěkný. Nádherně čistej film z nádherně špinavýho prostředí. Závěrečná scéna u večeře drogového bosse nekompromisní, ovšem mohlo se to trošku natáhnout. Začínám bejt nějakej přísnej, asi stárnu nebo co.